Za války, 1916: Země mých snů

Třetí volné pokračování epické rodinné ságy sleduje další osudy rodiny Hunterových. Píše se rok 1916 a je čím dál jasnější, že konec války, která měla původně trvat jen pár měsíců, je v nedohlednu. V knize je mistrně vylíčeno prostředí staré Anglie, v níž ještě přežívá viktoriánský duch: bohaté domy, ve kterých se o pohodlí panstva stará početné služebnictvo, jak to známe z populárního seriálu Panství Downton. Ale postupně se život začíná pod vlivem války měnit, a i když to u konzervativců budí pohoršení, změny nelze zastavit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423599/za-valky-1916-zeme-mych-snu-E6u-423599.jpg 4.213

Za války 3.

Literatura světová, Historické romány
Vydáno, Brána

The Land of My Dreams 1916, 2016

Kniha Za války, 1916: Země mých snů

Jonna
31.08.2020

Zase jsem si skvěle početla, autorka je dobrý vypravěč a dokáže vtáhnout do děje. Jediné, co mi vadí, že budu muset čekat na další díl.

knihovnička007
16.03.2020

Třetí pokračování a opět se mi kniha hodně hodně líbila. Další příběhy Beatie, Edwarda, Davida, Bobbyho, Saidie, Diany v roce 1916, kdy už bylo jasné, že válka tak brzy neskončí. Občas mi dělalo problém větší množství postav a já musela nejdřív přemýšlet kdo ke komu patří.
Moc se mi líbí, jak autorka vylíčila tehdejší měnící se svět. Ženy se začínají podílet na životě, ve kterém byli jen muži-žena obsluhující v restauraci, žena jako průvodčí v tramvaji nebo žena pracující v továrně na munici. Dnes normální, ale moc se mi líbily řeči mužů kolem toho. A ty ženy mají krátké vlasy!! A nosí kalhoty!!
Je hrozné, jak se mladí kluci hrnuli do války, aby něco vytvořili, aby přispěli své zemi. A když zjistili pravdu, bylo už pozdě...
Líbí se mi náhled na válku z pohledu Davida, Bobbyho i rodinných příšlušníků.
paráda, všem doporučuji k přečtení!!

eva-lupen
13.02.2020

Skvělá sonda do života v Británii za 1. Velké války. Postav je tam opravdu hodně (ale nemám v nich zmatek), různého věku, pohlaví i orientace, z různých vrstev společnosti, a každá prožívá svůj jedinečný příběh. Společnost a zažité zvyky se rychle mění, někdo změny vítá, jiný se jich děsí (i když jsou to, z dnešního pohledu, prkotiny).
Romantika? Někdy. Někdy zase tragédie, drama... prostě život. Román pro ženy? Neřekla bych. Oddychovka? Asi jak pro koho. Pro mne skvělý historický román a už se nemohu dočkat pokračování.

IYv
07.02.2020

Pokračování příběhů z britského prostředí za první světové války. Potěší nenáročného romantického čtenáře stylem Panství Downton. Trochu moc jmen.