Gurus Gurus komentáře u knih

Pomníky zimy Pomníky zimy Jan Hlávka

5/5 - top scifi V současné době není na trhu nic lepšího v žánru Space opery! Tenhle díl byl zatím nejlepší, celá série má vzestupnou tendenci. Pomníky zimy neměli žádná hluchá místa, nebo o něco nudnější pasáže jako v případě druhé knihy a Newelské větve.

*Spoiler* - Děsím se toho co Luciana provedla Viktorii. Podle mě bude Viktorie jako živá zbraň, která má zabít Andreje. Podle mě je tohle celkem očekávatelné, zvlášť jak se v ní Luciana vrtala. Přál bych si happy end pro Andreje a Viktorii, ale uvidíme kam to Jana a Jan dovedou.

04.09.2018 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Hmmm co říct, ta kniha je prostě úžasná :) Teď abych sehnal Faju a to co nejdříve.
Příběh o Otortenu, když jsem se koukl na net tak sem byl překvapený, že je to pravda!!

03.10.2018 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

První polovina je fenomenální a ta druhá? Ta samozřejmě taky :-), jen jsem si říkal, že tolik akce by tam být ani nemuselo.
Těším se na třetí díl, doufám, že problémy s technikou již nebudou :-)

*možný spoiler*
Podle mě je díte madam Podfortové ten floutek co vyškolil kapitána na konci knihy...Ilan na druhé straně nalezne madam Podfortovou, která to táhne s Nastereemi.

29.10.2018 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Marťan byl top, Artemis byla težký průměr a Spasitel je nadprůměr. Spasitel je po stránce techniky super a líbí se mi tam ten posun v technologiích, ale pořád si myslim, že zrovna s ruskem by se moc počítat nedalo. Trošku mi vadí, že se pořád cpe do sci-fi...ok má technologicky primitivní rakety co fungujou a maj čupr Orlan..ale to je asi tak vše....

Spasitel je tedy méně uvěřitelý než Marťan, ale i tak prostě ten styl psaní se mi prostě líbí a Andy si tak připsal dalsí úspěch.

11.01.2023 4 z 5

Poslední tango v Havaně Poslední tango v Havaně František Kotleta (p)

Mě se to fakt líbilo...byl to nářez jako vždy. Doufám, že bude ještě nějaký plnohodnotný Kosek. Ten propagační na škoda auto nepočítám.
První dvě povídky byli super hlavně ta v Ústí. Líbíl se mi i náhled do romské milotlogie. Povídka v Tokyu byla nejslabší a bylo to v podstatě jen o útěku... Poslední povídka byla taky hodně dobrá jen jsem si říkal tady chybí sex a pak ten konec to bych nečekal! :-D

22.10.2021 4 z 5

Sen noci svatojánské Sen noci svatojánské William Shakespeare

Mila a veselá hra, která je v této době potřeba.

05.02.2021 5 z 5

Ready Player One Ready Player One Ernest Cline

Film jsem viděl dříve a tak mě překvapilo, že děj v knížce je úplně jiný. Zákldaní premisa je stejná, ale příběh je jinak vystavěný.
Mě se tedy libili obě díla, jak knížka tak film a upřímě asi bych knihu viděl o bodík výše.

09.08.2018 5 z 5

Mráz a hry Mráz a hry Jan Hlávka

Pomalý rozjezd, ale pak to mělo grády :) už se těším na další díly.

18.06.2018 5 z 5

Elon Musk Elon Musk Ashlee Vance

Jedna z nejlepších knih o člověku co jsem kdy četl! Jobse jsem neměl rád a i když je Musk v knize přirovnáván k Jobsovi tak to srovnání je podle mě scestné!
Musk je o několik tříd výše. Bude zajímavé sledovat kam se firmy Muska dostanou a kdy překonají hodnotu Applu. Já věřím, že to bude brzy.
Jsem ekolog vzděláním a tak mi názory Elona a jeho spolupracovníků jsou velice blízké a věřím, že to co dělá má smysl.
Vemte si situaci v Praze (03.02.2017) nebezpečná smogová situace. Praha přemýšlí o zákazu vjezdu aut co centra a ti co mají elektrické auto se musejí smát protože je to čistá energie.

03.02.2017 5 z 5

V Krvavém pásu V Krvavém pásu Jakub Mařík

po přečtení V ledovém sevření, jsem se na tenhle díl opravdu těšil a byl jsem rád, že mě nezklamal. Každopádně jako hlavní vítku mám, že tam bylo moc dějových linek. Pokud by jich bylo o dvě mín tak pak bych dal 5/5.

22.03.2022 4 z 5

V ledovém sevření V ledovém sevření Jakub Mařík

To bylo super :) Ať už je tu další díl.

