hellp hellp komentáře u knih

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Strhující příběh, který jsem přečetla jedním dechem. Knihu řadím mezi svých TOP 10 detektivních příběhů. Někdy mi běžel až mráz po zádech, naštěstí je léto:)

10.07.2016 5 z 5

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

V rámci žánru slabší průměr. Hlavní hrdinka mi k srdci nepřirostla a Blakeovi jsem jeho chování (myšlenky) vůbec nevěřila. Při čtení jsem měla pocit, že jsem tuhle knihu vlastně už četla v jiných podobných knihách.

15.03.2018 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Po dlouhé době jsem se odhodlala přečíst druhou Keplerovu knihu. Hypnotizér mi příliš nesedl. Paganiniho smlouva se líbila, i když jsou v knize některé situace dost přitažené za vlasy. Nicméně dám autorům ještě šanci a zkusím další knihu.

03.09.2018 4 z 5

Temné znamení Temné znamení František Šmehlík

Dlouho jsem přemýšlela, jak nejlépe knihu zhodnotit, ale musím jednoduše napsat, ze je výborná! Beru v úvahu hlavně vek autora a to, ze jde o prvotinu. Kniha je čtivá a povídky mají spád. České reálie mě vyloženě nadchly - povídky působí více děsivě. Par chyb jsem také objevila, ale ze bych kvůli nim nechápala smysl textu, to určitě ne. Jediné co bych vytkla byla dlouhá souvětí, někdy se v nich člověk ztratil.
Nejlepší povídky pro mě byly Černý pasažér a Temné znamení (moc se mi líbilo i propojení s první povídkou).
Poslední povídka byla nejslabší, ale pokud se bere jako moderní variace Svatební košile (viz komentář níže), tak docela pobaví.
Knihu doporučuji a těším se na další autorovu tvorbu.

20.09.2016 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Námět knihy mi přišel skvělý, kniha je čtivá, moc se mi líbilo vyprávění ve dvou časových osách, ale závěr mě zklamal. Čekala jsem nějaký zajímavý zvrat - on tam možná i je, ale autorka tomu nedokázala dodat ten správný šmrnc a navíc jsem část pointy vytušila hodně brzy. Inspirace Kingem je nesporná (viz komentáře níže). Celá kniha pro mě postrádala hloubku.
Knihu bych k přečtení doporučila, ale s upozorněním, že se jedná o průměrné dílo.

28.02.2019 3 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Velmi čtivá kniha, zvládla jsem ji přečíst za 1 den. Líbila se mi více než Manželé odvedle. Je pravda, že část děje se dá předvídat, ale i tak jsem byla zakončením docela překvapená. Doporučuji jako lehkou oddychovku.

03.09.2018 4 z 5

Pět malých prasátek Pět malých prasátek Agatha Christie

Agatha Christie patří k mým oblíbeným autorům, nicméně do této knihy jsem se zpočátku nemohla začíst. Postupně se to zlepšilo, ale měla jsem pocit, že čtu pořád dokola to samé. Pro mě osobně je to jedna z jejích "horších" knih.
I u této knihy byla vrahem úplně jiná osoba, než jsem si myslela:)

10.02.2016 4 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Výborná kniha! Celou dobu mi táhlo hlavou - dokáže to, nedokáže to? Nemohla jsem se dočkat rozuzlení a nebyla jsem zklamaná. Trochu "jiný" King než jsem zvyklá, ale vřele doporučuju.

11.01.2016 5 z 5

1, 2, 3 v džungli 1, 2, 3 v džungli Axel Scheffler

Kniha je krásně barevná, děti byly nadšené, že můžou vysunovat a otáčet okénka. Ale text v knize se mi nelíbil, obsahuje divné obraty či slovní spojení.
Dětem se líbila, mně méně. Ze svého pohledu nedoporučuji. Existuje spousta lepších knih pro děti od 1 roku na procvičení jemné motoriky.

