Guepp Guepp komentáře u knih

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Nic jsem od knizky neocekavala, ale nakonec mne nadchla tak, ze jsem ani nesla spat, abych ji docetla. Smutny pribeh, nadherne jednoduse popsany. Neni to komplikovane, ma to silu.

23.09.2020 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Proste ne, za me to nejak nefunguje. Asi uz jsem precetla hodne podobnych knih, a tim padem zacinaji byt predvidatelne. Kniha ma vysperkovany popis postav, jejich historii, ale zlomove okamziky a zvraty tam jsou tak nejak narychlo vpacene. Takove prijemne oddechove cteni, ktere me ale na dalsi dil nenalakalo.

22.09.2020 3 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Naprosto me okouzlily ilustrace Lely Geisleové. Krasne barvy, rada si knihou listuji pro potechu oka. Do textu jsem se nezacetla.

08.09.2020

Velká encyklopedie koček Velká encyklopedie koček Esther Verhoef Verhallen

Nadherna kniha, kterou mam u sebe jiz radu let a rada se k ni vracim, klidne i jen pro obcasne prolistovani a pokochani se fotografiemi.

13.08.2020 5 z 5

Chemie mezi námi Chemie mezi námi Brian Alexander

Knizka je to bezvadna a plna zajimavych informaci. Ztracite iluze u kazdeho odstavce. :) Osobne mi prijde opravdu skvela, ale i kdyz se autori jiste snazi, porad je velmi odborna. Velke mnozstvi vyzkumu a jejich postupu. Je to tak nejako mezi - pro odbornika malo odborne, pro neznaleho zbytecne moc odborne.

13.08.2020 5 z 5

Vraždící děti Vraždící děti Cliff Linedecker

Vlastne idealni prirucka typu "co rozhodne nedelat pri vychove deti".
Nic neni z niceho a bez duvodu.
Precetla jsem par pribehu, ale nezacetla se.

23.07.2020

Tajemství přitažlivosti srdce Tajemství přitažlivosti srdce Ruediger Schache

Vizualni zpracovani z ni na prvni pohled dela obycejny kýč, sama bych si ji nekoupila. Jsem proto moc rada, ze se ke mne nahodou dostala. Neobjevite v ni nic prevratneho, ale je tam spis uvedomeni - tyto myslenky znam uz X let, ale stejne vedu porad stejny zivot. Asi je chyba spis v nas, ze nejsme schopni veci aplikovat nez v knihach, ktere nalepkujeme "nic zajimaveho autor neprinesl".
Vnitrni design knihy se mi ze zacatku nelibil, ale potom mi prislo, ze ctu neco tajemneho, posvatneho, neobvykleho...
Bylo to prijemne cteni, plno veci jsem si ujasnila. Urcite doporucuji.

14.07.2020 3 z 5

Můj život se slony Můj život se slony Lawrence Anthony

V první řadě je potřeba zdůraznit, že ta kniha vypráví příběhy rezervace, netočí se vše pouze kolem slonů - i když je pravda, že mají tak 60% prostoru. Dozvíte se o boji s pytláky, jak jsou nebezpeční a vychytralí, jak funguje rezervace, o "primitivní" víře místních domorodců, proč je důležité vycházet s místními kmeny a jejich náčelníky a plno dalšího. Je to divoký svět odlišný tomu našemu.
Vypravěč popisuje poutavě a humorně. Smutné příběhy Vás dojmou.
Je to celkově moc příjemné a osvěžující čtení. Kniha mě vlastně dostala hned v začátcích, kdy autor popisuje, že si koupil přírodní rezervaci v Africe - pro mě naprosto neuvěřitelné :D

28.05.2020 5 z 5

Aura stromů léčí Aura stromů léčí Manfred Himmel

"Zivot je davani a brani, stala zmena, staly proud." I v podobnem rytmu je kniha psana - ctive pasaze strida sucha teorie. Zrejme nepatrim k tak citlivym lidem, abych mohla ocenit vsechny roviny nebo se k nim vubec dostat, proto mi postup komunikace a sblizeni se se stromem prisel zbytecne slozity. Mozna tedy nikdy ten "vrch a top stav" sblížení se neozkousim, ale svuj postup jsem si uz nasla. Dekuji za nejake nove myslenky, ale kniha pro me celkove byla docela zklamanim. Bohuzel, mela jsem ji na doporuceni a fakt dlouho ji shanela.

