Za války, 1917: Cesta bez konce

Čtvrté volné pokračování epické rodinné ságy nabízí pohled na další osudy rodiny Hunterových a jejich služebnictva. Válka už trvá třetím rokem a na všechny začíná doléhat únava. V Británii docházejí základní věci, projevuje se všeobecný nedostatek potravin, mimořádně dlouhá krutá zima vyčerpala zásoby uhlí, národ strádá. Přesto ani za těchto tvrdých podmínek se lidé nevzdávají, zatnou zuby a pokračují dál – zbrojovky nepřetržitě chrlí zbraně na frontu, dobrovolníci se starají o nemocné, organizují se vývařovny pro chudé, rozorávají se starobylé parky, aby vzniklo více orné půdy a zem byla soběstačná a hospodyně se předhánějí v tom, jak vařit úsporně a nahrazovat nedostatkovou mouku. Ty nejchudší pomáhá udržet při životě Válečný bochník, na který vláda stanovila fixní cenu. Do války se stále více zapojují ženy a ženská otázka a volební právo se dostávají i na pořad jednání Parlamentu. Všechno se mění a staré pořádky mizí v nenávratnu. Změny nastávají i u Hunterových a jednotliví členové původně semknuté rodiny se od sebe stále více vzdalují. Diana se pohybuje v nejvyšších společenských kruzích a málokdy má čas zavítat domů, Sadie zažívá první milostná zklamání, Beatrice, které se nedaří vymanit Davida z deprese, do níž ho uvrhlo jeho válečné zranění, podléhá své dávné lásce z mládí. Změny se nevyhýbají ani služebnictvu, kuchařka s údivem zjišťuje, že ji možná čeká zcela jiný život než nadosmrti vařit v panské kuchyni, Emily se vypraví za dobrodružstvím, které končí krutým vystřízlivěním, a zahořklá Ethel se marně snaží najít si své místo na slunci. Všichni musí vybojovat vlastní soukromé bitvy a po svém se vypořádat s válkou i se změnami, které nastávají v jejich životě i v celé zemi. A na Británii zatím stále dopadají bomby....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445177/big_za-valky-1917-cesta-bez-konce-Dcp-445177.jpg 4.515

Za války 4.

Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Brána

The Long, Long Trail, 2017

Kniha Za války, 1917: Cesta bez konce

emilieselden
28.12.2021

Četla jsem bohužel bez návaznosti předchozích dílů ale i tak mě to bavilo. Takové oddechové čtení.

Vojslava
10.09.2021

Třetí rok války se vleče a ani se hrdinům nedivím, že se "válečnou únavu" snaží přebít, jak to jde, a žijí, jak je jim to jen umožněno. Občas překvapí, občas se nad nimi pousměju, ale asi to válečné období s nimi prožiju až do konce, i když je to opravdu takové lehké čtení. Milý bonus je potkat postavu z Dynastie Morlandů v téhle řadě. Paralelní knižní vesmíry u autorů prostě fungují. :-)

eva-lupen
05.05.2021

Opět přečteno jedním dechem a už se nemohu dočkat dalšího dílu. Co napsat víc? Prostě skvělá válečná série, která se neodehrává na bojišti. Svět se mění, a to hlavně ženský svět.

knihovnička007
29.04.2021

Opět skvělé čtení. Autorka opravdu umí zaujmout a připravit skvělý čtenářský zážitek.
Více v recenzích nebo na FB Tučňákův knižní svět.

Szilvia1
18.04.2021

i tahle část byla pěkná,mám ráda tuhle autorku,přečetla jsem i celou Morlandskou dynastií.doufám,že i další části tyhle sérií budou pěkný.

Jonna
09.12.2020

Autorka opět dokázala zaujmout, i 4. díl jsem přečetla jedním dechem, nemohu se dočkat dalšího.