hardrock hardrock komentáře u knih

Lučištník Lučištník Bernard Cornwell

Kniha opisujuca zaciatok storocnej vojny. Vyborne... Zaver opisujuci bitku vycerpanych Anglicanou oproti obrovskej presile Francuzov bol uchvatny, aj ked sme poznali vysledok, lebo historia nepusti. Takto by mali byt pisane knihy dejepisu :-)

17.11.2013 5 z 5

Pojídači mrtvých Pojídači mrtvých Michael Crichton

Výborné. Crichton urobil skvelu pracu tym, ze pre nas ostatnych znovuobjavil cestopis Ibn Fadlana, jeho zazitky a skusenosti, ktore nabral v diametralne odlisnej kulture, ako jeho vlastnej.

03.11.2013 5 z 5

Halt v nebezpečí Halt v nebezpečí John Flanagan

Ako vzdy, spravne namiesany koktejl napatia, humoru a spolupatricnosti. Flanagan opat dava lekciu o sile priatelstva.

01.11.2013 5 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Rad otvaram Coelhove knizky, pretoze viem, ze znamenaju nahlad do ineho sveta. Ponukaju iny pohlad na zivot, na jeho hodnoty a na to, co je dolezite.

23.10.2013 4 z 5

Králové Clonmelu Králové Clonmelu John Flanagan

vyborne, ako vzdy. Flanagan vie vtiahnut do deja tak, ze clovek knihu neodlozi, kym ju nedocita. tato vsak zas skoncila s otvorenym koncom, takze nebude trvat dlho a siahnem po dalsej. Tiez sa mi paci, ze hoci sa dej odohrava kdesi v stredoveku, autor riesi aktualne problemy ako sektarstvo, drogy a podobne

26.09.2013 5 z 5

Obléhání Macindawu Obléhání Macindawu John Flanagan

Toto dielo zodpovedne drzi standard v serii Hraniciarov ucen.

09.08.2013 5 z 5

Čaroděj na severu Čaroděj na severu John Flanagan

Flanagan ako vzdy bezchybny. Lahke oddychove citanie, vtipne a napinave. Pred koncom mi doslo, ze na to, aby sa vymotali z problemov, uz zostava malo stran, takze pribeh je zas rozdeleny do viacerych knih. To ma prinutilo prehodit poradie planovanych knih a "Oblehani Macindawu" sa dostalo na prve miesto... :-)

07.08.2013 5 z 5

Výkupné za Eraka Výkupné za Eraka John Flanagan

To teda bola jazda. :-)

03.08.2013 5 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

“V jedné věci ses nezměnil, můj drahý příteli,” řekl Aragorn. “Pořád mluvíš v hádankách.”

“Cože? V hádankách?” řekl Gandalf. “Ne, mluvil jsem nahlas k sobě. To už je zvyk starců: vyberou si nejmoudřejšího z přítomných a k němu mluví; dlouhá vysvětlení, která potřebují mladí, jsou únavná.”

02.07.2013 5 z 5

Kráska a netvor Kráska a netvor Dominik Dán

Krauz: Nechcel by som mať syna, čo roky píše román, vláka sa kade-tade, a iba ma vyciciava.
Nevill: Vy by ste to stihli skôr?
Krauz: Nikdy som nepísal žiadny román, ale keby som sa na to dal, tak aspoň dva do roka.
Nevill: Len či si nefandíte, pán Krauz.

22.06.2013 5 z 5

V tieni mafie II - Čas dravcov V tieni mafie II - Čas dravcov Jozef Karika

Nechutná knha, ale čo je ešte horšie, vobec nie je nereálna.

04.05.2013 5 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Lewis opat nesklamal. Clovek ked to cita uplne vidi toho autora, ako to cita malym detom, ktore visia na kazdom jeho slove... Kniha je pekne prepojena s prvym napisanym dielom (lev, skrina a carodejnica). No a ked som cital o skrini, vyskocila mi na chrbte husia koža :-)Fajn oddychove citanie.

29.04.2013 4 z 5

Môj svet Môj svet Peter Sagan

Prázdna kniha. Jednu hviezdičku som pridal za poslednú vetu

21.05.2021 2 z 5

Dlhá cesta Dlhá cesta Jeff Kinney (p)

asi najlepší diel zatiaľ

Čarodejník a sklo Čarodejník a sklo Stephen King

Ine, ako 5* sa neda ;)

27.01.2019 5 z 5

Bitva na Hackhamské pláni Bitva na Hackhamské pláni John Flanagan

Flanagan opat nesklamal. Clovek od zaciatku vie, ako skonci... teda, ak ma precitaneho Hraniciarovho ucna, aspon prvy diel Ruiny Gorlanu, ale aj tak je to napinave.

13.01.2019 5 z 5

Fantom Manhattanu Fantom Manhattanu Frederick Forsyth

Moja prva kniha od FF a musim povedat, ze ma velmi milo prekvapila. Vyborny styl pisania.

17.10.2014 4 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Myslim, ze posolstvo tejto knihy je jasne: Robime pre svojho partnera, svoju lasku vsetko, co je v nasich moznostiach, aby sme ho urobili stastnym?

12.12.2013

Kongo Kongo Michael Crichton

kniha stupa na kvalite tym, ze nesie dolezite ekologicke posolstvo tykajuce sa zachovania zivocisnych druhov.

05.11.2013 3 z 5