h.romca h.romca komentáře u knih

Rozpolcení Rozpolcení Gabriella Poole

jo kniha se mi líbila, ale už mě štvou ty otevřené konce, kdo má pak čekat na další díl...

07.08.2013 4 z 5

Modelka a milionář Modelka a milionář Lucy Monroe

řekněme, že kdybych to nečetla, tak by se vůbec nic nestalo.. děj se prostý a jasný..

04.08.2013 2 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

doporučuju, skvělá kniha s velmi krásným příběhem a podmanivou romantikou..

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

už je to několik let, co jsem tuhle knížku četla... napsat komentář před těmi roky by nebylo těžké.. psala bych něco v tom stylu jaká je to bomba a že to stojí za to.. ovšem, tak s odstupem času, co si pamatuju mě kniha bavila a četla se mi dobře... Děj byl zajímavý, ale tím jak jsem četla už spoustu jiných knížek s touhle tématikou musím říct, že existují o hodně lepší knížky... celkem se mi kniha zprotivila z toho filmu, ještě, že jsem to četla před tím, než udělali film...

04.08.2013 3 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

aspoň nějaká knížka, která mě z maturitního seznamu bavila..

Nahá Nahá Raine Miller

velmi pohodová knížka, ale přišla mi nejslabší z těch, co jsem četla na tuhle tématiku jako je 50 odstínů, obnažená atd..

04.08.2013 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

tahle knížka byla moje první s touhle tématikou... no a musím říct, že se mi hodně líbila... hned jak jsem ji přečetla, ale potom jsem si řekla, že přečtu na tohle témat více knížek, všechny byly podobné až tak, že některé z nich byly dokonce i lepší... ale jako doporučuji přečíst ať si každý názor udělá sám..

Čarodějnice z Hex Hall Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkins

knihu jsem přečetla velmi rychle až tak, že je mi líto, že už jsem dočetla i poslední díl.. Líbilo se mi, že jsem nepředpokládala jak se děj bude ubírat... většinou člověk tuší, co se stane, ale já jsem to netušila a v každém díle mě něco nového překvapilo.. doporučuji přečíst...

Obnažená Obnažená Sylvia Day

tím, že čtu takovýhle typ knížek.. tak mi nevadí podobnosti mezi nimi... dobře někdy je to pořád do kola, ale to se dá očekávat.. líbilo se mi, že mě tam vždycky něco malinkatého, ale nového překvapí, zatím jsem přečetla pouze první dva díly.. a poslední si chci určitě taky přečíst..

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

mě se to hodně líbilo.. jak už zde bylo zmíněno tím, že to bylo napsáno z dvou pohledů, to bylo o to víc zajímavé..

Nespoutaná Nespoutaná Kathryn Taylor

Kniha se velmi dobře čte.. sice je to podobný žánr jako 50 odstínů šedi, ale v mnoha směrech se lišila.. hodně se mi líbil konec, řekněme, že byl trochu nečekaný...

Bitva o Hex Hall Bitva o Hex Hall Rachel Hawkins

Skvělá série, napětí, zápletky, smutek, zlost, vtip a romantika... Doporučuji přečíst, čte se to neuvěřítelně rychle, na konci mi bylo smutno, že už to končí:-D

15.07.2013 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Když jsem tu knížku dostala do ruky, tak jsem nevěděla o čem je.. Postupně mi to začalo docházet. A myslím si, že je to dobré dílo. Orwell zde dokázal vystihnout zásady komunismu. Dobře zasazené do zvířecího prostředí. Nakonec už snad jen řeknu, že poslední scéna v knize mě dostala, spoiler (jak lidé obdivují prasata jaký na farmě nastolili režim a zde už nelze odlišit prasata od lidí).

12.07.2013 4 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Tak Romeo a Julie, ten příběh zná snad každý.. Já tuhle knížku miluji. Četla jsem ji nesčetněkrát a nikdy se jí snad nenabažím. Shakespeare píše nádherně jeho verše jsou magické a do toho je zasazen tragický příběh nešťastné lásky. Hodně lidí by řeklo, že je to suchý děj o dvou nešťastnících.. ale jen to v té knize není je tam spousta jiných zajímavých postav, sice se tam pouze mihnout, ale i tak bychom na ně neměli zapomínat, třeba takový Merkucio, vtipná chůva, Vavřinec.. pro mě jsou nejpodstatnější ty dialogy a monology napsané blankversem.. prostě Shakespeare byl básník a skvělý dramatik..

12.07.2013

Milenec z temnot Milenec z temnot J. R. Ward (p)

Nebyla to špatná knížka. Ze začátku se mi líbila. Ale potom se mi to zdálo celkem stejné a nudné, jelikož děj pokračoval celkem rychle, takže se tam ani nic nestihlo odehrát... a pokud jo tam na posledních pár stránkách..

12.07.2013 3 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Konečně jsem se začetla do jiného tématu než jsou upírské romance. Na tuhle knihu jsme narazila skrz film Rubinrot. Jelikož je to německý film zatím bez titulek, tak jsem mu moc nerozuměla a musela jsem si to přečíst. Děj už jsem trochu znala, takže to pro mě byla ze začátku trošku nuda. Ale postupem času se mi to začalo líbit, přece jen myšlenka cestovacího genu není tak obvyklá. A taky se mi líbilo, že se celý děj odehrává v Londýně. Což se skvěle hodilo, Londýn je poutavé město a je tam spoustu krásných míst, zajímavá garderóba, čaje o páté... Jen mohla autorka popisovat více zajímavých míst a ne jen chodby v Templu :-D
Teď trochu ke Gwen a Gideonovi, jejich vztah se mi líbil, zejména vtipné momenty v knížce, když si dělali srandu ze svého oblečení.. První kniha je jen takový rozjezd další knihy už jsou mnohem lepší a konečně se začínáme něco dozvídat. Většinou mi u knihy dojde jak to asi bude pokračovat, ale tady v jisté části jsem neměla ani potuchy a to se mi líbilo, to překvápko.. Ještě musím dodat, že se mi líbilo jak se před každou kapitolou nacházely různé verše, citáty od různých autorů např. mého oblíbené Shakespeara... zas jsem byla o něco chytřejší.. :-)

11.07.2013 4 z 5