helenJJhockey helenJJhockey komentáře u knih

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Tak už chápu, proč má tato kniha tak vysoké hodnocení. Mistrovsky napsané, knížku jsem nemohla odložit z ruky, jak byla čtivá. Záměrně se teď vyhýbám severským drastickým detektivkám, které mi přijdou bezduché, pořád dokola a plné krve, kterou asi bohužel dnešní čtenář potřebuje. Agatha ukázala, že precizně vykreslená atmosféra ostrova, stísněnost, kterou začnete cítit a nemožnost úniku je kolikrát horší, než nějaké přehnané krváky. Vraha jsem neuhodla, je to zkrátka jízda od začátku do konce. Psychologicky skvěle vykreslené postavy. Určitě tuto knihu budu řadit do svých TOP 10.

20.07.2022 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Tahle knížka mně posadila na zadek. Za mně stále aktuální a má neuveřitelnej přesah. Od knih čekám emoce, tady Orwell servíruje jednu za druhou. Málokdy se mi stane, že knihu mám po přečtení v hlavě dlouho, tuto jsem nemohla dostat z hlavy. Rozhodně povinná četba. Vůbec se nedivím, že se z ní stal kult a patří k nejlépe hodnoceným.

24.03.2020 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Přemýšlela jsem dlouho, co k téhle knize napsat a došly mi slova. Vůbec netuším, jakou knihu si vybrat dál.
Dechberoucí kniha, trdá, syrová, která Vám nedá prostor na vydechnutí. Pro slabé povahy určitě ne. Ale takhle to bez příkras tehdy opravdu bylo.
Mohu k tomu jen napsat, že je to jedna z nejlepších knih co jsem v životě četla. Díky za čtenářský zážitek, pane Kariko.

30.01.2021 5 z 5

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Tohle bylo po jazykové stránce nádherné. Sice kniha se čte pomalu a je třeba aby jste na ní měli klid, ale čtenářský zážitek je to určitě. Neotřelá, originální kniha, jak z jiného světa. Tleskám za autorovu představivost a zároveň i odvahu napsat ve své době knihu ke kritice režimu. Možná jedna z knih, ke kterým bych se ráda vrátila. Vůbec se nedivím, že tato kniha je součástí povinné četby.

10.12.2021 5 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Kdyz jsem viděla počet stran, tak se mi do ní nechtělo, ale nebudu litovat okamžiku, kdy jsem se nakonec ke čtení odhodlala. Kniha je velmi čtivá, hltala jsem každou stránku. Autor čtivým způsobem přiblížil život ve středověké Anglii tak, že se nebudete moct odtrhnout. Postavy jsou napsané tak, že od začátku máte své oblíbence a úplně jsem s nimi žila. Po přečtení máte mnohem větší přehled o tom, jak to asi v té době fungovalo. Měla jsem pocit jako kdyby tam autor žil sám. Můžu napsat, že tuto knihu řadím do mých TOP 10 knih.

22.05.2021 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Moje nejoblibenejsi knizka. Neskutecne hluboke myslenky, laskavost, city..... proste jednim slovem KRASA :-))

26.09.2012 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Skvele napsana kniha, cte se sama, nejde se odtrhnout. Za mne cast Daphne nejlepsi. Maloktera postava mi lezla tak na nervy jako Amber. Sedmilharky mne nebavily, tahle kniha mnohem lepsi :)

01.11.2018 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Úžasně čtivá, dechberoucí kniha. Za sebe jí zatím řadím k tomu nejlepšímu co bylo na toto téma napsáno.

