Grohlinka Grohlinka komentáře u knih

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Tak tohle byla rozhodne jedna z nejhorsich knizek, ktere jsem precetla. Jen ucta ke kniham mi nedovoluje dat odpad. I kdyz, pokud je nekdo schopen napsat takovou slataninu, tak evidentne sam žádnou uctu ke kniham nema.

Co mi vadi na tehle “knize”? Snad uplne vsechno, hlavni hrdinka Sage je nechutnej malej sobec, doopravdy nechala svoji mladsi sestru tam, kde ji nechala!? Luca je promiskuitni dobytek, ktery vyuziva holky, ale beda, jak to někdo udela jemu. Autorka o danem tematu evidentne vi uplny houby, plete si psychologa s psychiatrem a celkove je uplne mimo, nebo je to snad prekladem? Eroticka scena na konci byla smesna. Cely pribeh je smesny a klicove situace zalozene na nahodach, ktere by se nikdy nejspis nestaly, porad nekdo nekam pada, aby doslo k vzajemnemu kontaktu, hrdinku kdekdo obtezuje a chce ji znasilnit a dva cizi lidi si ji nastehuji domu, ehm, tak urcite. Kazdy ji ma rad, ale proc? To teda netusim.

Naprosto nechapu vysoka hodnoceni, ktera tahle ehm knizka sbira. Snad poprve lituju sve obsese docitani knih a serii, protoze si musim precist i ten druhy dil. Treba to nebude tak strasny, no, horsi nez tohle to snad byt nemuze.

A abych nezapomnela, tak ten konec, tak to nebyl hrebicek do rakve, to byl poradny hrebik! Smankote.

07.11.2022 1 z 5

Smrt v ledu Smrt v ledu Amy McCulloch

Sve dojmy z knihy pisu v noci, hned po docteni. A jsem nadsena. Ze zpusobu psani autorky je jasna jeji zkusenost s horami a respekt z nich, atmosfera me vtahla a ja si tak pripomnela zazitky z nekterych svych narocnejsich putovani a vyletu za dobrodruzstvim, at uz to bylo seznamovani s novými lidmi, nasledovane jistou pospolitosti cele skupiny, bolest pri vystupu, uzasne zadostiuciceni pri dosazeni vrcholu hory a strach pri sestupu, ktery me osobne bolel vzdycky nejvic. Diky teto knize doufam, ze jeste zaziju nejaka takova dobrodruzstvi. Dekuji.
Linku s vrahem, ktery byl jasny hned na zacatku, bych si klidne odpustila, ale jinak atmosfera bylo neskutecne verohodna, verim, ze clovek, ktery nic podobneho nezazil to nikdy nepochopi ani nedoceni. Ale za sebe muzu doporucit vsem milovnikum hor a dobrodruzstvi.

20.10.2022 3 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Na tuhle knihu jsem se chystala hodne dlouho a cekala od ni hodně, mozna moc. U tohohle typu knih u me vzdycky zalezi na tom, jak moc si oblíbím hlavni postavy, Juliet mi byla nesympaticka, byla predpojata a ve svem vztahu k rodicum naivni a vse videla černobíle, jeji laskyplny vztak k matce jsem nepochopila, kde se vzal, kdyz vecne nebyla doma? Declan mi byl sympatictejsi, ale jeho matka byla slaboska, coz me privadi k myslence, ze nekteri lidi by proste radsi nemeli mit deti. Vedlejsi postavy byly fajn, Rev a Melounak se mi libili, Rowan jsem nesnasela a nechtela bych ji znat, natoz se s ni pratelit.
Kniha je psana ctive a jednoduse, kratke, jednoduche vety jsou verne literarnimu zarazeni.
Romanticka linka mi prisla neverohodna a prazdna. Znam dojemnejsi a romantictejsi young adult knizky. Ale mozna mi kniha proste jen nesedla do nalady, i to se stava.

19.10.2022 2 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Musim se priznat, ze jsem si kladla stejnou otazku jako mnoho dalsich ctenaru: ,,Vazne musim Vez usvitu cist?” A jak jsem rada, ze jsem si ji precetla! V predchozich dilech me kapitoly z Chaolova pohledu doslova nudily, ale tohle bylo nad ocekavani dobre. Bavily me nove postavy, bavil me novy svet a kultura, ktery tady spisovatelka vystavela. Za me palec nahodu a jednoznacne doporucuji. A odpoved na predeslou otazku? Rozhodne ano!

10.10.2022 3 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Posledni Utociste me prekvapilo, coz se mi moc casto nestava. Neni, co dodat, velmi dobre napsana, ctiva kniha. Pribeh je opravdu originalni, vyborne propracovany. Kniha, ktera si svoji vybornou povest zaslouzi, doporucuji vsema deseti.

