Příběh Eriky

Příběh Eriky https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260312/bmid_pribeh-eriky-260312.jpg 5 49 10

Žena vzpomíná, jak se za války dostala z vlaku, který mířil do nacistického tábora smrti, jak někdo riskoval vlastní život, aby ji zachránil a vychoval, a jak nakonec našla klid a mír ve své vlastní rodině. Výtvarník, Roberto Innocenti, který knihu doprovodil svými ilustracemi patří v současné době k předním italským malířům a ilustrátorům. Kniha Příběh Eriky vychází ze skutečné události a byla přeložena do více než třiceti jazyků.... celý text

Literatura světová Literatura faktu
Vydáno: , Petrkov

Erika´s Story , 2003

Anna 13
04.02.2022 5 z 5

Skutečný život v uměleckém díle...

Slova.
Barvy.
Obrazy.

A mezi nimi, na nich, v nich... bolest.

Dadulina
22.01.2022 3 z 5

Osobně moc tyhle zkratky nemusím, ale ilustrace doplní potřebné a vy knihu odkládáte s pocitem… takže za mě se knize povedlo krátce přiblížit jeden střípek osudů lidí

Boboking
13.01.2021 5 z 5

Příběhová "momentka" s velmi silným nábojem. Co nejde přehlédnout, jsou nádherné, detailní ilustrace Innocentiho, které miluji už ve Vánoční koledě.

hana5094
04.09.2020 5 z 5

Silný příběh zkoncentrovaný jen do pár stran doplněný nádhernými ilustracemi. Je to ten typ knihy, který ve vás bude ještě delší dobu doznívat.

Pavlína197
10.07.2020 5 z 5

Jak je kniha krátká, tak je i výstižná. Doplňují ji stejně výstižné, atmosféru navozující ilustrace.

cukrovka
11.02.2020 5 z 5

V pár větách shrnuta hrůznost holocaustu, který nutil lidi k zoufalým činům. Příběh je doplněn nádhernými ilustracemi.

alzbeta4340
30.01.2020 5 z 5

Kratinká knížka s nádhernými ilustracemi. Vhodná i pro dost malé děti, ale nejlepší bude společné čtení s rodiči. Slova jako holocaust, ghetto, tyf... chtějí dovysvětlení.

triatlet
22.04.2017 5 z 5

Nakladatelství Petrkov umí nabízet knihy v dárkovém balení. Působivé jsou ilustrace Roberta Innocentiho - černobílá převládá v době zobrazující holokaust. Ale i tam se objeví náznak růžové naděje. Barevný obrázek zachycuje výsledek, který zanechalo v Rottenburgu malé tornádo v době, kdy autorka poznala příběh Eriky. Na poslední ilustraci je patrně Erika - kouká na vlak a přemýšlí.
K přemýšlení vybízí i velice jednoduchý příběh, který rozčlěňují Davidovy hvězdy a prozáří úvodní a závěrečná žlutá hvězda. Příběh, který je protkán otázkami.
"Šest milionů hvězd spadlo mezi lety 1933 a 1945. Každá ta hvězda byla někým z mého národa, jehož život byl rozerván a jehož rodokmen byl přeťat.
Dnes má můj strom už zase kořeny."

Nielada
20.01.2016 5 z 5

Ta kniha se mi moc líbí. Je přečtena za malou chvilku, ale zanechá dojem na dlouho. Jednoduchý text a na každé straně krásné ilustrace, silný příběh i poselství. Moc doporučuji pro děti třeba už od devíti let, ale i pro starší a dospělé. Podle předmluvy jsem pochopila, že se příběh skutečně stal. Ať tak či onak, přečtěte si to:-)

bibi.r
19.10.2015 3 z 5

Moc zajímavé čtení.
Nevím, jak moc je příběh založen na skutečné události, i když možné to jistě je. U příběhu mi chybí nějaký doprovodný doslov. Je to škoda, protože je to opravdu moc zajímavý příběh. Vlastně jsem nikdy o ničem podobném neslyšela a přitom je to tak, já nevím... Logické? Jednoduché? Nejzoufalejší ze zoufalých pokusů milujících rodičů zachránit své dítě, které nemá v podstatě žádnou možnost přežít v tom pekle, kam jedou.

Autorovy knížky

2015  92%Příběh Eriky