Hanuja Hanuja komentáře u knih

Rozcouraná duše Rozcouraná duše Marcela Mlynářová

Od této spisovatelky jsem četla první knihu. Bylo to příjemné čtení neboť také moc ráda chodím do přírody, do hor, miluji turistiku. Dosti mi její knížka připadala, jak turistický průvodce. Líbí se mi její přístup k životu. Život se musí prožívat a né odžívat. V každém věku.

10.11.2017 4 z 5

Zakázané pohádky Zakázané pohádky Alexander Nikolajevič Afanasjev

V Zakázaných pohádkách se mi líbily dost tak první tři pohádky. Je v nich krásná ironie. Pak se však začnou opakovat a mně připadaly stále dokola. Jsem ráda, že jsem ji dočetla. Nevím ani proč se nazývají pohádky. Spíše by to měly být erotické povídky pro dospělé.

04.11.2017 2 z 5

Co Vy na to, pane Šmoldasi? Co Vy na to, pane Šmoldasi? Ivo Šmoldas

Velmi úsměvná knížka, která k nám promlouvá krásným jazykem, jenž k nám promlouvá také pan Šmoldas.

02.11.2017 4 z 5

Neplač, muchomůrko Neplač, muchomůrko Daisy Mrázková

Tuhle knížku příběhů holčičky Kateřinky z hájovny jsem čítávala svým synům v dětství. Bylo to jejich oblíbená. Teď už mám knihu znovu přečtenou se svou čtyřletou vnučkou. Taky se jí moc líbí příběhy z lesa. jsou nádherné.

28.07.2017 5 z 5

Ofélie se učí plavat Ofélie se učí plavat Susanna Kubelka

Moc pěkná knížka, takové oddychové čtení.

05.07.2017 5 z 5

Péťa Vařič aneb Snadné etudy pro hrnec s pokličkou a obě ruce levé Péťa Vařič aneb Snadné etudy pro hrnec s pokličkou a obě ruce levé Petr Hora (p)

Už je to hodně dávno, co jsem tuhle knížku četla. Dost jsem pak ale podle ní vařila.

05.07.2017 5 z 5

Klid je síla, řek tatínek Klid je síla, řek tatínek Zdenka Fantlová

Kniha která mi ukázala, že zlo v lidském životě může být ještě větší než si člověk představoval. Já jsem si musela od druhé poloviny knihy dávat ve čtení pauzy, neboť jsem nebyla schopná vstřebat tolik zla, krutosti a pekla najednou. Zároveň tolik síly opět vstát a za svůj život bojovat a žít. Kniha nám ukázala, že život se musí žít už proto, že je to život.

16.04.2017 5 z 5

Miláček Miláček Guy de Maupassant

Moje první kniha kterou jsem četla od Maupassanta a píši nádherná. Napsal nadčasový román. Takovýhle neřádi se najdou i v našem 21. století. Na druhou stranu ty "Nanynky" si takovéhle chování zasloužily.

24.02.2017 5 z 5

Tvá Tvá Claudia Piñeiro

Krásná knížka, která se nádherně čte. Od první do poslední stránky napínavá. Je to vlastně rozbor lidských vztahů , vlastností ,charakteru, vášně. I když člověk s někým žije desítky let, tak si nikdy nemůže být jistý, zda ho opravdu zná. Nejvíc asi známe sami sebe. Ovšem po přečtení téhle knížky si asi každý řekne, že nemůže věřit ani sám sobě. Člověk je někdy větší svině, než si sám sobě přizná. Ale boží mlýny melou.........

03.12.2016 5 z 5

Tak na to, jak jsem se na tu knihu těšila, mne zklamala. První dvě třetiny knížky jsem se nemohla začíst a v té poslední třetině jsem už byla ráda, že kniha skončí. Podobné příběhy na téma, kterým se zaobírala tato knížka jsem už četla. Tento byl nejslabší. Vše tam bylo takové předimenzované.
Dost často se choulila do náruče.Obálka knihy je moc pěkná.

19.08.2016 2 z 5

Láska v moll Láska v moll Milena Holcová

Krásně napsaný román ze skutečného života. Příběh, který prožil, právě,prožívá nebo může prožít každý z nás ve svém životě. Ukazuje, že nikdy nic není jenom černobílé. Člověk by měl umět odpouštět. Určitě stojí za přečtení. Láska, přátelství, nenávist, zloba, odpuštění, smíření ....každý se s tím setkal.

27.07.2016 5 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

Kniha se velmi dobře četla, moc se mi líbila.,ten strohý styl psaní. Jenom ta pasáž o výletě otce se všemi svými dětmi k moři, mi připadala dosti rozvláčná. Konec knihy -Zbytek života- se mi líbil velmi. V tak krátkých, úsečných větách vystihnout celý dosavadní a budoucí život všech postav knihy, to prostě byla paráda.

11.06.2016 4 z 5

Jak milují ženy Jak milují ženy J. B. Brabo

Erotické povídky.Ze začátku se čtou hezky, ale během čtení knížky jsem zjistila, že jsou vlastně stále pořád dokola o sexu psané stejným stylem. Ke konci knihy jsem byla ráda, že jsem to dočetla.

30.01.2016 3 z 5

Nevěra Nevěra Valja Stýblová

Krásný příběh, jak je lidský a partnerský život složitý. A dost často naše domnělé problémy odnesou nevinní. Tragédie je to větší, když to jsou děti.

03.01.2016 4 z 5

Tajná kniha Tajná kniha Irena Obermannová

Knihu jsem četla čtvrť roku a bylo čím dal těžší ji dočíst. Jsem zvyklá knížky dočíst. Tahle kniha mne vubec nezaujala, nebavila mne. Připadala mne o ničem . Nevím, proc ji spisovatelka napsala. Přitom některé její knizky, se mi docela líbily.

12.10.2015 1 z 5

Už nejsem vaše dcera Už nejsem vaše dcera Karin Jäckel

Kvůli hrůze jsem ji ani nemohla dočíst. Takové zrůdy!!!!

16.08.2015 3 z 5

Romance na tři doby Romance na tři doby Milena Holcová

Krásné čtení, jako všechny knížky od této autorky.

Intimně po mailu Intimně po mailu Daniela Procházková

Výborná knížka pro zasmání i pro zamyšlení nad životem.

Medúza Medúza Jarmila Loukotková

Jedna z mála knih, kterou jsem přečetla několikrát v životě. Nádherná.