GYROTOURBILLON GYROTOURBILLON komentáře u knih

Bretaňský příliv Bretaňský příliv Jean-Luc Bannalec (p)

Přesně jednoduše , souhlasím s Eva193, ale též s Bedřich63.
Především popis kraje + zápletka = skvělá kniha.
Zdravím všechny příznivce Bretaně.

01.06.2023 5 z 5

Bretaňské zlato Bretaňské zlato Jean-Luc Bannalec (p)

Moje sedmé setkání s Bretaní. Ano, saliny si umím živě představit, pravda ale v Bretani budou určitě nej...
Sám jsem je navštívil roku 2000 na španělské Ibize. V Bretani je asi vše provoněné bylinkami, čili autor záměrně vynechal absenci silného solného zápachu, který i nás popravdě dostal. Ale, že je to úžasný pohled na pravidelná jezírka a občasné kupy přírodní soli.
Nicméně kniha byla ok. Pokračuji dál.

29.05.2023 4 z 5

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

Já jsem spokojen, asi jako TeaPeter. Občas je třeba trochu zvolnit.
Florida, moře , podmořský svět, drogy, prachy, luxusní lodě...
A jedna odvážná dívka. Téma dnešní doby.

25.05.2023 4 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Ano, zde není co dodávat. Konec konců vysoké hodnocení uživatelu databáze to dali jasně najevo.
Jak už jsem kdysi psal, mám rád tajemné lokality spojené s vodními toky či mořem a zde popsaná řeka byla velmi dobře vykreslená. RB tedy ani mě nezklamal, dft. všechny jeho thrillery neměli chybu.

21.05.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Moje druhá kniha od AM. Téma těžké, uvěřitelné. Ten studenej přístup prarodičů, poté dcery je dft. pochopitelný.
Co je dle mě nejhorší : Když ti nejbližší působí vědomé zlo těm nejbližším. Jinak souhlasím s vladimír5170.

16.05.2023 5 z 5

Bretaňský odkaz Bretaňský odkaz Jean-Luc Bannalec (p)

Ano, souhlasím s Leanne. Přesto pokračuju ve čtení dalších autorových knih.

16.05.2023 3 z 5

Hledejte ji Hledejte ji Rick Mofina

Koukám budu jeden z mála hodnotit 5 *. Za mě spokojenost, autorovu první knihu ztracená dcera se chystám přečíst ještě jednou. Autor mě nadchl.

07.05.2023 5 z 5

Setkání s Dianou Phipps Sternbergovou Setkání s Dianou Phipps Sternbergovou Dana Huňátová

Moje odbočení z detektivního žánru.
Pocházím cca 12 km. od Častolovic , kde jsem měl známé a na kole tam, to byla vždycky příjemná projížďka. Samozřejmě zámek a park hojně využívají i domácí občané a opravdu bylo možně hraběnku Dianu zahlédnout v areálu. Čili tato kniha je pro mě přínosná a dft. povinná.
Knihu Cesta - Cecilia Sternbergová , chci darovat své babičce z Kvasin, a třeba i ji časem přečtu.
Mám rád vybavení zámků, ty vyřezávané , do detailu vypracované věci, které dnes absolutně chybí. Kazetové stropy právě v Častolovicích stojí za to, jako dft. celý zámek. Ano paní Diana byla a je obdivuhodná.
Čili knihu budu hodnotit 100%.

03.05.2023 5 z 5

Bretaňský příboj Bretaňský příboj Jean-Luc Bannalec (p)

Páté setkání s autorem. Prostě nekrvavé vyšetřování v dokonalém Bretaňském prostředí. Jedu dál..

01.05.2023 4 z 5

Bretaňské světlo Bretaňské světlo Jean-Luc Bannalec (p)

Moje čtvrté setkání s autorem a opět super. Knihu jsem proložil něčím pikantnějším a ejhle. !! Prostě mi v tuto chvíly sedí mořské pobřeží a jen lehčí detektivní žánr.
A jestli je některý díl slabší , mi nevadí. Věřím, že autorovu první knihu , přečtu jako poslední , desátou. Souhlasím se všemi 5*

26.04.2023 5 z 5

Bretaňská pýcha Bretaňská pýcha Jean-Luc Bannalec (p)

Ano, moje třetí setkání s autorem. Co dodat? Jen ty ústřice... já tedy stejně jako komisař, ne. Jinak nádherné vyobrazení oceánu, skalisek, zátočin... jasně pro milovníky krásy moře zde musí být ráj. Kniha nabízí i části informací o historii, lidech, tradicích, ale i o zločinu a mamonu.
Rozhodl jsem se přečíst všech 10 knih, samozřejmě s nějakým tím proložením něčím šťavnatějším, nikoli ústřicovým zápachem / vůní. A nebo sem tam nějakou tou biografií.

18.04.2023 5 z 5

Bretaňská idyla Bretaňská idyla Jean-Luc Bannalec (p)

Skvělá kniha. Budu souhlasit se všemi 5* , výstižně to napsal
Jan7113 .

15.04.2023 5 z 5

Bretaňské tajemství Bretaňské tajemství Jean-Luc Bannalec (p)

Moje první seznámení s autorem a jsem nadšen. Barvité vyprávění, trochu toho tajemna, zajímavé jezero, a nádherný kraj z knihy doslova číší. Rozhodl jsem se samozřejmě číst autorovi další počiny, věřím, že nezklame.
Knihu doporučuji, po drastických krvácích, které ale i mě příjdou k chuti. Takový příjemný barvitý relax, ale abych se při dalších knihách nemílil ??!!

13.04.2023 5 z 5

Vývrat Vývrat Tove Alsterdal

Zajímavá kniha, výborně vykreslená krajina. Jen ty švédské názvy a jména trochu překáží (šance zapamatovat si je nulová )
Budu souhlasit se zazvorka.

08.04.2023 4 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Já jsem spokojen , prostě za 1. ( tedy zde za 5*)

04.04.2023 5 z 5

Tak zde není co vytýkat. Mnoho zajímavých informací.
Souhlasit budu se všemi pětihvězdami a doporučuji.
Zdravím touto formou bolehošťáka Martina Moravce.

31.03.2023 5 z 5

Hypotéza zla Hypotéza zla Donato Carrisi

Moje druhé setkání s autorem. Není to špatná kniha , ale jsou v ni rušivé elementy, které bohužel rozptylují..
Líbí se mi hodnocení KKK !! Dám 4* , ale na další knihu už nepůjdu.
Napsal bych to asi takhle... Právě vyšla kniha Chrise Cartera... Genesis.
Kdo zná , pochopí.

30.03.2023 4 z 5

Poutník před branami moudrosti Poutník před branami moudrosti John Boyne

Knihy JB jsou vždy zajímavé. Tato byla taktéž, ale ...ne nebudu hatit, asi je důležité i rozpoložení čtenáře.

27.03.2023 4 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Ano, tak zde není co dodat. Autorka píše skvěle, navíc popisuje kraj mého dětství. Těším se na další knihu.

26.03.2023 5 z 5

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Moje další setkání s DC. Co dodat ?! První část , super, ale to pokračování už bylo pro mě za hranou.
Duchařina přesto splnila mé očekávání, ale tím , že žánrů, autorů, témat je víc než dost, od tohoto tématu si dám pauzu.
Prvních 6 knih této autorky jsem dal na jeden zátah.

24.03.2023 4 z 5