haaabi haaabi komentáře u knih

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

Tak na tuhle knihu ani nebyla potřeba záložka. Nešlo se odtrhnout. Ačkoliv je mimo jiné o šikaně, je knížka tak milá a dojemná... A dozvěděla jsem se spoustu věcí o prosopagnosii, kterou sama v hodně lehké formě mám.

08.09.2018 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Úžasné! První kniha tohoto autora, kterou jsem četla a úplně mě dostal. Hned jsem objednala knihu Tady byla Britt-Marie. Bylo by úžasné, kdyby každý obyvatel domu měl svou vlastní knihu. :-)

21.08.2018 5 z 5

Hadrová Ančka Hadrová Ančka Luba Skořepová

Krásná knížka. První dvě kapitoly jsem si říkala, že tedy nic moc, ale pak jsme si s dětma hadrovou panenku s cukrovým srdíčkem zamilovali.

20.08.2018 5 z 5

Čas zapomnění Čas zapomnění Sharon Guskin

Skvělá knížka. Tedy ty první kapitoly mi přišly docela hrozně napsané a říkala jsem si, že to až do konce nezvládnu, ale kvůli tématu jsem vydržela a jsem moc ráda. Skvělé, skvělé! Ehmm... jen jsem se tedy musela nenápadně zeptat svých dětí kolik mají maminek. :-D

16.06.2018 5 z 5

Kůzlátka Kůzlátka Mária Rázusová-Martáková

Nooo, tak moje děti se u knížky nesmály, ony se přímo nezastavitelně řechtaly. :-D A nejlepší byl vitamín bů, důdlaj, důdlaj, dů. Jdu se podívat co Jaroslava Blažková napsala dalšího. :-)

25.05.2018 5 z 5

Tajná kniha Tajná kniha Grégory Samak

Pravá kniha pro milovníky krátkých kapitol. :-D Četla se úplně sama, děj letěl hrozně rychle, žádná omáčka. Ale měla jsem občas pocit, jakoby autor jen stručně odvyprávěl děj nějaké knihy, kterou sám přečetl. I když tedy - zajímavé knihy. Námět ale skvělý, kdo by někdy nepřemýšlel na tím, jaký by byl svět, kdyby se někomu podařilo zabít Hitlera....
A maličko mi i chyběla logika v tom, proč bylo Eliasovi umožněno cestovat časem v souvislosti s koncem knihy.

12.01.2018 5 z 5

Ve stínu černých ptáků Ve stínu černých ptáků Cat Winters

Výborná kniha! Až mě skoro mrzí ta cena 19,- za kterou jsem ji koupila v Levných knihách. To si nezasloužila. Kéž by vyšlo u nás něco dalšího od této autorky.

11.09.2017

Erik Erik Shaun Tan

Ten konec byl tak milý, krásné :-)

09.09.2017 5 z 5

Panenka z kostí Panenka z kostí Holly Black

Hohó, když už v první kapitole je zmínka o Doctoru Who, tak to nemůže být špatná kniha :-D Četla se úplně sama a ačkoliv mi už není 12 jako hlavním hrdinům (teda vlastně mi dvanáct je, ale třikrát), tak jsem ji slupla jako malinu. Těším se, že si od autorky ještě něco přečtu.

27.07.2017 5 z 5

Generace velkého třesku Generace velkého třesku Gary Russell

Ufff... no.... dočetla jsem to. Ale ještě v půlce jsem si říkala, že to snad vzdám. Opravdu to bylo velmi chaotické a trochu orientovat jsem se začala až v té druhé půlce. Nebavilo mě to, na čtení jsem se musela urputně soustředit, abych se v tom vyznala (ach můj špatný mozek) a chvílemi jsem si myslela, že to bude první kniha v životě, kterou nedočtu. A to jinak Doktora žeru!
(Ale uznávám, že jako seriálová epizoda by to nemuselo být tak tak hrozné, nesedl mi vůbec autorův styl psaní).

21.07.2017 2 z 5

Věřím, že mé děti budou jednou na tuto knížku nostalgicky vzpomínat. Nádhera!!

30.05.2017 5 z 5

Veliký tůdle Veliký tůdle Pavel Šrut

No jooo, Šrutovy básničky! Jde vůbec nedat mu pět hvězniček? Já ty jeho básně žeru :-)

31.03.2016 5 z 5

Písnička pro sklíčka Písnička pro sklíčka Josef Brukner

Překrásná křišťálová básnička, kterou fanstasticky doplňují obrázky ze skla. Jsem naprosto okouzlena.

30.03.2016 5 z 5

Vánoční pohádky Vánoční pohádky Zbyněk Malinský

Nejúžasnější pohádky mého dětství. Škoda, že už knížku nemám, ráda bych ji četla svým dětem... Vzpomínám hlavně na šišku Anežku :-)

03.03.2016 5 z 5

Hitlerův houslista Hitlerův houslista Igal Shamir

Právě jsem ji dočetla... kéž by to skončilo trochu jinak... ikdyž, třeba by to ve mě pak nezanechalo takový dojem :-) Knížka se výborně četla, škoda, že jich autor nenapsal víc, ráda bych si od něj přečetla ještě něco :-)

24.03.2014 5 z 5

Temné vody Temné vody Katherine Arden

Katherine se s tím nepáře, napětí od první kapitoly. Těším se moc na další díl, ikdyž souhlasím s názorem zde, klidně mohla být spojená tato kniha s následující.

18.08.2023 5 z 5

Uloupené tělo Uloupené tělo Christine Trent

Prvních 40 stran pro mě byla taková nuda, jsem Christine smazala ze seznamu mých oblíbených spisovatelů. Ale pak se to rozjelo a už je zpět v seznamu :-D Bylo to super stejně jako první díl.

28.11.2021 5 z 5

Koho krysák kousne Koho krysák kousne Lynne Jonell

Desetiletá dcera úplně nadšená. Zhltla ji a hned se ptala zda nemáme podobnou knihu.

27.10.2021

První život První život Gena Showalter

Proboha, tohle je série? Potřebuju okamžitě další díl! Gena je prostě skvělá, všechny její tři knihy, které zatím vyšly, jsem zhltla.

09.09.2021 5 z 5

Babičky: Mrtvý kuchař Babičky: Mrtvý kuchař Minna Lindgren

Začátek byl super, takový nenásilně vtipný. A bohužel pak už mě to jenom nudilo. Ze stejného soudku byla skvělá kniha Kam se poděla Elisabeth. Ta mě nadchla, toto bohužel ne.

26.04.2020 2 z 5