hawah hawah komentáře u knih

Neklid Neklid Jeffery Deaver

...mrazivé napětí od první do poslední stránky...

21.02.2017 4 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Úžasná knížka, ke které se jistě budu mnohokrát vracet. Miluju stromy a procházky lesem. Nyní jsem se již několikrát při procházce lesem přistihla, jak očima jezdím po jednotlivých stromech a hledám spojitosti s informacemi, které jsem v knize našla. A nacházím :o)

14.02.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Všichni o té knížce mluvili...v práci si jí kolegyně hromadně objednávaly, tak jsem jí taky zkusila a byla jsem příjemně překvapená. Opravdu se mi líbila, zhltla jsem ji za 3 dny.

04.07.2016

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Klasika...vždy si jí ráda znovu a znovu přečtu.

04.01.2015 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Nejsmutnější, že ta prasata jsou tam pořád...

04.01.2015 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Mrazivě a smutně pravdivá.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Co dodat? Prostě jednička!

04.01.2015 5 z 5

Štěstí.cz aneb Jak je těžké najít chlapa Štěstí.cz aneb Jak je těžké najít chlapa Valerie Freiová

Žádná sláva ale přiznávám, že jsem se docela pobavila :o)

04.01.2015 2 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Knížku jsem četla v roce 2005, kdy ji jedním dechem přečetl můj tehdy ještě ani ne desetiletý syn. Hrozně ho to ovlivnilo a následně přečetl velké množství fantasy knížek. Láska k nim mu zůstala dodnes. Mě se kniha moc líbila, ale filmové zpracování mě trochu zklamalo.

03.01.2015

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Těším se na další díl...

03.01.2015

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Tahle kniha byla první ze všech ostatních, které jsem od pana Dana Browna četla (vlastně jsem přečetla všechny). Naprosto mě pohltila, přečetla jsem ji během dvou dnů. Od knihy jsem odbíhala k počítači, abych si všechna ta známá (ale ne pro mě) díla - obrazy - mohla na vlastní oči prohlédnout na internetu. Všechno to luštění tajemných šifer, bylo to opravdu úžasné. Filmové zpracování nesahá knize ani po kotníky. I ostatní knihy Dana Browna jsou výborné, ale tahle u mě prostě vede.

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Skvělá kniha, která nadchne každého, kdo má rád historické ságy. Smutné je, že čtenáři připomene bídu a špínu současného světa - vlastně se nic nezměnilo, doba je jiná, ale lidé jsou stejní - dobří a ti druzí.

Ptáčník Ptáčník Mo Hayder

Opravdu skvělá knížka....musím se přiznat, že jsem ji četla asi jako pátou kriminálku v pořadí za sebou a už jsem to nezvládla. Začala jsem mít hrozné noční můry, tak jsem ji musela odložit a až po přečtení "oddechovky" jsem se k ní vrátila. Opravdu dobrá. Vlastně příšerná a právě proto dobrá. :o)