10.10.2022 3 z 5

Dar z nebe Dar z nebe Lenka Křížová

Kniha se mi líbila, ač musí přiznat, že první autorčina kniha se mi líbila víc. Postava Matyáše je napsána na vysoké úrovni, ač byl z páru věkově mladší, povahově byl mnohem vypracovanější a vyspělejší. Kristián si dle mého názoru zasloužil buď více prostoru, nebo mi prostě a jednoduše tolik nesedl. Trošku mi vadily gramatické chyby, které jsem nečekala a v první knize autorky buď nebyly, nebo jsem byla více pohlcena příběhem a nevnímala je. Přestože mě tento příběh tolik nezaujal, rozhodně knihu můžu s čistým svědomím doporučit, ve svém žánru a v našich malých českých vodách se jedná o skvělý počin. Více se ale těším na další knihu, která mě už svou anotací zaujala více.

20.11.2021 3 z 5

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

Half Bad se mi zatím velice zamlouvá, je samozřejmě zatím obtížné hodnotit, ale pokud budu tuhle knihu brát a hodnotit jako první díl trilogie, tak musím říct, že splnil to, co měl, navnadil na další díly, představil hlavní i vedlejší postavy a uvedl mě do nového světa plného blažejů, černých a bílých čarodějnic. Fantasy jako takové mám velmi ráda, ale čarodějnické příběhy čtu až v poslední době a musím říct, že mě baví, hlavní postavy mi zatím nepřirostly moc k srdci, ale to asi ani neměly, svět i příběh se zatím zdají propracované a dobře vymyšlené. Kniha se mi velmi dobře četla, takže zatím po přečtení prvního dílu doporučuji, vrhám se na další díl a uvidíme, jak nám celý příběh bude pokračovat a zda budu stejně nadšená i z dalších dílů...

12.07.2021 4 z 5

Nezdárný syn Nezdárný syn Rainbow Rowell

Druhé díly nemají nikdy snadnou úlohu, ani vstupní pozici, u této knihy si ale troufám říci, že se toho autorka zhostila se ctí, rozhodně lépe než u jiných druhých dílů. Mně se to líbilo. Možná škoda, že autorka více nerozvedla jednotlivá dobrodružství a postavy a stvoření, určitě by si zasloužila větší pozornost, jsou autoři, kteří by z takového námětu a světa dokázali napsat několik dílů. Měla jsem obavy, že příliš prostoru bude věnováno Agátě, která mě v minulém díle nebavila, ale bylo to v pořádku. Vztah Baze a Simona zde prochází jakousi přípravnou fází na další díl, alespoň v to doufám, protože autorka si je jistě vědoma, že valná většina fanoušků čte tuhle trilogii zejména kvůli nim. Za mě mohu četbu jedině doporučit a opravdu se nemůžu dočkat třetího, závěrečného dílu, na to, jak to dopadne nejen se Simonem a Bazem, ale také Penelopou a Shepardem.

06.07.2021 3 z 5

Tahle kniha je svým způsobem zvláštní, zvláštní a výjimečná stejně jako její vypravěč, Aristoteles, Ari. Kniha v podstatě němá žádnou zápletku, je to prostě příběh jednoho, dvou, dospívajících chlapců. Aristoteles a Dante, jako by už jen jejich jména předurčila jejich setkání a to, kým se stanou, možná o nás naše jména vypovídají víc, než si myslíme, nebo než chceme.
Tento příběh je o dospívání jednoho rozzlobeného kluka, už v podstatě mladého muže. Vypráví o tom, jak složité je v průběhu dospívání přijmout své rodiče, svou sexualitu, někdy i svou orientaci a zejména sám sebe, tímhle vším si Ari prochází. Ari, který nemá moc přátel, ale vlastně o ně ani moc nestojí, alespoň dokud nepozná Danta, alespoň dokud si nepřizná, že potřebuje Danta. Danta, který je o tolik jiný než on sám, který je otevřený a nemá problém přiznat sám sobě i ostatním, kým doopravdy je a to je někdy obrovská odvaha.
A stejně jako Ari má problém přiznat si své city, svou lásku k Dantovi, stejně tak jsem to měla já s touto knihou, netušila jsem, jak moc ji miluji, dokud neskončila.

20.06.2021 5 z 5

Najdi mě Najdi mě André Aciman

Vše je tak, jak má být. Tahle kniha je jako připomínka toho, že někdy ujdeme dlouhou cestu, potkáme lidi, kteří nám ublíží a pak ty, kterým ublížíme my, že žijeme na spoustě míst, že žijeme naše životy, nebo se o to snažíme, a pořád si klademe otázku, kam tohle všechno vede, jaký to má smysl. A někdy právě tohle všechno musíme prožít, aby až dojdeme tam, kam máme jsme poznali, že tady opravdu chceme být a tady také chceme zůstat. Aby jsme si na konci mohli říct, vše mělo nějaký smysl, vše bylo tak, jak to mělo být.

