Hana62 Hana62 komentáře u knih

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Líbilo, víc jak Dívka v ledu. Inspektorka se začíná chovat jako dospělá žena. V minulých dílech mi trochu vadila její touha po profesním vzestupu. Ale možná to tak v Anglii mají...

28.08.2018 4 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Nezklamalo!!! Na drsné reálie jsem si už zvykla, tak jsem knihu "zhtla" za týden. Harry mi přijde víc lidský, možná za to může věk :-)
Jako vždy překvapení až do posledních stránek, doufám, že Nesbo ještě neskončil...

01.06.2017 5 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Moc se mi líbilo. Vykreslit Londýn, tak jak jej asi nikdo z nás nezná, super nápad. Bylo mi trochu smutno, když jsem dočetla, snad bych si přála jiný konec. Sháním jiné knihy od autora, uvidíme, zda napíše "pokračování".

11.04.2017 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Nestačily mi kapesníky. Dojemné, ale i černý humor, který můžu :-)

15.09.2016 5 z 5

Kdyby nám Paříž vyprávěla Kdyby nám Paříž vyprávěla Jiří Žák

Milé překvapení. Čteno díky ČV, dozvěděla jsem se spoustu zajímavých informací. Škoda, že nebyly k ruce nějaké mapy.
Minimalistické ilustrace byly úžasné k doplnění.

19.05.2024 5 z 5

Kdo ví, kde budu zítra Kdo ví, kde budu zítra Jindřich Šídlo

Senzační čtení. Líbí se mi styl pana Etzlera, je pravdivý, nic nepřikrášluje, nebere si servítky. Jsem ráda i za fotky. Těším se na další knihy.

29.04.2024 5 z 5

Novinářem v Číně 2: Nezešílet! Novinářem v Číně 2: Nezešílet! Tomáš Etzler

Nepředstavitelné zážitky, syrové příběhy, vlastní sebereflexe, letité zkušenosti a v neposlední řadě silné charisma T. Etzlera, to je charakteristika jeho knih. Film jsem zatím neviděla, pokusím se jej najít.
Vřele doporučuji všem, co chtějí pochopit Čínu, ale je to pro silnější náturu. Stejně jako Špitálníková.

24.04.2024 5 z 5

Úplně jiný příběh Úplně jiný příběh Håkan Nesser

Po delší odmlce jsem se vrátila k této sérii. Už jsem úplně zapomněla, o co šlo v prvním díle. Vůbec to nevadí. Autorův styl psaní mi sedí, sérii s VV jsem přečetla celou. Líbí se mi otevřený konec, nevysvětlené některé momenty, jo další díl potřebuji!

19.04.2024 5 z 5

Když se osud nemazlí Když se osud nemazlí Robert Rohál

Nic od toho nečekejte. Trochu více informací, než poskytuje Wikipedia.

11.03.2024 1 z 5

Potkáme se v Praze Potkáme se v Praze Julie Caplin

Kratičký příběh z vánoční Prahy mě potěšil. Reálie byly popsány přitažlivě, hned bych se tam rozjela. Autorku mám ráda pro romantické, nenáročné romány. Povídku jsem čekala delší... nevadí, příště si to vynahradím.

13.02.2024 3 z 5

Děravé paměti - Šedesát báječných let pod psa Děravé paměti - Šedesát báječných let pod psa Michal Viewegh

Dávám za pravdu autorově matce "je to soběstředné". Bohužel tato kniha mi nic nedala. Jen smutek, že toto vůbec vyplodil...

12.07.2022 2 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Potřebovala jsem něco, u čeho se nebudu bát, kdy budu znát konec, zasměji se, odpočnu si. Vše splněno.

19.06.2022 4 z 5

Milý Bene Milý Bene Halina Pawlowská

Po dlouhé době opět něco od Haliny. Nezklamala. Laskavé, milé, pohodové. Já bych si nedokázala takto dělat legraci ze sebe.

04.01.2022 5 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Za mě dost dobrý, jenom příště ubrat. Některé dějové linie byly překombinované. Ale určitě si přečtu další knihu, pokud bude...

02.06.2021 4 z 5

Skalpel, prosím Skalpel, prosím Valja Stýblová

Po letech jsem si připomněla tutu knížku, kterou jsem četla ještě jako studentka. Úplně "jiný" příběh, díky zkušenostem, věku, babičkovství. Moc krásné a čtivé. Vřele doporučuji.

15.01.2021 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Dobrý. Ale chápu nejmladší dceru Tugendhat, že ji kniha pobuřuje. Člověk má tendenci si spojovat osudy skutečných majitelů s literárními postavami.

28.04.2019 4 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Po "Aristokratkách" jiné kafe. Sice čtivá knížka, ale občas jsem "nevěděla, co tím chtěl básník říci". Za mě: humorné knížky píše líp, těším se na další Aristokratku.

27.09.2018

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Četla jsem jako první knihu tohoto autora, asi k další nesáhnu, i když prý píše líp. Kniha překombinovaná, zbytečně rozvláčná, překvapení vykonstruované - ale ne moc přesvědčivé.

27.09.2018 3 z 5

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

Přečteno za odpoledne. Věděla jsem, co mám od knížky čekat, ale stejně mě dostali - jak syn, tak i matinka. Hrůza, ale i takoví jsou mezi námi. Určitě budu chtít něco dalšího od autorky, líbí se mi její styl psaní.

27.09.2018 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Dobré počtení, letím pro další díl s Joonem. Každý příběh má jinou osu, ale to mám ráda. Napětí až do konce, krásný styl psaní. Klobouk doků před překladatelem!!!

15.07.2018 5 z 5