Příběh Eriky

Žena vzpomíná, jak se za války dostala z vlaku, který mířil do nacistického tábora smrti, jak někdo riskoval vlastní život, aby ji zachránil a vychoval, a jak nakonec našla klid a mír ve své vlastní rodině. Výtvarník, Roberto Innocenti, který knihu doprovodil svými ilustracemi patří v současné době k předním italským malířům a ilustrátorům. Kniha Příběh Eriky vychází ze skutečné události a byla přeložena do více než třiceti jazyků....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260312/pribeh-eriky-260312.jpg 4.733
Literatura světová, Literatura faktu
Vydáno, Petrkov

Erika´s Story, 2003

Kniha Příběh Eriky

hana5094

Silný příběh zkoncentrovaný jen do pár stran doplněný nádhernými ilustracemi. Je to ten typ knihy, který ve vás bude ještě delší dobu doznívat.

Pavlína197

Jak je kniha krátká, tak je i výstižná. Doplňují ji stejně výstižné, atmosféru navozující ilustrace.

cukrovka

V pár větách shrnuta hrůznost holocaustu, který nutil lidi k zoufalým činům. Příběh je doplněn nádhernými ilustracemi.

alzbeta4340

Kratinká knížka s nádhernými ilustracemi. Vhodná i pro dost malé děti, ale nejlepší bude společné čtení s rodiči. Slova jako holocaust, ghetto, tyf... chtějí dovysvětlení.

triatlet
22.04.2017

Nakladatelství Petrkov umí nabízet knihy v dárkovém balení. Působivé jsou ilustrace Roberta Innocentiho - černobílá převládá v době zobrazující holokaust. Ale i tam se objeví náznak růžové naděje. Barevný obrázek zachycuje výsledek, který zanechalo v Rottenburgu malé tornádo v době, kdy autorka poznala příběh Eriky. Na poslední ilustraci je patrně Erika - kouká na vlak a přemýšlí.
K přemýšlení vybízí i velice jednoduchý příběh, který rozčlěňují Davidovy hvězdy a prozáří úvodní a závěrečná žlutá hvězda. Příběh, který je protkán otázkami.
"Šest milionů hvězd spadlo mezi lety 1933 a 1945. Každá ta hvězda byla někým z mého národa, jehož život byl rozerván a jehož rodokmen byl přeťat.
Dnes má můj strom už zase kořeny."

Nielada
20.01.2016

Ta kniha se mi moc líbí. Je přečtena za malou chvilku, ale zanechá dojem na dlouho. Jednoduchý text a na každé straně krásné ilustrace, silný příběh i poselství. Moc doporučuji pro děti třeba už od devíti let, ale i pro starší a dospělé. Podle předmluvy jsem pochopila, že se příběh skutečně stal. Ať tak či onak, přečtěte si to:-)

bibi.r
19.10.2015

Moc zajímavé čtení.
Nevím, jak moc je příběh založen na skutečné události, i když možné to jistě je. U příběhu mi chybí nějaký doprovodný doslov. Je to škoda, protože je to opravdu moc zajímavý příběh. Vlastně jsem nikdy o ničem podobném neslyšela a přitom je to tak, já nevím... Logické? Jednoduché? Nejzoufalejší ze zoufalých pokusů milujících rodičů zachránit své dítě, které nemá v podstatě žádnou možnost přežít v tom pekle, kam jedou.

Noc
Noc