helenah helenah komentáře u knih

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Úžasná kniha o hrozné době a lidech,kteří se v ní ocitli. Až to bolí když ji člověk čte a přesto ... přesto vím,že se k ní budu vracet. Upřímně doporučuji.

08.10.2018 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Krásná kniha, ke které se ráda vracím.

03.07.2018 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Po Haně od stejné autorky lehce odpočinkovější, ale stejně čtivě napsaná kniha. Líbilo se mi to opravdu moc.

31.05.2018 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Fajn čtení ze kterého je cítit, jak moc do života Jojo patří koně....:-) Líbilo se mi a měla jsem přečteno během jednoho zimního víkendu

14.04.2018 5 z 5

Nevyžádané rady mládeži Nevyžádané rady mládeži Marek Vácha

Povzbudivé, vtipné a zároveň až na dřeň jdoucí ..... Vůbec ne jen pro mládež. Doporučuji - upřímně!

08.08.2017 5 z 5

Zahradnictví Zahradnictví Petr Jarchovský

Na film se těším, z knihy jsem opravdu nadšená. Chvíli mi trvalo než jsem vnikla do spleti postav a časového proplétání děje, ale pak jsem už knihu nedokázala odložit. Je moc fajn, že je kniha doplněna fotkami z filmu a že tím postavy dostaly tvář.

11.05.2017 5 z 5

Poklady pod sněhem Poklady pod sněhem Patricia St. John

Krásná knížka. Četla jsem ji dětem. Teď ji dcery čtou svým dětem. Odpustit druhému bolí a je potřeba zažít zázrak, aby ho byl člověk schopen. Teď jsem vnoučatům sehnala k Vánocům dvd s tímto filmem. Moc se těším, až se budeme společně dívat.

06.12.2013 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

I babička se ráda vrací do časů mládí, zamilovanosti, hledání, tápání...díky sérii Selekce se mi toto milé navracení daří a vůbec se za to nestydím;) Navíc jsou tyto knihy ozdobou knihovny, protože i vizuálně jsou opravdu krásné.

04.06.2023

Lastočka Lastočka Jitka Závodná

Další z knih, které mapují minulé století, to Divné století jak zpíval Nohavica. Století plné ideologií, ismů, které přinášely naději...a utrpení a znovu naději...a utrpení....tak moc na jeden život Josefa, jeho milované Růženky, jejich holčiček....od té knížky nešlo se odtrhnout. Je psána tak prostým a čistým jazykem. Krátké odstavce mi vyhovovaly a kniha se krásně četla.
Děkuji za ní. Děkuji i za to, že v knize ožívají vedle hlavních postav i skuteční aktéři doby, v níž Josef a jeho rodina nejvíc trpěli - Zápotocký, Milada Horáková,Rudolf Slánský.... netušila jsem jakou hrůzu se svou ženou prožili dávno před tím, než se stal nepřítelem socialismu.
Není to kniha na čtení před spaním. Zvlášť když je člověk máma, manželka....a taky dcera Černého barona, nespolehlivého reakčního.... co to píšu? jen zbožného kluka který se znelíbil proto, že se začátkem 50. let scházel s pár kamarády a jedním farářem a u stolu se společně modlili. A mařili dozor státu nad církvemi. A bylo třeba je v dolech v Orlové a Ostravě tři a půl roku převychovávat. Díky Bohu i můj táta obstál a převýchova se nezdařila. I můj tatínek se jmenoval Josífek.
Díky za úžasnou knihu paní Jitko.

01.04.2023 5 z 5

Markéta vaří Rettigovou Markéta vaří Rettigovou Markéta Hrubešová

Jiná než obvyklé kuchařské knihy... psaná s velikou úctou k paní Magdaléně a přitom krásně současně a tak jednoduše, že dostanete chuť tyto recepty zkusit. A možná až se vám po kuchyni začne linout vůně masa na víně a kaprlat a kompotů a jablíček v županu a..... vzpomenete si jako já na svou babičku a dobroty, které uměla jen ona. Dík paní Markéto. Ona láska a pohoda opravdu prochází žaludkem. A vůbec to není hloupá fráze.