,,Osud působí dopředu, dozadu a do stran a je mu úplně jedno, jestli při svých vachrlatých úvahách o minulosti a budoucnosti prohlédneme jeho záměry."

05.06.2021 3 z 5

Mlhy Avalonu Mlhy Avalonu Marion Zimmer Bradley

Krásný, dojemný příběh opředený mýty a kouzly. Pro mě jako milovníka příběhů o králi Artušovi se jedná o zcela výjimečný příběh. Vřele doporučuji. Jedna z knih, u které se nebojím doporučit i její filmové zpracování.

22.05.2021 5 z 5

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

A je to tady, neodolala jsem. Hodnotit knihu hvězdami nebudu, nebylo by to fér. Je tady spoustu nesmyslů? Je. Budování světa taky není nic moc. Je to neoriginální, až by jeden brečel, nicméně nemám z toho pocit úplné vykrádačky. Xaden je super, draci jsou super, Violet mi nelezla na nervy, což je s podivem. Uvidíme, co se z celé série vyklube, doufám, že to nesklouzne do kolonky, trapně overpowered hrdinka, alá Maasová. Ale já se přiznám, trošku s uzarděním, že jsem se nehorázně bavila a těším se na další díly, přestože zvrat na konci jsem čekala od začátku.

08.05.2024

Strnadův efekt Strnadův efekt Jan Kotouč

Docela fajn nápad s portály, nejvíc mě bavily části s odstřelovači, byrokratem a posádkou vesmírné stanice. Jako oddechovka v pohodě, ale na lepší hodnocení tomu chybí hloubka, vývoj postav, celkově postavy jsou velkým kamenem úrazu, žádná není dostatečně propracovaná, dostatečně sympatická a skladník, který není obyčejný skladník, jak se nám autor snaží celou knihu vnutit je nesympatický slizký blb. Plusové body za zebru.

28.04.2024 3 z 5

Hádův chrám Hádův chrám Rick Riordan

Když on má Riordan tak skvělé a emotivni konce...

Části v Tartaru mě bavily víc. Putování Arga II a jeho pasažerů pro mě trošku trpělo velkým množstvím vypravěčů a vytrhávalo mě z tempa knihy. Ale jinak je to prostě paráda.

09.03.2024 4 z 5

Neptunův syn Neptunův syn Rick Riordan

Tenhle díl se mi moc líbil, nové postavy jsou skvělé, mnohem zdařilejší než Piper v Proroctví, která mi nesedla a její části mě vůbec nebavily. Tady se vlastně začíná vše spojovat a to největší dobrodružství teprve začíná. Závěr knihy mě nutil otáčet stránku za stránkou, tak dobrý byl.

25.02.2024 5 z 5

Biatlonové legendy – Johannes a Tarjei Bø Biatlonové legendy – Johannes a Tarjei Bø Lasse Lønnebotn

Já těmhle bratrům strašně moc fandím.

16.02.2024 5 z 5

Každopádně láska Každopádně láska R. J. Scott

Taková ňuňuňu knížečka na jeden večer. Vlastně to bylo moc fajn oddechové čtení.

07.02.2024 3 z 5

Bitva o labyrint Bitva o labyrint Rick Riordan

Každým dílem je to lepší a lepší, postavy dospívají a kniha nabírá vážnější tón, což mi sedí. Nico je skvělá postava.

12.01.2024 5 z 5

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Jako jedné z mála se mi Moře nestvůr líbilo víc než Zloděj blesku. Příběhy inspirované řeckou mytlogií jsou zde více vysvětleny a to vzhledem k tomu, pro koho jsou knihy určeny považuji za velice důležité.

Moc se mi líbila linka s Tysonem, konec, který nutí ihned pokračovat dalším dílem, fajn humor a narážky určené i dospělým čtenářům, poučení, no zkrátka fajn to bylo, moc fajn.

05.01.2024 4 z 5

My všichni neřádi My všichni neřádi Amanda Foody

Bavilo mě to číst, na druhou stranu to trpí typickými neduhy YA, nelogické chování postav, nepropracovaný svět, rozuměj historie rodin a celého turnaje, magie fungující dle nejasných pravidel a všeobecné ohýbání všeho dle potřeb autorek.

Ale pořád je to zábava, natolik, že se těším na druhý díl, zejména na Alistaira a Gavina.

17.12.2023 3 z 5