Za války, 1916: Země mých snů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Třetí volné pokračování epické rodinné ságy sleduje další osudy rodiny Hunterových. Píše se rok 1916 a je čím dál jasnější, že konec války, která měla původně trvat jen pár měsíců, je v nedohlednu. V knize je mistrně vylíčeno prostředí staré Anglie, v níž ještě přežívá viktoriánský duch: bohaté domy, ve kterých se o pohodlí panstva stará početné služebnictvo, jak to známe z populárního seriálu Panství Downton. Ale postupně se život začíná pod vlivem války měnit, a i když to u konzervativců budí pohoršení, změny nelze zastavit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423599/za-valky-1916-zeme-mych-snu-E6u-423599.jpg 4.213
Série

Za války 3.

Žánr
Literatura světová, Historické romány
Vydáno, Brána
Orig. název

The Land of My Dreams 1916, 2016

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Za války, 1916: Země mých snů

Přidat komentář
Jonna
31.08.2020

Zase jsem si skvěle početla, autorka je dobrý vypravěč a dokáže vtáhnout do děje. Jediné, co mi vadí, že budu muset čekat na další díl.

knihovnička007
16.03.2020

Třetí pokračování a opět se mi kniha hodně hodně líbila. Další příběhy Beatie, Edwarda, Davida, Bobbyho, Saidie, Diany v roce 1916, kdy už bylo jasné, že válka tak brzy neskončí. Občas mi dělalo problém větší množství postav a já musela nejdřív přemýšlet kdo ke komu patří.
Moc se mi líbí, jak autorka vylíčila tehdejší měnící se svět. Ženy se začínají podílet na životě, ve kterém byli jen muži-žena obsluhující v restauraci, žena jako průvodčí v tramvaji nebo žena pracující v továrně na munici. Dnes normální, ale moc se mi líbily řeči mužů kolem toho. A ty ženy mají krátké vlasy!! A nosí kalhoty!!
Je hrozné, jak se mladí kluci hrnuli do války, aby něco vytvořili, aby přispěli své zemi. A když zjistili pravdu, bylo už pozdě...
Líbí se mi náhled na válku z pohledu Davida, Bobbyho i rodinných příšlušníků.
paráda, všem doporučuji k přečtení!!


eva-lupen
13.02.2020

Skvělá sonda do života v Británii za 1. Velké války. Postav je tam opravdu hodně (ale nemám v nich zmatek), různého věku, pohlaví i orientace, z různých vrstev společnosti, a každá prožívá svůj jedinečný příběh. Společnost a zažité zvyky se rychle mění, někdo změny vítá, jiný se jich děsí (i když jsou to, z dnešního pohledu, prkotiny).
Romantika? Někdy. Někdy zase tragédie, drama... prostě život. Román pro ženy? Neřekla bych. Oddychovka? Asi jak pro koho. Pro mne skvělý historický román a už se nemohu dočkat pokračování.

IYv
07.02.2020

Pokračování příběhů z britského prostředí za první světové války. Potěší nenáročného romantického čtenáře stylem Panství Downton. Trochu moc jmen.