Co mi vykouzlilo úsměv na rtech byl easter egg na Hvězdnou pěchotu mrk mrk.. :)

09.10.2021 5 z 5

Ve stínu slunce Ve stínu slunce Jakub Mařík

(SPOILER) Dobrá military sci-fi, řízlá Battlestar Galactica, Startrek, Stargate a jiné podobné sci-fi :-). Ano jak někteří níže uvádějí, je to jako by se před vámi odvíjel film. Dokonce konec knížky má titulky.

*Spoiler*
Štve mě že Dempsey nepřežil už na začátku jsem si říkal to může být zajímavá postava a on měl tak málo prostoru. Škoda Atwooda :-(.

29.09.2021 4 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Chvilku jem přemýšlel nad pěti hvězdami, ale za ten slabší prostředek jednu ubírám. Moc nechápu komentáře, že vlastně tam toho o temné hmotě moc není. Upřímě jsem to ani nečekal, že by se tam dopodrobna popisovali kvantové jevy a mechaniky. To si radši přečtěte neco od Michia Kaku jako je Hyperprostor.
Co se mi na knížce líbilo, bylo, že jsem si uvědomil jak málo stačílo, aby jsme s manželkou nepotkali. Pokud je pravda, že existuji současně s naší i další reality na což odkazuje teorie strun tak je dobré si uvědomit, že to co máme je velmi křehké a měli by jsme si toho vážit pokud možno každý den. Je pravda, že né vždy si to uvědomíme, ale díky tomu máme takové knížky :-)

28.02.2021 4 z 5

Pojídači mrtvých Pojídači mrtvých Michael Crichton

Vždy jsem toužil přečíst si knížku podle níž, byl natočen film Vikingové s Banderasem. Sice byl film finanční propadák, ale mě se líbil. Líbilo se mi, že hodně z knížky se objevilo ve filmu a naopak, škoda, že něco ne.

10.02.2021 4 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Poprvé jsem se se Zaklínáčem setkal v Poslkém seriálu, na který koukali rodiče...kdysi dávno a rozhodně mi to nepřišlo jako nic extra...Pak po druhé díky hře a tam jsem si uvědomil, že je to něco víc a chtěl se dozvědět víc. I tak to trvalo další roky, než jsem se dostal ke knížce. Co se povídek týče je to pěkná reflexe naší společnosti.
Za mě byla nejlepší povídka Otázka ceny a i díky novému seriálu na Netflixu, jsme si to dokázal živěji představit.

04.12.2020 4 z 5

Runový meč Runový meč Pavel Renčín

Výborné :) Původně jsem nechtěl tuto trilogii ani číst, ale jsem rád, že jsem tak nakonec udělal. Velmi zajímavá a poutavá četba. Vlastně uplně první městské fantasy co jsem četl.

26.08.2019 5 z 5

Dvě místa na slunci Dvě místa na slunci Becky Chambers (p)

Děkuji Becky Chambers za napsání tak úžasné knihy a série. Momentálně asi není lepší slow sci-fi román než Dvě místa na slunci.
Příběh tak laskyplně odvyprávěný a napsaný s citem. Ten vesmír, který vytvořila, je úžasný. Mrzí mě, že ze série Poutníci už zbývá jen poslední 3 díl, na který se také hodně těším :).

01.06.2019 5 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Klasika, která nezestárne.

26.12.2018

Artemis Artemis Andy Weir

Chvilku jsem přemýšlel nad třemi hvězdamy, ale nakonec dám hvězdy čtyři. Proč? Zejména si to knížka zasloužila za druhou půlku.
První půlka byla "divná". Jazz mi byla opravdu nesimpatická a kdybych byl její táta tak jí asi seřezám :-D..tak debilní rozhodnutí nemůže snad nikdo dělat. Co mi ještě vadilo byli blbý vtipy. Celkově se Jazz chovala jako 15 letej kluk, kterým cloumá puberta a né jako 25 letá holka. co bylo taky mimo tak slepá zápletka s kondomem.... no celkově by Weir měl spíš používat mužské hrdiny, protože ženskou napsat neumí....
Ale jak jsem již na začátku psal, kniha dostává uplně jiný naboj ve druhé polovině. Škoda, že takové tempo a spád si nedržela i na začátku.

29.06.2018 4 z 5

Tak nevím co se mi libilo vice. Jestli kniha nebo film... Film jsem viděl několikrát a to různé verze :) takze se povazuji za docela velkého fanouška a říkal jsem si jaká bude asi ta kniha. Z počátku se mi nelibila, ale P.K. Dick umí psát:). Ke konci jsem si říkal, ze nechci, aby ta kniha už skončila, že chci ještě zůstat ve světě Blade Runnera.

02.05.2017 5 z 5