happy-smile happy-smile komentáře u knih

Češka v Anglii aneb T(r)ipy za všechny prachy Češka v Anglii aneb T(r)ipy za všechny prachy Alena Damijo

Zazčátku mě to tak nebavilo. Říkala jsem si, že to v podstatě jenom seznam tipů na výlet pro ty, co bydlí v Londýně. Nakonec jsem se do toho ale dostala a začalo mě to bavit. Jednak se zase člověk dozví nějaké zajímavosti o tom, co se dá v okolí Londýna najít. A jednak se tradičně zase u některých historek pobaví.

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Duchařiny mě baví, ale budˇ mají knihy Darcy Coates klesající tendenci, nebo se mi jen ntrefila do vkusu s konkrétním tématem. Tato kniha pro mě byla takový průměr. Ale strašidelné to bylo, to zase ne že ne.

Kouzelné pírko pro Gwendy Kouzelné pírko pro Gwendy Richard T. Chizmar

Za mě už taková průměrná knížečka. Děvčátko Gwendy se mi líbilo více, než dospělá verze. Uvidím, jestli se pustím i do dalšího dílu, který má vyjít - možná, kdyby to byla krátká povídka. Děkuji za předmluvu pana Kinga, ta byla zajímavá.

11.09.2022 3 z 5

Lov Lov Bernard Minier

Minulý díl mě svou zápletkou, tedy spíše rozuzlením, docela vykolejil. Ale s tímto jsem byla spokojená. Myslím, že se vracíme ke starému dobrému Servazovi. Kniha se četla dobře, byla napínavá. A navíc se docela dotýkala aktuální situace.

Spasitel Spasitel Andy Weir

Tak to byla pecka. Ač sci-fi není můj žánr, tohle jsem hltala jedním dechem. Velice napínavé. A vtipné. A vše, co zde autor popisuje, zní tak reálně! Technickým popisům nemá čtenář šanci vůbec porozumět, ale to vůbec nevadí, prostě to k tomu patří. Doufám, že od autora brzo vyjde něco dalšího.

Suši v duši Suši v duši Eva Urbaníková

Příběhy paní Denisy, která to neměla v životě lehké. Však se to také někdy lehce nečte, když člověk ví, že jde o skutečný příběh. Na druhou stranu se člověk dozví hodně o japonské kultuře, která je pro nás prostě jako z jiné planety. Paní Denise přeji, aby se jí v životě dařilo.

Kvůli tobě i zhubnu Kvůli tobě i zhubnu Ellen Berg

Humorná kniha o partě žen, co se snaží převézt svého doktora a místo toho si užít nějakou legraci. Taková oddechovka, s místy absurdnímu pasážemi, místy zase zabrousí do nějakého složitějšího tématu, né však na dlouho.

Nejhorší děti na světě 2 Nejhorší děti na světě 2 David Walliams

Pokud se vám líbil první díl, tak hurá do druhého, je to prostě výčet dalších nezbedných dětí. První knihu však číst nemusíte a můžete začít přímo zde. Opět spousta absurdních příběhů. Za mě pobavilo, ale nevím v jakém věku bych k tomu pustila děti, aby z toho měly rozum. :)

Nejhorší děti na světě Nejhorší děti na světě David Walliams

No zezačátku jsem moc nadšená nebyla. Spousta zajímavých nápadů, které by šly rozvést do celé knihy, a místo toho dostaneme jenom krátkou povídku. Ale nakonec jsem se na ten zvykla a ve výsledku jsem byla spokojená. Kam na to ten David Walliams chodí... Být rodičem bych z toho asi moc nadšená nebyla, za dospělého pobavilo.

Prevítovi Prevítovi Roald Dahl

Roald Dahl prostě umí. Opravdu jsem se pobavila. I když nevím, jak moc výchovné jsou jeho knihy pro děti. Spíše bych ji doporučila dospělým než dětem.

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Od prázdnin v Česku jsem oproti předchozím knihám moc nečekala. Ale nakonec to nebylo špatné a člověk se dozvěděl tipy na zajímavé výlety. Moc pěkné ilustrace.