28.02.2023 5 z 5

Vánoční Tradinář: Od Dušiček po Hromnice Vánoční Tradinář: Od Dušiček po Hromnice Martina Boledovičová

Začátek listopadu,Advent, Vánoce, svátky začínajícího nového roku...to je pro mě nejkrásnější doba. Atmosféra obrázků a fotografií, recepty, návody, duchovní slovo úžasné farářky Martiny,to vše udělalo z knihy skvost, ke kterému se budu ráda vracet, stejně jako ráda listuju a nechávám se inspirovat prvním dílem Tradináře.
Děkuji a z celého srdce doporučuji všem, kdo tuto dobu "od Dušiček po Hromnice" milují stejně jako já

03.11.2021 5 z 5

Zbav nás od zlého Zbav nás od zlého Věra Fojtová

Trochu mi bylo při čtení úzko. Jan Werich řekl "kde blb, tam nebezpečno". A co teprve, když ten blb je navíc zbabělec, zloděj, chamtivec....když je schopen udávat, škodit. Ještě že je v tomto příběhu víc dobrých, poctivých lidí, kterým čtenář fandí, o které se bojí. Je dobře, že taková kniha vyšla. A je dobře, že žijeme v časech, kdy toto je už jen strašně smutnou historií.

03.10.2021 5 z 5

Zádušní mše za hraběnku Zádušní mše za hraběnku Jiří Holub

Milá kniha na dvě odpoledne. Milá tak, že se k ní budu ráda vracet. Vypráví o vyhnání, smutku a bezmoci. Ale i o noblese a lidské důstojnosti, kterou když v sobě člověk má, nezmizí ani když musí žít v chudobě, dřít a poslouchat mocné hlupáky.

05.07.2021 5 z 5

Rybář na poušti Rybář na poušti Jan Rybář

Jako když jdete pro povzbuzení k někomu blízkému, moudrému a opravdovému, přesně tohle najdete v kratičkých fejetonech této knihy. Děkuji. A doporučuji z celého srdce

17.09.2020 5 z 5

Tradinář: Rodinný a tvořivý rok plný oslav a rituálů Tradinář: Rodinný a tvořivý rok plný oslav a rituálů Monika Kindlová

Knížka,která má duši. Která pohladí, inspiruje. Ne k nostalgii a vzpomínkám, ale k tvoření, k vytváření atmosféry, ve které je...ve které je nám hezky v tomto slzavém údolí. Děkuji za ni.

25.07.2020 5 z 5

Ohnivé květy Ohnivé květy Susan Meissner

Balzám na duši v této divné virové době. Krásná kniha ve dvou časových liniích, které se krásně spojují. Po dlouhé době se mi stalo, že jsem si dávkovala stránky, abych ji nepřečetla příliš brzy a dlouho si to užívala. A čtu ji znovu...

30.03.2020 5 z 5

Znamení hada Znamení hada Hana Marie Körnerová (p)

Napínavé, trochu předvídatelné, ale těm kdo mají rádi historicko-romantické knihy paní Körnerové se to bude líbit...

09.05.2019 5 z 5

Dům U Tří borovic Dům U Tří borovic Hana Marie Körnerová (p)

Krásná kniha. A na konci prázdnin má vyjít nové vydání :-) Moc se těším, protože tuhle knížku bych opravdu měla ráda svou.

02.07.2018 5 z 5

Znamení Jednorožce Znamení Jednorožce Hana Marie Körnerová (p)

Dobré, napínavé-jako všechno od paní Körnerové.

24.04.2018 5 z 5

Druhý břeh Druhý břeh Hana Marie Körnerová (p)

Celá modrá série Kočár do neznáma se krásně čte. Jako všechno od této skvělé autorky:-)

14.04.2018 5 z 5