helenkan helenkan komentáře u knih

Jindřich VIII. Jindřich VIII. William Shakespeare

Čekala jsem, že se s tím budu trochu prát. Ale ejhle, žádný problém. Dokonce jsem si dokázala představit i scény na tom jevišti. A v překladu pana Hilského to nemá chybu. Vážně skvělé čtení.

04.01.2023 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Jsem ráda za návrat Eriky. Dokonce mám radost,že se tam objevil i přítel. I když jisté to ještě není. Moc se mi to líbilo. Už teď se těším na další díl.

02.01.2023 5 z 5

Láska a válka Láska a válka Liz Trenow

Bylo to zajímavé a dojemné čtení. O nenávist i odpuštění. Byla to hrozná doba a tolik zmařených životů. Nebyla rodina, která neztratila blízkou, milovanou osobu. A lidstvo stále nepoučitelné.

29.12.2022 3 z 5

Debora Debora Georgette Heyer

Trochu se odlišim od komentářů pode mnou. Nějak mě knížka nenadchla. A ten konec opravdu napsaný jak se říká,,horkou jehlou ". " Ty má krásná idiotko " opáčil láskyplně a jí toto oslovení nesmírně potěšilo. Myslím že něco takového by Jane Austen nepoužila . Když už to někdo porovnává. Nevzdá se mi,že by jí tohle dílo bylo podobné. Ani nevím, kdy se ti dva do sebe zamilovali. Něco tomu prostě chybělo.

10.12.2022 2 z 5

Za války, 1919: Čas nových začátků Za války, 1919: Čas nových začátků Cynthia Harrod-Eagles

I poslední díl téhle série byl naprosto skvělý. Nejvíce sympatická mi byla Sadie. Úplně normální obyčejná holka a od rodiny trochu opomíjena. Tak moc jsem jí přála štěstí. Za mě můžu celou sérii jen doporučit. Co já si teď vyberu ke čtení, když jich mám plnou hlavu? To bude těžký.

03.12.2022 5 z 5

Za války, 1918: Příslib naděje Za války, 1918: Příslib naděje Cynthia Harrod-Eagles

Válka konečně skončila. Jaké budou další osudy našich oblíbených i některých méně oblíbených postav? Opět parádní díl. A hned se pustím do posledního vyprávění.

30.11.2022 5 z 5

Za války, 1917: Cesta bez konce Za války, 1917: Cesta bez konce Cynthia Harrod-Eagles

Jsem ráda, že mám v knihovně už všechny díly a můžu bez čekání pokračovat. Opět skvělý díl. Jsem zvědavá na další osudy Hunterových a dalších postav.

26.11.2022 5 z 5

Přečteno tentokrát jako audio. A bylo to skvělé v podání Zuzany Truplové a Norberta Lichého. Ze samotného příběhu jsem měla doslova husí kůži. A že se to ve škole vůbec neprobírá, je smutné. Já sama jsem se tyhle hrůzy dozvěděla až teď v seniorském věku. Díky paní Lednické.

26.11.2022 5 z 5

Lest Lest Sandra Brown

To bylo parádní čtení. Od začátku do konce jsem si to vychutnávala.

20.11.2022 5 z 5

Za války, 1916: Země mých snů Za války, 1916: Země mých snů Cynthia Harrod-Eagles

Zase jsem si vychutnala další díl skvělého příběhu. Přiznávám, že Diana mi zatím moc do oka nepadla. U Ruperta jsem to trochu očekávala a Bobbyho mě bylo moc líto. Jsem zvědavá na další osudy všech postav. Neměly to ženy tenkrát lehké. Těším se na další pokračování, jen musím počkat až mi dorazí. :-)

15.11.2022 5 z 5

Přání Přání Nicholas Sparks

Páni, to byla zas jízda. Krásný, poutavý příběh, který jsem hltala skoro bez dechu. A jako vždy, což je u Sparkse obvyklé, je dobré mít připravený kapesníky. Moc jsem si Přání vychutnala.

09.11.2022 5 z 5

Ztraceni v divočině Ztraceni v divočině Sandra Brown

Sáhnout po knížce od S. Brown je pro mě jistota skvělého čtení. Ani u téhle to není jinak. Příběh se mi líbil moc a zhltala jsem ho za pár hodin. Což znamená, že jsem si ho fakt užila a vychutnala.

02.11.2022 5 z 5

Vzpomínky na půlnoc Vzpomínky na půlnoc Sidney Sheldon

Ještě že ti hajzlíci dostali co zasloužili. Opět příběh plný intrik, podvodů a napětí. Přesně jak to autor skvěle umí. Tím pádem nás ke knížce připoutá a pustí až na konci. Super.

31.10.2022 5 z 5

Za války, 1915: U domácího krbu Za války, 1915: U domácího krbu Cynthia Harrod-Eagles

Ani jsem nečekala, že mě tahle série tak pohltí. I druhý díl byl skvělý a hodně poutavý. Jsem zvědavá na další pokračování a osudy všech lidiček v blízkosti rodiny Hunterových.

27.10.2022 5 z 5

Letenka z džungle Letenka z džungle Sandra Brown

Ráda čtu knihy téhle autorky. Některá se líbí víc, některá míň. Tahle patří mezi ty slabší, ale stejně je to pohodovka k odpočinku.

22.10.2022 3 z 5

Sophie Sophie Georgette Heyer

Tohle bylo naprosto famózní. Já se skutečně bavila. Hlavní hrdinka příběhu byla skvělá. Myslím, že se k tomu ještě někdy vrátím. Bezva pohodovka.

20.10.2022 5 z 5

Elinor Elinor Georgette Heyer

Docela pěkná romantika. Rozhodně nic přeslazeného. Naopak zajímavý a vtipný děj. A nechybí ani trocha toho dobrodružství.

18.10.2022 4 z 5

Vrahova žena Vrahova žena Victor Methos

To byla teda jízda. Tyhle právnický příběhy mě baví. A ten konec mě dostal.
ˇProstě paráda.

18.10.2022 5 z 5

Za války, 1914: Sbohem, Piccadilly Za války, 1914: Sbohem, Piccadilly Cynthia Harrod-Eagles

Není to tak,že bych se začetla a nemohla přestat. Spíš za to ale mohl ten neskutečný počet jmen. :-) Trochu se v nich orientovat dalo docela zabrat. Ale mám ráda tyhle série. A paní spisovatelka vyprávět a zaujmout opravdu umí. I když to zrovna moc veselé téma není, stejně jsem zvědavá a těším se na další díly.

13.10.2022 5 z 5

Fakt šílená jako já Fakt šílená jako já Jo Watson

Ze začátku jsem měla se čtením trochu problém. Bylo to pro mě jak se říká ,,španělská vesnice". A důvod je, že se v internetových názvech pramálo vyznám. Pak se to přehouplo a já si to skutečně vychutnala. Paní spisovatelka umí pěkně pobavit.

03.10.2022 4 z 5