hanajm hanajm komentáře u knih

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Na jednu stranu musím přiznat, že jsem ráda, že už to mám za sebou, na druhou jsem vděčná autorce za další skvěle propracované dílo.
Při čtení této knihy jsem cítila obrovskou lítost nad zmařeným osudem hlavní hrdinky, kterou "stigma Němky" v poválečném Brně provázelo po celý zbytek života. Je dobré vědět, že válkou netrpěli jen Češi nebo Židé, ale že i mezi "viníky" byla většina nevinných..

17.02.2016 4 z 5

Tuhle knihu musí milovat každý vodák..

17.05.2013 5 z 5

Zvěrolékař a psí historky Zvěrolékař a psí historky James Herriot (p)

Krásná kniha.. smích střídá slzy a čiší z ní autorova láska ke zvířatům a laskavá povaha.. kdo má pejska, musí se ho tato knížka zvlášť dotknout - tak jako mě.. Jsem ráda, že mám téměř všechny Herriotovy knihy před sebou a okamžitě ho řadím mezi své oblíbené autory.

17.07.2013 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Neobvyklé téma popsané neobvyklým stylem. Místy možná trošku zdlouhavé. Ale kniha se mi líbila, doporučuji k přečtení a jdu skouknout film ať můžu srovnávat.

04.12.2013 4 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Pan Svěrák opět nezklamal - milé počteníčko.. jen škoda, že tak krátké, musela jsem si knížku šetřit, abych ji nepřečetla naráz.

02.01.2014 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Přestože jsem věděla jak to dopadne, padlo pět kapesníků :-) Ta kniha je jako magnet - dokud nejste na konci, pořád vás svádí ke čtení. Shrnula bych to jako lehčí románek na vážné téma se sympatickými postavami a bez typického happy endu...

14.10.2013 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Opět skvělé, jen jsem už v půlce věděla, že toho bude málo...

12.03.2018 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Krásná kniha o hrozných věcech..

11.09.2015 5 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Nebudu polemizovat nad tím, jak moc je pravděpodobné, že by se něco takového stalo.. Každopádně to byl silný příběh. Líto mi bylo všech zúčastněných. Krásná kniha, která se velmi dobře četla..doporučuji.

20.05.2014 5 z 5

Zvěrolékař na blatech Zvěrolékař na blatech James Herriot (p)

Stručně řečeno - balzám pro duši..

29.04.2014 5 z 5

Pražská zima Pražská zima Madeleine Albright

Děkuji, paní Albrightová, že jste mi dějiny druhé světové války (a doby bezprostředně po ní) přiblížila tímto příjemným a nenásilným způsobem.. výjimečný čtenářský zážitek.

04.10.2013 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Na mě kniha působila jako pohádka pro dospělé, další verze příběhu o Popelce, naprosto nereálné něco, navíc bez jakéhokoliv děje.. a vnitřní bohyně už mě místy dost iritovala.. Na druhou stranu knize nelze upřít, že se čte tak nějak sama, vůbec u ní nemusíte přemýšlet..

09.05.2013 3 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Mimořádně čtivá kniha stejně jako Slepá mapa..

10.11.2015 4 z 5

Noční vlaky Noční vlaky Barbara Wood

Další skvělá kniha této autorky a asi nejnapínavější ze všech. Navíc inspirovaná skutečnými událostmi.. z toho až mrazí co všechno bylo za války možné. Kolik lidských zrůd a zároveň kolik hrdinů udělala válka z obyčejných lidí...

08.11.2013 5 z 5

Moje první lásky Moje první lásky Ivan Klíma

Dosti netradiční povídky o lásce, nic podobného jsem dosud nečetla. Bylo to zajímavé čtení, stojí za přečtení, ale podruhé už po této knize zřejmě nesáhnu.

27.08.2013 3 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Moje nejrychleji přečtená kniha za poslední dobu.. Strhla mě svým příběhem a prostředím a nadchla svou propracovaností. Smekám před autorkou a jsem ráda, že jsem si knížku koupila..určitě se k ní vrátím.

31.07.2013 5 z 5

Královnino tajemství Královnino tajemství Jean Plaidy (p)

Vždycky když dočtete knihu a po hlavních hrdinech, prostředí nebo příběhu se vám stýská, tak je to podle mě dobrá kniha.. tato určitě byla. A byla také mojí první od této autorky a určitě sáhnu po dalších..

29.05.2013 4 z 5

Násobky sedmi Násobky sedmi Holly Goldberg Sloan

Neobvyklá, milá a velmi čtivá kniha.

05.05.2016 4 z 5

Stíny v srdci Stíny v srdci Katherine Webb

První třetinu knihy jsem četla opravdu hodně dlouho, zato ten zbytek mě na dva dny vyřadil z provozu. Atraktivní téma, zajímavě propojené dějové linie, sympatické postavy a emoce s nimi sdílené.. jo, stálo to za to:-)
Takže jedna hvězda dolů za nezáživný začátek (a taky škoda té spousty překlepů).

20.01.2015 4 z 5

Agáta a já Agáta a já Gabriela (Gauri) Chrastilová

Vtipné a pohodové čtení vhodné ke kojení :-)

30.09.2014 4 z 5