hanap hanap komentáře u knih

Sluneční bouře Sluneční bouře Åsa Larsson

Moje první setkání s knihou této spisovatelky dopadlo skvěle , krásné čtení , ledová atmosféra ,výborná zápletka . Kniha se dobře čte ,autorka postupně odkrývá osudy hlavních hrdinů. Doporučuji číst v těchto horkých dnech.

07.08.2013 5 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

dobrá letní , odpočinková četba ,souhlasím , že místy až moc naivní ,ale přečtu si další díly

22.07.2013 4 z 5

Palác nebeských rozkoší Palác nebeských rozkoší Adam Williams

Román Palác nebeských rozkoší je hrozně dlouhá kniha se spoustou zbytečných vět , které děj nikam neposouvají. Jinak námět ,příběhy lidí , historické souvislosti ,dobrý . Škoda , že si to autor po sobě nepřečetl. Já to přečetla celé a vracet se k této knize nebudu.

16.07.2013 2 z 5

Tisíc sluncí Tisíc sluncí Alex Scarrow

Tisíc sluncí je s napětím napsaná kniha ,kde se příběh rozvíjí ve dvou vláknech . V historické lince a současně se rozvíjí příběh v současnosti kde profesionální fotograf Chris Roland a jeho přítel se potopí k vraku lodi aby pořídili záběry pro časopis.Historický děj se odehrává na samém konci 2. světové války , Německo je poraženo ,přesto si Hitler ještě pohrává s myšlenkou na vítězství,dopomoci mu má atomová puma ,kterou chtějí Němci shodit na New York.Jak oba příběhy skončí ? Doporučuji přečíst si knihu .

03.07.2013 5 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Výborná detektivka , napínavá ,drsná , překvapivý závěr ,doporučuji .

28.06.2013 5 z 5

Jedenáct Jedenáct Mark Watson

Nevím jestli můžu napsat , že se mě kniha líbíla , příběh Xaviera se postupně rozkrývá a zatahuje do sebe další postavy ,které ovlivňuje přímo nebo nepřímo svým chováním a svými činy. Nakonec , ale musím také přiznat , že mě kniha donutila zamyslet se nad svým životním příběhem . K přečtení ji rozhodně doporučuji .

08.06.2013 4 z 5

Sama mezi Indiány Sama mezi Indiány Ettore Biocca

Knížka je zajimavé z pohledu dovědět se něco jiné , primitivní kultuře. Osobní zážitky malé dívky ,která je unesená od rodičů a začleněná do společenství indiánů , zajimavý pohled na zvyky a způsob jejich života . Jinak se kniha čtu velice špatně , špatně se orientuje v názvech a jménech , ke konci jsem už jen četla namátkou některé úseky.

Priateľ do dažďa Priateľ do dažďa Daniel Glattauer

Tuto knihu znám pod názvem "Dobrý proti severáku", zajimavý nápad napsat příběh dvou lidí formou emailové korespondence.Hned jsem navázala i druhým dílem .Dobrá oddechováčetba. Doporučuji.

Každá sedmá vlna Každá sedmá vlna Daniel Glattauer

Po přečtení první knihy o Emmi a Leovi , jsem byla zvědavá jak příběh dopadne . Musím ocenit originální nápad napsat knihu formou emailu a udržet čtenáře v napětí jak příběh těchto internetových milenců dopadne. Kniha se mě líbila a jako oddechovku ji můžu doporučit.

Skála Skála Peter May

Skála - román ,který jsem četla s velkou chutí ,výborně se prolíná minulost s přítomností a otvírá se životní příběh policejního detektiva Fina Macleoda .Určitě se k této knize po čase ještě vrátím.Doporučuji .

14.05.2013 5 z 5

S pečetí viny S pečetí viny Jiří Hanibal

Souhlasím s předchozími komentáři

14.05.2013 4 z 5

Páteční klub pletení Páteční klub pletení Kate Jacobs

milá kniha o přátelství několika žen , které spojuje záliba v pletení,hezké nenáročné čtení .

05.05.2013 3 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Krásný příběh o chlapci a jeho touze po vědění.Děj se odehrává v11. století , sirotek Robert Cole se stane učňem a společníkem bradýře , který ho zasvětí do léčení , chlapec v sobě najde schopnost ,dar od boha vycítit v lidech blízkost smrti.Časem si uvědomí , že jeho vědomosti nejsou dostatečné ,chce se stát lékařem ,za touto dovedností se vydá na cestu do Persie za věhlasným lékařem té doby Ibn Sínu Avicennu. Nádherně ,laskavým jazykem napsaná kniha ,moc jsem si její čtení užila . Doporučuji.

05.05.2013 5 z 5

Bratrovrah Bratrovrah Roman Cílek

mot33: ahoj , kterou knihu od R. Cílka bys mě doporučil(a),Bratrovrah je moje první od něho.Dík.

07.04.2013 3 z 5

Koně za plotem Koně za plotem Romana Beránková

Tato útlá knížka ,výborně napsaná, mě hned zaujala ryze českým námětem a to závistí vůči úspěšnějšímu sousedovi.Co všechno si můžu dovolit s požehnáním a za asistence úřadů je skvěle popsána. Knížka mě hned chytila a přečetla jsem ji jedním dechem.Doporučuji ,moc zajímavé čtení.

07.04.2013 4 z 5

Cesta sněžných ptáků Cesta sněžných ptáků Robert Lyndon

Cesta sněžných ptáků je výborná kniha ,dostala mě od první stránky,čte se jedním dechem i popisné úseky krajiny jsou poutavé,příběh napínavý ,doporučuji ,sama nechám svoji knihu putovat po rodině . Těší mě ,že se líbí i dalším lidem.Doufám ,že pokračování nebude až za pět let.

03.04.2013 5 z 5

Na vine sú hviezdy Na vine sú hviezdy John Green

Krásné ,nevýslovně smutné,ale i s malou nadějí,že to dobře dopadne.S první stranou knihy jsem se až lekla , ale rychle jsem se začetla a četla knihu jedním dechem a potom jsem ji hned přečetla znovu,je vní hrůza z nemoci (rakoviny),ale i láska naděje,vtip. Velmi dobře napsaná ,čtivá.

27.03.2013 5 z 5

Gustloff Gustloff Rainer Berg

Loď Gustloff má přivést z Gdaňského přístavu tisíce zoufalých žen,dětí a starých lidí-uprchlíků,před postupující Rudou armádou.Loď snů třicátých let ,jež je určena k přepravě pasažérů,plující do německého přístavu Kielu-naděje uprchlíků na záchranu.Mladá pomocnice námořnictva Erika se setkává se svým milým Helmutem,který má na Gustloff převzít velení.Erika se na poslední chvíli dostane tajně na palubu lodi.Zcela přetížená loď opouští přístav bez potřebného doprovodu a ochrany.Příběh je napsán podle skutečné události,svou hrůzou a velkým počtem obětí překoná i známější Titanik.Je to napínavé čtení i když poenta je již několik desetiletí známa.

27.03.2013 2 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Skvěle napsaná kniha ,silný příběh ,který nutí k zamyšlení, velký zvrat na konci ,kterého bych se osobně raději ušetřila

08.02.2013 5 z 5

Opat s mečem Opat s mečem Peter Tremayne (p)

Skvělé čtení,doporučuji číst příběhy sestry Fidelmi po pořádku,v každé knize se posouvá životní příběh sestry Fidelmi a bratra Eadulfa,mě se stalo ,že je čtu přeházeně ,detektivní zápletce to nevadí.

03.02.2013 4 z 5