HelenBarbora HelenBarbora komentáře u knih

WTF: Co přinese budoucnost a jak ji přežít WTF: Co přinese budoucnost a jak ji přežít Tim O'Reilly

To je teda nářez, ze začátku jsem se bála, co přinese další stránka, jenže zvídavost mi nedala... Autor má skutečně široké i hluboké technologické znalosti, některé díly puzzle byly otočeny a dodány do skládačky komplexního obrazu digitálního vývoje. Líbí se mi autorův optimismus, i když vize budoucnosti jak ji nabízí on, je pro mě příliš odlidštěná.

13.04.2020 3 z 5

Inteligentní investor Inteligentní investor Benjamin Graham

Velmi naučná, odborná a podrobná kniha, přitom psaná s lehkostí a vtipem. Konečně mám v problematice burzy cenných papírů více jasno a svůj slovník jsem obohatila o krásné slovo ´místopřísežný´:)

28.03.2020 5 z 5

Zelené potraviny - Když jídlo je naším lékem Zelené potraviny - Když jídlo je naším lékem Maria Dallen

Skvěle zpracované téma, po přečtení knihy si myslím, že lidé, kteří zelené potraviny nejí, musí být sebevrazi :)

11.03.2020 5 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Úžasná kniha, doporučuju

11.03.2020 5 z 5

Příběhy úspěchů Příběhy úspěchů Robert T. Kiyosaki

Neuvěřitelně inspirativní :)

27.02.2020 5 z 5

Druhá derivace touhy Druhá derivace touhy Tomáš Sedláček

Autor vládne neuvěřitelným vhledem v různých oblastech a přitom si uvědomuje, že něco jako absolutní pravda neexistuje. Navíc, pro mě, jako pro čtenářku, výborné cvičení kritického myšlení. Kapitolky se mi líbí nejen tématicky, ale také formou a nádhernou prací s českým jazykem.

15.02.2020 4 z 5

Travel bible Travel bible Matouš Vinš

Úžasný průvodce a podrobný návod před, na i po cestě, partner a motivátor na zahájení velkých životních změn. Vypadá to, že jsem se rozhodla. Kluci, díky :D

14.02.2020 4 z 5

Modlitba za Owena Meanyho Modlitba za Owena Meanyho John Irving

Kniha mě naprosto rozsekala, a Owen je můj zatím největší literární hrdina. Příběh jsem neměla s kým rozebrat, knihu nečetla dokonce ani paní v knihovně. Byla jsem na to sama s dějem uvízlým v hlavě. Doteď nevím, jestli jsem závěr pochopila správně. Pan Irwing umííííí :)

Jádro Slunce Jádro Slunce Johanna Sinisalo

Za mě naprosto vynikající kniha.

Klid je síla, řek tatínek Klid je síla, řek tatínek Zdenka Fantlová

Děsné, příšerné zážitky velmi silné ženy. Děkuji, že jste měla odvahu svůj příběh sepsat.

07.02.2020 5 z 5

Kniha mě uchvátila, inspirovala o hlubším vhledu o sobě samé a dovedla k otázkce, zda skutečně žiju svobodně nebo mě víceméně ("domestikovaly" společenské normy. Velmi, velmi zajímavé čtení, děkuji :)

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Za mě zatím nejslabší kniha ze série oddělení Q, které jsem četla. Obrat na konci knihy mě překvapil, ale ne moc mile. Gitte byla naprosto záporná postava, nezaslouženě si žila v cizím blahobytu, autor k ní byl celkem milosrdný.

05.02.2020 2 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Wooow, naprosto nečekaný, dojemný závěr, kdy naprosto marná ztráta lidských životů dere se do popředí. Téměř celou dobu jsem měla pocit, že čtu spíš román, ale kniha nakonec nabrala spád a zcela nečekaně skončila. Postava Atua mi, přiznám se, byla sympatická a celé to tajemno okolo Asadovy minulosti ve mně budí zvědavost. Tato detektivka se svým dějem zatím naprosto vymyká všem knihám stejného žánru, co jsem kdy četla.

26.01.2020 5 z 5

Investujte do zlata a stříbra Investujte do zlata a stříbra Michael Maloney

Naprosto dechberoucí obsah, děkuji autorovi, že se tématem zabývá a že přijal své poslání šířit toto poselství dál.

25.01.2020 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Neuvěřitelně napínavý děj, chvilkama jsem se fakt bála (přiznám se, hlavně na závěr, aby to těm třem nakonec neprošlo), a tak otřesné téma (kde jsou zapletené zvířata), chvílama mě mrazilo. Doufám, že je to jen fikce. Perfektní, doporučuji, dávám dalších extra pět hvězdiček a těším se na další knihu od tohoto autora.

17.01.2020 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Neskutečně napínavý děj, 552 stran jsem jedním dechem dala za dva dny. I když hlavní postavy mi moc sympatické nebyly (kromě Mii a unesených dětí), protože se utápěly v každodenní průměrnosti, negativně smýšleli a navíc se zdálo a jejich zápas se soukromým životem připomíná tragédii. Také mě napadly otázky, např.: Proč Carl s Asadem tolik riskovali a na poslední zásah nezavolali posily rovnou? Je vůbec možné, aby unesený a vězněný chlapec našel tolik síly, aby si kladivem probouchal cestu ven? Po čtyřech dnech bez jídla? V každým pádu si přečtu další detektivku od tohoto autora :)

31.12.2019 5 z 5

The Go-Giver - Dej a bude ti dáno The Go-Giver - Dej a bude ti dáno John David Mann

Inspirativní příběh, doporučuju.

30.12.2019 5 z 5

Svádění jako lék Svádění jako lék Laura Lee Guhrke

Při čtení mě místama oči přecházely :D Hrdinka Daisy mně byla sympatická a oceňuji šťastný konec pro oba hrdiny :) Pohodové sváteční čtení.

27.12.2019 2 z 5

Psychologie ovlivňování Psychologie ovlivňování Vít Prokůpek

Skvělá kniha, co se dobře čte, je napsaná stručně, výstižně a jde k věci, žádný balast zbytečného okecávání. Za začátku jsem si zkoušela doporučovaný online test (nic moc výsledky), který jsem na konci knihy zopakovala a hle - výsledky výtečné :D Kniha splnila svůj účel, doporučuji všem.

27.12.2019 5 z 5

Moonwalk Moonwalk Michael Jackson

Touto knihou chtěl dát Michael Jackson lidem příležitost, aby si udělali názor na něj sami. Po přečtení se mi MJ jeví jako jemný, citlivý člověk, který se chtěl o svůj talent dělit a lidem přinášet radost. Jeho myšlení bylo myšlení velkého člověka. Světu bude člověk, jako Michael chybět..

21.12.2019 5 z 5