20.09.2018 3 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

V této knize není nic, co už byste nečetli někde jinde. Nicméně se mi kniha dobře četla, jen některé věci v příběhu mi přišly nereálné, což vynahradil překvapivý konec. Opravdu jsem 2 zásadní zvraty v ději nepředvídala:) Doporučuji k přečtení, ale knihy podobného rázu jako Za zavřenými dveřmi, Manželé odvedle...jsou přeci jen o chlup lepší.

13.11.2017 4 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Knihy od Nesba jsou pro mě jak na houpačce. Některé jsem schopna přečíst za pár dnů a vychvalovat autora do nebes, a pak přijde studená sprcha v podobě Nemesis. Vleklý příběh, málo uvěřitelná zápletka, nemohla jsem se do knihy začíst. Bavit mě to začalo, až ke konci, kdy Hole objasňoval, co se vlastně stalo.
Od autora chci přečíst všechny knihy, jen si po Nemesis dám chvíli pauzu.

06.09.2016 3 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Skvělá kniha plná zvratů a překvapivých událostí, kde nic není, jak se na první pohled zdá. Miluju, jak autor do detailů popisuje chrámy, umělecká díla apod. Dobrý typ na výlet:)
Knihu řadím v oblíbenosti na druhé místo, hned za Andělé a démoni.

11.12.2015 5 z 5

Pokud zůstaneš Pokud zůstaneš Courtney Cole

Kniha, která nenadchne, ani neurazí. Standardní příběh, který nijak nevybočuje a při čtení máte pocit, že už jste to někde četla. Třetí hvězdu dávám za čtivost.

11.12.2015 3 z 5

ZUličníci ZUličníci Matěj Hard

Kniha je udělána jako fotopříběh, kdy fotografie zaplňuje celou stránku a je doplněna textem. Ideální pro děti od 3 let. Méně textu, jednoduchý příběh, syn byl nadšený. Doporučuji.

20.09.2018 4 z 5

Malá zebra ztratila svoje proužky Malá zebra ztratila svoje proužky Jedda Robaard

Kniha pro děti s odklápěcími okénky moji dceru zaujala a každý den jsme ji četli několikrát. Nicméně pointa kniha byla trochu zvláštní. Knihu doporučuji pro děti od 1 roku.

20.09.2018 4 z 5

Potok a rybník Potok a rybník Christine Henkel

Zvířata jsou nakreslena reálně, ale jednotlivé stránky jsou hodně přeplácané a dítě se špatně orientuje. Kniha mě zklamala. Navíc jsem objevila překlep - jeřáb/jestřáb. Knihu nedoporučuji a nebavila ani moje děti.

20.09.2018 2 z 5

Na hraně zapomnění Na hraně zapomnění Jessica Ann Redmerski

V rámci žánru je to jedna z nejhorších knih, co jsem kdy četla. Příběh mě ničím nezaujal,některé pasáže byly až trapné a autorka ve svém pohledu nepřinesla nic nového. Její styl psaní je na úrovni slohové práce na základní škole. Jednu hvězdu dávám za konec.

12.02.2016 1 z 5

Patnáctiletý letec 1 Patnáctiletý letec 1 Arnould Galopin

Knihu jsem četla na doporučení svého tatínka. Krásný dobrodružný příběh, který navždy bude patřít k mému dospívání.

10.11.2015 5 z 5

Svět zvířat Svět zvířat kolektiv autorů

Knihu doporučuji ke koupi. Zvířata jsou reálně vyfocená, rozdělení je logické a text je smysluplný. Pokud uvažujete o jedné jediné knize se zvířaty pro malé děti, určitě s tímto titulem nešlápnete vedle.

20.09.2018 5 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Nejprve se mi dostal do ruky 2. díl série - Božský cizinec, který byl skvělý. Bohužel tato kniha vůbec nesplnila mé očekávání. Děj, pokud se zde dá o nějakém příběhu vůbec hovořit, se motá pořád dokola a kniha působí místy dost nudně. Při čtení jsem si vůbec nedokázala představit hlavní hrdinku a ani ta chemie mezi nimi na mě nepůsobila.

24.11.2015 3 z 5