29.10.2018 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

(SPOILER) Asi bylo očekávání velké díky vysokým recenzím nebo asi čím člověk přečte víc knih na toto téma, tím je náročnější. Bohužel zklamání bylo v tom, že půlku knihy se nedělo skoro nic, prakticky se spoustu věcí opakovalo pořád dokola (neustálé stání ve frontách prakticky v každé kapitole atd.). Kniha byla navíc na mně moc "americká", naivní a někdy spoustu věcí bylo nereálných až jsem se musela usmát. Bohužel ve mně kniha vyvolala nějaké pocity jen když se Vianne loučila s židovským chlapcem, kterého se ujala. A to bylo téměř na konci knihy a to je na knihu s tolika stránkami hodně málo. Napětí žádné.
Hvězdy dávám jenom za to, že autorka se věnovala pohledu na válku z hlediska žen hrdinek. Síla žen byla neuvěřitelná i když přímo nebojovaly v bitvách, ale pomáhaly jinak a musely se vypořádat s běžnými strastmi každodenního života.
Za mně mnohem lepší knihy jsou Vypravěčka, Zlomení andělé a Klíč k minulosti.

10.12.2021 2 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Za mně slabší než první díl, který jsem hltala díky úžasně psychologickým deníkovým zápiskům. V tomto díle mi chybělo napětí, pocitově zbytečně zamotaný a překombinovaný děj. Podle mého názoru knize neprospělo časté střídání postav. Když jsem se už už ponořila do děje, tak kapitola skončila a kniha se začla soustředit na jinou osobu. Ale i přesto 4 * Barker je Pan spisovatel, doufám, že ve třetím díle už bude všechno vyjasněné, čtvrtý díl už by byl moc.

23.03.2020 4 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Mam rada knihy co si na nic nehrajou. Tahle je jedna z nich. Bez prikraslovani, zbytecnyho okecavani, syrova a uprimna az na kost. Nemohla jsem se odtrhnout :)

10.08.2019

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Tak tohle bylo šlápnutí vedle. V knize se řeší slepice, necitlivý manžel a to je asi tak vše. Žádná přidaná hodnota, zápletka, děj nikde. Ty dvě hvězdy a obdiv za to, že si autorka něco tak otevřeného dovolila napsat v době, kdy žena musela slepě poslouchat manžela.

27.02.2021 2 z 5

Krtek a autíčko Krtek a autíčko Eduard Petiška

Některé komentáře typu, kde sehnal krtek auto mě baví :D Je to knížka pro děti proboha, tak se v tom nepitvejte :) Jedna z mých nej knížek, když jsem byla malá.

27.11.2014 5 z 5

Sekta Sekta Mariette Lindstein

Zklamání, kniha se neuvěřitelně vleče. Autorka píše a píše aniž by se dělo cokoliv zásadního co by příběh posunulo z průměru o level výš. Kniha by mohla mít klidně o 200 stran míň a nic by se nestalo, Spousta věcí byla nedomyšlených. Velice povedená obálka, to je asi tak vše.

17.01.2021 1 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Za mě nejlepší detektivka kterou jsem zatím četla a že jich bylo dost. Napnutá jsem byla od začátku do konce, v knize nebylo ani jedno hluché místo kde bych se nudila. Závěr famozní!

19.11.2016 4 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Za mne uzasna kniha. Nadhernej jazyk, skvele se cetla. Psychologicky dobre popsane pocity Sary. Budu ji radit mezi prectenymi k tem top.

04.09.2018 5 z 5

Spřízněné duše Spřízněné duše John Marrs

Velmi čtivá kniha i díky kratším kapitolám, je vidět, že autor umí psát tak, že knihu jde těžko odložit. Vždycky ukončil kapitolu tak, že nešlo nepokračovat. Velké plus vidím v originalitě zvoleného tématu skrze DNA. Na to, že to psal muž, umí výborně vykreslit psychologické pochody žen. Ale bohužel konec byl hooodne přitažený za vlasy, neuvěřitelný a i díky němu jsem musela hvězdičku ubrat. Ale rozhodně doporučuju přečíst a od autora si vyhledám určitě další knihy.

09.11.2020 4 z 5

Pohádkový dědeček Pohádkový dědeček Eduard Petiška

Knížka mého dětství, je krásná. Doporučuju :) Moje nejmilejší pohádka O lakomém Šnofousovi.

27.11.2014 5 z 5