Hella Hella komentáře u knih

Zajíci, utíkej Zajíci, utíkej Alexander Gordon Smith

Chce se mi říct "Šmarjá, to je to zase blbý!", ale neřeknu, protože je to moje chyba, že jsem se z minulých dílů nepoučila a znovu vzala do ruky další pokračování. Protože i když si myslím, že Kett je nepochopitelný matlák, jeho děti naprosto rozjívení haranti vzbuzující u mě touhu je pověsit za dřeváky do průvanu, jeho žena podezřelá neschopná kuňka a hlavně - celý příběh je totálně nevěrohodný - tak někomu se to i tak může kupodivu líbit. (DK aktuálně 84%).

19.06.2024 2 z 5

Temná pláň Temná pláň Andy Maslen

Já vám nevím... tak nějak rozvleklé a nepoutavé. Minimálně do poloviny. Pak o něco lepší, ale i když je Henry sympaťák, tak na víc než 3* to u mě nemá. (DK aktuálně 83%).

19.06.2024 3 z 5

Vražedná naděje Vražedná naděje Wendy Dranfield

Tahle série si zatím drží naprosto dokonalou úroveň a Madison i Nate nám doufám budou moci dělat radost ještě hodně dalších dílů. Na DK aktuálně 97%.

19.06.2024 5 z 5

Pověz mi Pověz mi Anne Frasier (p)

Budu se opakovat, ale sérii "Nejsem..." to sahá jen taktak po kolena. Nechápejte mě špatně, není to hloupý nebo nepropracovaný příběh, ale prostě jiné autorčiny byly lepší. (DK 78%)

10.06.2024 3 z 5

Otočení klíčem Otočení klíčem Ruth Ware (p)

Příběh, který mě pohltil a nepustil až do poslední překvapivé stránky. Doporučuji. (DK 85%).

10.06.2024 4 z 5

Hospodyně Hospodyně Joy Fielding

Výborný příběh a i když tak nějak tušíte, o čem - a o co - se zde bude hrát, čtete s napětím od první do poslední stránky.
Na DK aktuálně 87%.

03.06.2024 4 z 5

Jeho a její Jeho a její Alice Feeney

Pěkně jsem si literárně pošmákla. Dobrý příběh, napínavý, s překvapivými zvraty; sice trošku méně uvěřitelný, ale i tak nemůžu než doporučit.
(Na DK aktuálně 84%.)

03.06.2024 4 z 5

Otcova oběť Otcova oběť Santiago Díaz

Inspektorka mi sice k srdci příliš nepřirostla, ale jinak je příběh skvělý a na konci ještě skvělejší. Doporučuji, čte se to samo. (DK aktuálně: 88%).

29.05.2024 4 z 5

Fake Fake Arno Strobel

Hodně dobré, originální a napínavé. Nepochybně i dost aktuální. A ten konec? Naprosto nečekaná tečka. Autor mě tentokrát dobře "dostal".

20.05.2024 4 z 5

Cesta do blikajícího pekla Cesta do blikajícího pekla Šárka Andrlová

Bez příkras popsaná ztráta soudnosti a rozumu. Na úkor dětí, manžela, vlastní sebeúcty. Pro někoho, kdo v životě nestál poblíž automatu zcela nepochopitelné. Kéž by ten naznačený konec byl opravdu začátkem trvalého uzdravení.

20.05.2024 4 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Tak jsem se zase utvrdila v tom, že Hartla číst nemůžu.... Povrchní splácanina neuvěřitelných událostí a náhod smrsknutých do několika málo dní. Ale nejvíc mě irituje, jak se autor sebevědomě pasuje na někoho, kdo ví, jak ženy přemýšlí, uvažují a konají. Jeho nesmyslné tvrzení o "pipině po 80 km na kole" je už jen smutným potvrzením téhle arogance. Zrovna tak ten popisovaný fracek a jeho králíček. (Takhle by žádná matka nereagovala.) Celkově je to tak nepříjemné nastavení příběhu, že jsem to špatně vydýchávala. A ačkoliv je autor na TV obrazovkách příjemný a sympatický, jeho knihy se - byť jsou paradoxně čtivé - číst příliš nedají. Alespoň mnou ne.

17.05.2024 1 z 5

Temné hodiny Temné hodiny Michael Connelly

Renée je možná až moc dokonalá a výkonná postava než aby byla reálná a jednoznačně sympatická. Taková superžena. Nicméně příběh byl opět čtivý a svižně plynoucí a s chutí si přečtu další.

13.05.2024 3 z 5

Pod Ďáblovým mostem Pod Ďáblovým mostem Loreth Anne White

Čili definitivně končím s knihami obsahujícími část textu ve formě podcastů. Nevyhovuje mi to, tříští to příběh a děsně mě to neba. Ale soudě dle dosavadních hodnocení (92%, 164 hodnotících) jsem výjimka.

02.05.2024 2 z 5

Poslední slovo Poslední slovo Mary Burton

Nějak jsme se já a příběh nepotkali ve správný čas. Nebavilo mě to, přišlo mi to zdlouhavé, Kaitlin nic moc extra postava a korunu všemu nasadila erotická scéna. V thrilleru. Erotická scéna. Nee. Prostě ne.

29.04.2024 2 z 5

Jezero Jezero Tadej Golob

Vážně mě to mrzí, notabene když jsem 3 týdny nedočkavě čekala na splnění rezervace, ale ani po 100 stranách jsem nebyla schopna se začíst. Tím tedy - milý Tarasi - končím, tvá Máňa.

16.04.2024 2 z 5

Otázka viny Otázka viny Jørn Lier Horst

Čtivé, napínavé, překvapivé i věrohodné. Doporučuji.

02.04.2024 4 z 5

Oko Oko Bernard Minier

Čtyři měsíce čekám na splnění rezervace z knihovny a pak vydržím s bídou polovinu knihy a už to dál ani při nejlepší vůli nedám? Bohužel přesně tak. Drastické, nevěrohodné, nezajímavé.... Kde jsou ty super příběhy zkraje série?

02.04.2024 1 z 5

Noční koupání Noční koupání Megan Goldin

Budu zřejmě jedna z mála, kdo hodnotí jen 3*. Ale obecně mě v knihách docela ruší přechody od jedné vyprávěné formy ke druhé a tady to byly hned 3: obvyklý způsob vyprávění děje, dopisy a ještě i podcast. Kromě toho mi příběh plynul příliš pozvolna a ten konec taktéž nebyl až tak uspokojivý. Nicméně ano - za přečtení to i tak stojí.

25.03.2024 3 z 5

Vražedná čísla Vražedná čísla Barry Hutchison

Vrahovi jsem jeho motivaci nevěřila. A i když jsou lidi zhusta megašmejdi, tak to vcelku nepříznivě poznamenalo můj pohled na celý příběh.

22.03.2024 3 z 5

Sběratel Sběratel Daniel Silva

Starý dobrý starý Gabriel! Opět to má grády, věrohodnost, čtivost i originalitu. Prostě špionská paráda s nesmrtelným hlavním hrdinou. Klobouk dolů, pane Silvo!

17.03.2024 5 z 5