Hanyuu-hime Hanyuu-hime komentáře u knih

Měsíční píseň Měsíční píseň Patricia Briggs

Líbilo se mi to. Děj je zajímavý, bez problémů se odvíjí, nikde nenudí a velké plus knize přidává i to, že je to o něco dospělejší, než většina u nás vydávaných knih s podobnou tématikou.

06.01.2012 5 z 5

Černá krabice Černá krabice Joe Hill (p)

Mě se to opravdu moc líbilo.
Ještě více takových knih a budu vás uctívat stejně jako vašeho otce, milý Joe!

02.01.2012 5 z 5

Temný ráj Temný ráj Patrick Ness

Sice se děj nežene takovou rychlostí jako v první díle, ale je stejně tak dobrý a nápaditý.

18.12.2011 5 z 5

Zápisník smrti 2 Zápisník smrti 2 Tsugumi Ohba

Tenhle příběh je prostě dokonalý, stejně jako první díl, tak i ten druhý mě nadchl, nadšeně očekávám další svazky a věřte - bude to stále jen a jen zajímavější :))

25.11.2011 5 z 5

Zápisník smrti 1 Zápisník smrti 1 Tsugumi Ohba

Sice jsem už před delší dobou viděla anime, ale i tak se mi to hrozně líbí... Miluju ten příběh, který bude už pořád patřit mezi mé oblíbené.

24.11.2011 5 z 5

Alchymista Alchymista Michael Scott

Je s podivem, kolik stvoření do toho autor zvládl zakomponovat a nevzešla z toho kravina.
Příběh je moc hezky vymyšlený, sice to není žádný vrchol originality, proroctví, která mají změnit svět, vyvolení, kteří o svém údělu dosud netušili a také jejich "moudrý průvodce" tím vším, do čeho byli právě uvrženi... to se dá najít v ohromné počtu knih, ale přesto se mi to líbilo.
Je to nenáročná oddychová knížka, která potěší jak mladší tak i starší čtenáře.

13.11.2011 3 z 5

Most do země Terabithia Most do země Terabithia Katherine Paterson

Následkem toho, že jsem viděla nejdříve film a poté četla knihu už na mě neměly ty smutné scény takový vliv....
Stejně ale musím říct, že je to krásná knížka :)

28.10.2011 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Po nějaké době jsem se rozhodla si knihu přečíst znovu, a i když už po několikáté, stále mě to baví a nemohu se od toho odtrhnout. Od předchozích dílů se to liší tím, že Harry a ostatní studenti už nejsou ty malé děti a tak se to zase posunulo trochu dál. Harry Potter mě prostě nikdy neomrzí!

23.10.2011 5 z 5

Kategorie: Stvůry 2 Kategorie: Stvůry 2 Gokurakuin Sakurako

Manga má povedenou kresbu a místy i pobaví... Pěkné pokračování, je to přesně to, co jsem od toho očekávala.

19.10.2011 3 z 5

Vzpoura Vzpoura Andrea R. Cremer

Na začátku se kniha poměrně vlekla, myslím, že kdyby byla o něco kratší, vůbec by jí to neuškodilo a alespoň by se po většinu času něco dělo.
První část totiž nabízí tak maximálně to, že Calla stále jen přemýšlí o svých osobních problémech a zda může důvěřovat hledačům. Po většinu času se navíc v první části pouze jen chystá a plánuje...
Díky bohu, že se v té druhé části konečně začne něco dít a příběh má spád... Ale ten původní propad oproti prvnímu dílu bohužel nijak nevymaže, kdyby autorka ten začátek trochu zkrátila, bylo by to ideální.
Ale jak jsem už psala, druhá část knihy mě bavila, přečetla jsem ji jedním dechem a uvidíme, jaký bude poslední díl. Snad nepůjde kvalitativně ještě níž.

17.10.2011 3 z 5

Zvířecí duchařské historky Zvířecí duchařské historky Gerina Dunwich

Ze začátku se to zdálo jako dobré duchařské čtení, informace ohledně zjevení duchů zvířat se mi líbily. Samostatné příběhy občas ale trochu ztrácely na čtivosti, některým se nedalo ani za mák věřit, jiné byly trošku povedenější, ale po čase to začínalo nudit.

15.10.2011 2 z 5

Inkarceron Inkarceron Catherine Fisher

Hlavní zápletka sice byla hodně předvídatelná, ale jinak je to podle mě opravdu moc dobře vymyšlený příběh, krásně se čte a musím říct, že jsem se od toho nemohla odtrhnout.

13.10.2011 4 z 5

Pan Mumla Pan Mumla Barry Hutchison

Příběh má zajímavý a originální námět. Navíc je to hezky zpracované, místy i docela hororové... Škoda, že už nejsem dítě, bezpochyby bych z toho byla unešená.

09.10.2011 4 z 5

Jedinečný nůž Jedinečný nůž Philip Pullman

A já blázen si myslela, že to nemůže být tak dobré jako jednička... Ba naopak, ono je to možná ještě lepší. Opravdu hezký a napínavý příběh. Těším se, až si přečtu další díl.

04.10.2011 4 z 5

Kouzelný svět Harryho Pottera Kouzelný svět Harryho Pottera David Colbert

Opravdu dobrá kniha, ve které je mnoho zajímavých věcí.

29.09.2011 5 z 5

Krásní Krásní Scott Westerfeld

Přijde mi, že je to o něco povedenější než první díl. Bavilo mě to, i když mě ze začátku slovník "krásných" dost vytáčel a např. na takové slovo "epesný" budu alergická asi už na pořád :D
Ale je to poměrně pěkná knížka a s radostí si přečtu pokřačování.

18.09.2011 3 z 5

Inkoustová smrt Inkoustová smrt Cornelia Funke

Cornelia nezklamala a poslední díl trilogie napsala opravdu bravurně!
Celý inkoustový svět byl díl od dílu stále lepší a to se mi na tom líbilo. Kniha mě opravdu bavila, ani v jediném okamžiku mě nenudila a děj, odehrávající se hned v několika vrstvách, mě donutil číst při každé příležitosti.
Opravdu povedená kniha od opravdu nadané autorky, co víc k tomu dodat?

14.09.2011 5 z 5

Lexikon: Neautorizovaný průvodce příběhy Harryho Pottera a souvisejícími prameny Lexikon: Neautorizovaný průvodce příběhy Harryho Pottera a souvisejícími prameny Steve Vander Ark

Jelikož jsem obrovský fanoušek HP, musela jsem si knihu koupit, i když jsem na ni narazila vlastně náhodou. nelituju toho, sama bych sice byla schopna některé věci rozšířit, avšak vzhledem k tomu, co bylo psáno na začátku, chápu, že to u něčeho ani nešlo...
Ale i tak je to moc hezká knížka, která obohatí mou knihovnu.

03.09.2011 5 z 5

Myši Myši Gordon Reece

Opravdu úžasně napsaný psychologický thriller, který není nijak moc rozsáhlý a dá se díky tomu přečíst za jeden večer. Nemá smysl se zbytečně rozepisovat - kniha mě bavila a všem čtenářům, co mají rádi napětí, ji doporučuji :)

27.08.2011 4 z 5

Sweeney Todd: Šňůra perel Sweeney Todd: Šňůra perel Thomas Peckett Prest

První polovina mi přišla poněkud nezáživná, možná i proto, že Johanna byla nepředstavitelně nudná... Od druhé poloviny mě to začínalo bavit a teprve díky tomu mohu říct, že je to docela povedený příběh.

24.08.2011 3 z 5