04.05.2020

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Nedocteno.
Mam pocit, ze at napisete cokoli o holocaustu, je to predurceno k uspechu. Silne, smutne a krvelacne tema.
Asi jsem ho uz ale plna. Miluju Mornstajnovou, da do knih i nadstavbu, tady jsem to nezachytila. Podobne jako v knize Fotograf v Osvetimi jsem se nezacetla.

02.05.2020

Řez ovocných dřevin Řez ovocných dřevin František Kyncl

Jen ze zvedavosti prolistovano. Myslim, ze podobny princip aplikovat nebudu.

11.04.2020

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Nepatri to ke krvelacnym kniham, ktere tema holocaustu vysavaji. Co kapitola to nejaka prihoda z osvetimske nespravedlnosti ocima fotografa. Knihu jsem prestala cist asi po 97. strance, nezacetla jsem se a ani vlastne nevim proc, napsane je to prijemne, i kdyz o neprijemnem tematu. Knihy pani Mornštajnové umi zrejme predat vetsi dynamiku.

30.03.2020

Ženy, které běhaly s vlky Ženy, které běhaly s vlky Clarissa Pinkola Estés

Plno hlubokeho, kniha to ovsem nedava zadarmo. Cetla jsem uz nekolikrat a pokazde jsem objevila novou obohacujici rovinu napsanych myslenek.

30.01.2020 5 z 5

Nejčastější psychické poruchy v klinické praxi Nejčastější psychické poruchy v klinické praxi Robert M. Cohen

Pro orientaci a přehled dostačující. Základní informace. Už to ale začíná stárnout...

28.01.2020 3 z 5

Kompletní návod k vytvoření Ekozahrady a rodového statku Kompletní návod k vytvoření Ekozahrady a rodového statku Jaroslav Svoboda

Tuhle knihu miluju! Je krásná jak na pohled, tak i myšlenkou uvnitř. Ke své zahrádce, rostlinkám a návštěvníkům zahrady teď přistupuji úplně jinak. Jen ať se toto poselství šíří i dál :) Bez chemie, souznění s přírodou, pochopení přírodních principů (hlavní je asi ten, že jít proti přírodě fakt nemá smysl, protože se udřeme), způsoby, jak pracovat s přírodou apod. DOPORUČUJI!!!

28.01.2020 5 z 5

Občas lžu Občas lžu Alice Feeney

Tak to je fakt velke prekvapeni. Prave jsem docetla a jsem nadsena. Prislo mi, ze se pribeh dvakrat nebo trikrat prevratil uplne jinym smerem. Poutave, ctive a ... fakt potrebujete vedet, jak to sakra dopadne. :D A pozor, Amber obcas v (zasadnich) vecech fakt lze.

23.01.2020 4 z 5

Život, na který metr nestačí Život, na který metr nestačí Karolina Mikšíková

Super odpočinkové čtení. Příjemné také je, že kapitoly - nebo tedy samotné příběhy - nejsou zbytečně dlouhé. Ale v mnoha pasážích mi ji bylo vlastně spíš líto, než že bych se zasmála.

15.01.2020 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Skončila jsem čtení na 160 stránce, kniha je dobře napsaná, ale prostě... nechytlo mě to. Došlo mi, že mě vlastně vůbec nezajímá, jak to dopadne. Tak jsem to nechala být. Třeba někdy příště...

05.01.2020

Encyklopedie západní astrologie Encyklopedie západní astrologie Milan Špůrek

Obsahla a detailni odborna publikace. Ja bych nekdy ocenila i nejake prakticke priklady, ale to si za cil kniha nekladla. Plno ilustraci. Zajemci o tema urcite doporucuji pro teoreticke ukotveni.

04.01.2020

Rok na naší zahrádce Rok na naší zahrádce Dagmar Lánská

Roztomile retro. Objevila jsem v pozustalosti po babicce. A uz mi i dava smysl, proc design zahradek nasich babicek vypada tak, jak vypada.
Chemicke postriky a hnojiva jsou az v desive premire popsane u vseho.

04.01.2020