Hedwik Hedwik komentáře u knih

3001: Poslední vesmírná odysea 3001: Poslední vesmírná odysea Arthur Charles Clarke

Tento poslední díl jsem nehltal tak jako tři předešlé, člověk je nastaven na napětí, tajemství a zde je tak trošku všechno jinak. Ale proč vlastně ne, celkem zajímavá budouctnost a já to beru, z předešlých knih jsem se málo dozvěděl jak společnost žije, kde lidé vyrůstají, zde je vše skvěle popsané, místy až moc fantastické a ideální. I tak se už těším na první dovolenou mimo Zemi :) Finále mi přišlo velice uspěchané a nezvykle pozitivně vyřešené, bez žádných komplikací a blokování. I tak všem doporučuji si knihy přečíst !

14.10.2014 4 z 5

2001: Vesmírná odysea 2001: Vesmírná odysea Arthur Charles Clarke

Skvělé téma, skvěle napsané knihy, díky kterým jsem si zamiloval sci.fi. Musím se přiznat, že při prvním dílu jsem se trošku nudil, až tedy na vyjímky, jsem rád, že jsem vydržel. Za to ostatní odysei byly jiné kávy. Neskutečné završení prvního dílu mi stále zní v hlavě a připomíná mi sílu těchto knih..."Můj bože, je to plné hvězd"

14.10.2014 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Kniha není vůbec špatná i když jsem dal jen tři hvězdičky. Je dobré, že kniha je napsána pod pseudonymem autorky, alespoň jsem se dokázal více od této spisovatelky odpoutat a nepředstavovat si HP. Kniha je hezky napsaná, popisně, ale to vůbec nevadí, už jsem si zvykl :) Je to trochu jiná detektivka než na které jsme nyní zvyklý ze "severské masáže", detektivka bez honiček, střílení, taková klasická, někdy na mě bohužel působila nudně. Co mě však zklamalo je celková rozuzlení, ale je to velmi individuální. Možná jsem čekal i více díky recenzím, Další knihu bych si však rozhodně přečetl.

31.07.2014 3 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Velmi zajímavé téma, které by se dalo ještě rozpracovat. Nemyslím o dalších x stránek, ale zkrátka mi v knize něco chybělo, to hlavní z čeho bych si sedl na zadek.

09.06.2014 3 z 5

Quo vadis? Quo vadis? Henryk Sienkiewicz

Nádhera, tleskám ! Co více napsat? Další slova jsou zbytečná.

12.05.2014 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Přiznám se, že na to, jak jsem se na knihu z těšil a jaký byl kolem ní humbuk, bohužel jsem byl ze začátku spíše zklamaný. Od Browna jsem přečetl vše a jeho rukopis a dějové linky má už člověk trochu zažitý. Když jsem začal číst, absolutně mě nic nepřekvapilo (krásná, inteligentní doktorka, padouchové a jiné), ale moment...něco se přeci jen objevilo, zvrat, který mě ke knize přitáhl a který nastudovaný brownovský rukopis trochu změnil a i když jsem nedočítal s pocitem největšího uspokojení a s hlavou zmatenou, byl jsem pozitivně překvapen a rozhodně bych doporučil pro přečtení.

28.04.2014 4 z 5

Dědeček automobil Dědeček automobil Adolf Branald

Velice pusobiva a ctiva kniha, ktera by nemela chybet v zadne knihovnicce automobiloveho a motocykloveho nadsence. Trochu mi dojem kazil az zaver knihy, dokazal bych si predstavit o fous jinaci konec, ale respektuji pana spisovatele a urcite bych knihu doporucil k precteni. Nadech starych casu z knihy primo pristi a o zadne takove knize jsem dosud neslysel, ktera by tak hezky popisovala technickou historii.

08.11.2013 4 z 5

Život snů a skutečnosti Život snů a skutečnosti Jiří Hanzelka

Není možno jinak hlasovat než plným bodováním. Veliká závist, ale hlavně veliká hrdost nad těmito Čechy, gentlemany. Knihu jsem dal taťkovi k Vanocům v roce 1997 a sám jsem se k ní dostal až nyní a velice se stydím, že tak pozdě. Těším se, že si přečtu další cestopisy H+Z a budu je hltat ještě více než tuto knihu.

05.11.2013 5 z 5

Ragtime Ragtime E. L. Doctorow

Ale proč ne, mě se kniha libila. Ukazuje jaká minulost byla, možná byla a vzájemné se propletajících osob a osudů. Vykresluje závistvé lidi, kteří dokáží být velice hnusní a tento fakt platí v každou dobu, ať je začátek nebo konec století. Láska, peníze, napětí...já se bavil i když zpočátku mi dělal styl knihy problém, ale vše se srovnalo po pár stránek.

