WTF: Co přinese budoucnost a jak ji přežít přehled

WTF: Co přinese budoucnost a jak ji přežít
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/384502/mid_wtf-co-prinese-budoucnost-a-jak-ji--P1Z-384502.png 4 32 32

Technologický vývoj nabírá tempo, celá společnost stojí na rozcestí a my se užasle ptáme: WTF? Co se to děje? Připraví nás roboti o práci? A když ne roboti, tak obří společnosti typu Uber a Amazon? Zničí fake news demokracii? Vzbouří se nakonec umělá inteligence jako Skynet ve filmu Terminátor? Otázky jako pro majitele křišťálové koule... Ale přesně takovou pověst Tim O’Reilly má – „věštec Silicon Valley“ (časopis Inc.) nebo „stopař trendů“ (Wired). Zrod klíčových technologických inovací sleduje zblízka už od konce sedmdesátých let, opakovaně předpověděl další vývoj. Vyplatí se naslouchat mu i nyní.... celý text

Literatura naučná Ekonomie a obchod Technika a elektro
Vydáno: , Jan Melvil
Originální název:

WTF?: What’s the Future and Why It’s Up to Us , 2017


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize WTF: Co přinese budoucnost a jak ji přežít. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (11)

dpxcz
09.02.2024 4 z 5

Kniha mě bavila z první půlky až dvou třetin. Je docela náročná na čtení a pro lidi mimo IT asi dost nezáživná. Nepřečetl jsem ji najednou, ale musel jsem proložit něčím lehčím.

(3,5*/5*)

vladku
11.08.2023 2 z 5

Autor je etatista a člověk levicového myšlení, dále majitelem firmy, která se obejde bez vnějšího financování. Kniha je plná sebechvály, nicméně často odůvodněné, přesto pro neameričana je to značně nezvyklé a předlouhé oslavné "písně". Kniha je plná informací především z historie IT, příhod, doplněná o logické domněnky a historky autora, které jsem neověřoval, zdáli se důvěryhodné. Jeho argumenty mně především k závěru knihy nepřesvědčily, přesto mě kniha obohatila o zajímavé historické příhody. Např. patentování one-click na straně 98 mi začalo dávat smysl z hlediska inovativnosti, otázkou zůstává, jestli vůbec takové věci by měli být patentovatelné, resp. jestli a co by mělo být patentovatelné. Nicméně asi se nic nestane, když si na knihu neuděláte čas.


Skinwalker
06.08.2023 3 z 5

Nepřišel jsem téhle knize na chuť. Nedočetl jsem ji celou, ale většinu ano... co by kdyby, vítězství, poražení, nové objevy atd.

Dopuručil bych ji lidem co jsou v IT kovaní nebo nadšencům se zájmem o technologie. Knížka je v počátku vskutku nezáživná. Za mě osobně má co předat, ale raději bych se poohlédl po jiném soubouru natištěného papíru.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha WTF: Co přinese budoucnost a jak ji přežít v seznamech

v Právě čtených9x
v Přečtených38x
ve Čtenářské výzvě3x
v Knihotéce22x
v Chystám se číst54x
v Chci si koupit22x
v dalších seznamech1x

Štítky knihy

ekonomie technologie futurologie

Autorovy knížky

Tim O'Reilly
irská, 1954
2018  72%WTF: Co přinese budoucnost a jak ji přežít