Balzamovač Balzamovač Alison Belsham

Marni má v životě jak se patří smůlu. Když jsem četla první knihu, tak jsem nečekala, že se dočkáme tolika pokračování. Ale autorce se daří tatérku vždy nějakým způsobem přivést k dalšímu vyšetřování. A zatím mě to baví. Napínavé čtení. Uvidíme, jestli se dočkáme nějakých dalších knih.

Dokonalá tma Dokonalá tma Helen Fields

Zajímavý případ, který se tentokrát odehrává ve spolupráci Skotska a Francie. Překvapivá zápletka s tradičně brutálními vraždami, jak jsme u této autorky zvyklí. Vztah mezi Lucem a Avou se konečně zase lepší. Série si pořád drží svou kvalitu. Jsem zvědavá, kolik toho ještě autorka napíše. No, já se prozatím budu těšit na každý další díl.

Není co ztratit Není co ztratit Rowan Coleman

Taková milá knížka, o nových začátcích, o naději. Romantická oddechovka (i když nějaké do drama tady taky bylo). Doporučuji.

Černý korál Černý korál Andrew Mayne

Autor má velice dobrý styl a jeho knihy se čtou velice lehce, není lehké je odložit. Jeho novou hrdinku jsem si oblíbila a doufám, že o ní ještě uslyšíme. Odkazy na Thea Creye byly úsměvné. :)

11.09.2022 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Kniha se četla sama a vůbec mi nepřišlo, že to mělo tolik stran (ve čtečce dokonce přes 1200). Vyšetřování odloženého případu bylo skvěle promyšlené, opravdu smekám, že JKR dokázala takto věrohodně rozplétat 40 let staré události. A taky mě překvapilo, že se vůbec neopakovala a netočila v kruhu, jak by se u takto dlouhé knihy mohlo jednoduše stát. Ani jsem zde nenarazila na žádná hluchá místa. Za mě nadšení a už aby byl co nejdříve překlad dalšího dílu.

11.09.2022 5 z 5

Kdo seje vítr Kdo seje vítr Hans Rosenfeldt (p)

No konečně, na toto pokračování jsem se opravdu načekala. Ale vyplatilo se. Byl to velice chytrý tah se v ději o pár let posunout. Emoce na konci předchozího dílu byly dost napjaté, a díky tomu dostaly postavy šanci řešit nastálou situaci s chladnou hlavou. Za mě velká spokojenost s tím, jak to dopadlo, i když po přečtení předchozího dílu bych asi čekala jiné rozuzlení.

20.08.2022 5 z 5

Najdi mě Najdi mě Anne Frasier (p)

Série Nejsem mrtvá mě naprosto dostala a všechny její díly jsem vždy zhltla skoro na posezení. A tak není divu, že jsem se těšila i na tuto knihu a měla od ní vysoké očekávání. A autorka mě nezklamala. Nebylo to sice taková bomba jako předchozí série, ale velice dobře zvládnutá kniha a já se velmi těším na cokoli dalšího, co Anne Frasier napíše.

20.08.2022 4 z 5

Italské trojhubky Italské trojhubky Marta Kučíková

Ze začátku jsem byla trochu zklamaná, a přišlo mi, že se paní Marta už ze všech zajímavých historek vypovídala v předchozích dílech. Ale potom jsem se do toho nějak dostala, a ve výsledku u mě kniha jako obvykle zanechala velmi pozitivní dojem. Ať se vám v Itálii nadále daří, paní Marto.

20.08.2022 4 z 5

Chlorid sodný Chlorid sodný Jussi Adler-Olsen

Už je dílů spousta a tak uvidíme, jak dlouho v tom Jussi ještě bude pokračovat. Každopádně tímto dílem začíná nová éra po rozluštění tajemství Asadova života. A i když se tím dostáváme do vážnější roviny než jsme zvyklí, musím říct, že kvalitě to nic neubralo.

20.08.2022 5 z 5