hana5094 hana5094 komentáře u knih

Panda a dráček Panda a dráček James Norbury

Kniha jako dělaná pro snílky. Ilustrace i text hladí po duši a dodávají naději.

11.11.2022 5 z 5

100 přešlapů pro (ne)milovníky češtiny 100 přešlapů pro (ne)milovníky češtiny Červená propiska

Poučná kniha plná překvapení :)

09.10.2022 5 z 5

Sociální fobie Sociální fobie Ján Praško

Přínosná kniha o sociální fobii, nicméně příklady jsem pak už přeskakovala, protože mi některé z nich přišli trochu přehnané.

08.07.2022 3 z 5

Vysoce citliví lidé: Jak vzkvétat ve světě, který vás zahlcuje Vysoce citliví lidé: Jak vzkvétat ve světě, který vás zahlcuje Elaine N. Aron

Obohacující kniha, která mě moc bavila. Citlivost není slabost, ale přednost na dar.

28.05.2022 4 z 5

Home Body: Mé tělo, můj chrám Home Body: Mé tělo, můj chrám Rupi Kaur

Krásné myšlenky a básně, některé jsem si i zvýraznila a založila. Budu se k nim ráda vracet.

25.11.2021 5 z 5

Jóga Jóga André Van Lysebeth

Tato kniha mě velmi obohatila. Netušila jsem, kolik přínosů pro zdraví mohou některé ásany přinášet. Budu se k ní při jógové praxi moc ráda vracet.

18.10.2021 5 z 5

Karamelová džungle Karamelová džungle Tereza Salte

Pokračování Šlehačkových oblak mě moc bavilo, zejména Terezky styl psaní, který pořád něčím mile překvapoval. Silný a inspirativní životní příběh.

20.04.2021 5 z 5

Wim Hof – Ledový muž Wim Hof – Ledový muž Wim Hof

Kniha pro lidi, které zajímá biohacking a kteří chtějí přijmout odpovědnost za své zdraví do vlastních rukou.

23.02.2021 5 z 5

Zdroj: Otevřete svou mysl, změňte si život Zdroj: Otevřete svou mysl, změňte si život Tara Swart

Zajímavé se dozvědět jak je mozek vlastně neuroplastický i v dospělém životě. Přínosná fakta pro život.

05.01.2021 5 z 5

Osm smrtelných hříchů civilizace Osm smrtelných hříchů civilizace Konrad Lorenz

Nadčasová kniha, jejíž obsah je stále aktuální. Všechny myšlenky mi dokonale dávají smysl. Velmi důležitá kniha, kterou by si měl každý přečíst.

24.10.2020 5 z 5

Najděte si svého marťana Najděte si svého marťana Marek Herman

Velmi lehce stravitelně a lidsky podané psychologické myšlenky a užitečná fakta do života. Určitě jsem knihu nečetla naposledy :)

15.10.2020 5 z 5

Příběh Eriky Příběh Eriky Ruth Vander Zee

Silný příběh zkoncentrovaný jen do pár stran doplněný nádhernými ilustracemi. Je to ten typ knihy, který ve vás bude ještě delší dobu doznívat.

04.09.2020 5 z 5

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

Úžasná kniha, která ve mě vyvolává spoustu emocí - dojetí, euforii, nostalgii, radost, vzrušení a zároveň podněcuje k dalším cestám a objevováním. Mohu jedině doporučit každé cestující duši.

31.08.2020 5 z 5

Proč spíme Proč spíme Matthew Walker

Nejlepší naučná kniha, kterou jsem kdy četla! Spoustu zajímavých a (život) zachraňujících informací. Určitě by se měla zařadit mezi povinnou četbu.

27.08.2020 5 z 5

Podivné počasí v Tokiu Podivné počasí v Tokiu Hiromi Kawakami

V Japonsku jsem byla, a tak jsem měla možnost poznat japonský způsob života. Tahle kniha velmi věrohodně popisuje tamější mentalitu, gastronomii, sociální vazby a úctu k druhým. Četla se mi moc dobře a dýchla na mě melancholií.

09.06.2020 5 z 5

Umění dostat v každé debatě za pravdu Umění dostat v každé debatě za pravdu Arthur Schopenhauer

Zajímavé myšlenky, ale na můj vkus krkolomně popsané. V každém případě je to ale nadčasová kniha, která se dá aplikovat v jakékoliv době.

09.06.2020 2 z 5

Kvítka v bytě Kvítka v bytě Veronika Ježková

Velmi užitečné informace o správném pěstování pokojovek prokládané sarkastickým humorem. Navíc to byl i vizuální požitek co se týče fotek.

09.05.2020 5 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Kniha se mi díky svým krátkým kapitolám četla dost dobře a svižně. Její obsah pro mě byl velmi přínosný a dozvěděla jsem se spoustu nových informací. Při každé další procházce lesem mám ke stromům zas úplně jiný a hlubší vztah.

14.04.2020 5 z 5

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Pozitivní mysl je určitě důležitá a přínosná, negativními myšlenkami si nepomůžeme a naopak nás to bude vysávat. Některé myšlenky, ale byly až fanatické a neuvěřitelné. Lepší by bylo v některých situacích být realista a zachovat si kritické myšlení.

10.03.2020 2 z 5

Eko průvodce aneb Planetu B nemáme Eko průvodce aneb Planetu B nemáme Karolína Rathousová

Výborná kniha o ekologii, která se opírá o vědecky prokázaná fakta a vědomosti/zkušenosti autorky. Některé informace jsem si potvrdila a spoustu nových jsem se přiučila. Doporučuji přečíst všem, kteří se o tuhle problematiku zajímají nebo chtějí naší planetě nějak pomoci, ale třeba neví jak.

02.03.2020 5 z 5