29.10.2013 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Mozna je hloupe, ze jsem si nastavil vysokou latku trilogii milenia S.Larssona, tezko se prekonava a bohuzel ani u teto knihy se to nepodarilo. Ze zacatku me nudila, ale pak dej vzal skvely spad a ja se bavil napetim, dejem, zapletkou, ale potom...skok a pad, kniha ztratila pro mne tempo a tezko jej opet nabirala, nenabrala. Urcite si prectu dalsi knihu od tohoto autora a uvidime.

16.10.2013 3 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Neskutecne, veliky prozitek od zacatku az do konce. Mel jsem pocit, ze sedim vedle Coffeyho na kavalci v cele a nebo, ze stojim pred dozorcim stolem a jsem bezprostrednim svedkem toho vseho. Pribeh, ktery je velice zive napsan. Vim, ze se budu opakovat, ale neskutecne, tleskam!

30.09.2013 5 z 5

Claudius bůh a jeho žena Messalina Claudius bůh a jeho žena Messalina Robert Graves

Musím přiznat, že se mi více zamlouval první díl, tedy až po tom co jsem se prokousal všemi těmi prvotními vraždami, tedy pardon, neblahými náhodami a sebevraždami :) Obě knihy jsou velice působivé a čtivé. Je zde přesně vidět co dokáže moc, byrokracie a ženy...za těch X stovek let se vlastně nic nezměnilo. Myslíte, že se někdy člověčenstvo poučí? Nééé :)

21.08.2013 5 z 5

Já, Claudius Já, Claudius Robert Graves

Zprvu jsem byl při čtení lehce zmatený neb jsem se nevyznal v hromadě postav, které se na začátku knihy představily neb rodokmen, který je v knize jsem nemohl díky rozlišení v e-knize přečíst, ale postupem času jak postavy umíraly (bohužel) se vše stávalo čitelnějším a jasnější. Parádní kniha, která nadchne pro dějiny, stejně jako Egypťan Sinuhet.

02.08.2013 5 z 5

Sedm katů z Mnichova Sedm katů z Mnichova Mario Puzo

Velice zajimava kniha a ze zacatku bych tezko hadal, ze se jedna o Puza, coz neni rozhodne nic na skodu, kniha se cte jednim dechem. Pusobi na me trochu dojmem, ze se Puzo pri psani drzi trochu zpatky a nevi si poradne rady s hlavnim hrdinou. Vsechny akce hlavnimu hrdinovi vychazi, vsichni mu jsou po ruce, sicilsky mafioso je skoro svetec (pravda, jiz umira). Celkove na me kniha pusobila trochu naivnim Hollywood dojmem, ale to vubec nevadi neb mam rad tvorbu tohoto spisovatele a je zajimave sledovat jeho rozvoj skrz jeho dila.

01.07.2013 4 z 5

Omerta Omerta Mario Puzo

Omertu jsem cetl dvakrat a mam urcite v planu precist si dalsi dilo tohoto spisovatele, porad nemam dost :) Knihy od Puza se ctou skoro sami, sice bych mel mensi vyhrady, ale to je spise muj problem neb Puzo si sam nastavil latku Kmotrem a i kdyz se mozna nesnazi jej predcit, clovek ma potrebu knihy (podvedome) stale porovnavat.

21.06.2013 4 z 5

Jak si postavit auto Jak si postavit auto Martin Sodomka

Krásné ilustrace, velice povedená kniha jak pro děti, tak pro jejich tatínky (i maminky:). Těším se na další příběh od tohoto autora.

15.06.2013 4 z 5

Sofiin svět Sofiin svět Jostein Gaarder

Tleskám, velice pěkně napsaná kniha, kterou bych rozhodně doporučil k četbě ve školách. Jedna z mých nejlepších knih.

14.06.2013 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

První díl, který jsem četl a který také rozhodl, že Harry je i můj hrdina :)

Rychlé šípy Rychlé šípy Jaroslav Foglar

Kniha a příběhy, které jsou na celý život, unik do světa, kde je nejlépe.

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Já nevím, první kniha od Kinga kterou jsem si přečetl a moc jsem z ní nebyl moudrý. Je jasné, že tento styl mi moc nesedí a těžko hodnotit, ale to je má chyba. Kniha je velice čtivá i když místy pro mě velice zdlouhavá, účinek byl však pravurní neb se mi po čtení špatně stalo a zdáli se mi zajímavé sny. Kniha určitě je dobrá k zamyšlení "buďme rádi za to co máme a to co se stalo zkusme brát s chladnou hlavou a rozvahou, vše se nám tisícekrát vrátí"

14.06.2013 4 z 5