Lucina88 Lucina88 komentáře u knih

Smrt ve věži - Manuál k přežití katastrofy Smrt ve věži - Manuál k přežití katastrofy Petr Hájek

Knihy pana Hájka mám ráda. Narozdíl od jiných knih nejsou psané pod záštitou tzv.pseudohumanismu a korektnosti, ale jsou psány reálně.

Jsme v pěkné kaši a bohužel..není cesty zpět.

03.08.2017 5 z 5

Zlínská jitra - Minipovídky, fejetony, eseje Zlínská jitra - Minipovídky, fejetony, eseje František Bobák

Nádherná kniha! Dětství a život před válkou a po válce. Já byla v té době na dost dalekých houbách :-D ale neustále mě fascinuje historie a hlavně ta, která je v mém kraji a jak to za dob před válkou vypadalo, jaké bylo dětství, jak se dospívalo a to, jak se v dávných dobách rodiče ctili a respektovali - což v dnešní době prakticky nevidíme...

25.07.2017 5 z 5

Můj dědeček by mě popravil Můj dědeček by mě popravil Nikola Sellmair

Tak to byl hodně velký propadák. Paní se chtěla akorát zviditelnit. Nic neprožila, jen vyčetla. To můžu taky takovou knihu napsat...Díky bohu, že jsem si knihu nezakoupila!

23.06.2017 odpad!

Kniha totálně nabitá informacemi! Velká pecka, přečteno za den.

16.06.2017 5 z 5

Dům smrti Dům smrti Bernhard Aichner

První díl byl super. Mělo to u něj i skončit. Hrozně překombinované. Zklamalo.

14.06.2017 3 z 5

Cena za dokonalost Cena za dokonalost Céline Raphaël

My, co jsme si tím neprošli, dle mého - nemůžeme soudit...i přesto jsem musela komentář napsat.
Na dítěti se dění kolem nejvíce podepíše. Hrozný případ. Klobouk dolů za to, že dotyčná knihu napsala, tím se jí možná část břemene upustila. Život s tímto traumatem se těžko žije dál...

13.06.2017 4 z 5

Továrna na štěňata aneb Šmejdi v psím světě Továrna na štěňata aneb Šmejdi v psím světě Simona Smith

Knihu by si měli přečíst všichni, dost ožehavé téma. Je dobře, že něco takového na naší literární scéně je.

05.06.2017 4 z 5

Obžalovaná Adina Mandlová Obžalovaná Adina Mandlová Radek Žitný

Kniha se mi mc líbila, možná pro to, že jsem nečetla ještě knihu Adiny Mandlové Dneska se tomu směju.

Psaní mi přišlo příjemné a nenásilné, přečetla jsem jedním dechem.

30.04.2017 4 z 5

Po Valentýnu Po Valentýnu Esther J. Ending

Velká pecka! Po dlouhé době jsem si oblíbila další styl psaní a pustím se do nizozemských autorů s plnou vervou :)
Po přečtení knihy je to ve mě stále, ty emoce, pocity, jaké to může být...
Rain se stala mou nejlepší přítelkyní. Toužila jsem za ní přijít, objemout ji a dostat ji z toho všeho, co prožívala.
Konec knihy jsem naprosto nečekala a líbil se mi. Oko za oko, zub za zub!

08.04.2017 5 z 5

Zabíjení po česku Zabíjení po česku David Vondráček

Hrůzné 8 minutové video masakru v Praze. A co se stalo na x koutech republiky už ani radši nemyslet...
Jsme pokrytci a poslední, co by měli soudit druhé. Je hodno si zamést před svým prahem.
Díky za téma vyhnání Němců z Československa, stále tabuizované téma, které snad brzy vejde do učebnic dějepisu jak se má.

01.04.2017 5 z 5

České milenky nacistů České milenky nacistů Václav Miko

Nelíbí se mi očividná zaujatost autora. Takové knihy se píší na základě faktů a odbornosti. A taky ubírám hvězdičku za katastrofickou ilustraci. Kniha se mohla obohatit dobovými fotografiemi. Jinak informace zajímavé...

01.04.2017 3 z 5

Nejlepší odstřelovač wehrmachtu Matthäus Hetzenauer Nejlepší odstřelovač wehrmachtu Matthäus Hetzenauer Roland Kaltenegger

Jakožto žena jsem z knihy nadšená :) Miluji knihy o Velkých Mužích, hrdinech, kteří se dokázali postavit hrozbě. A tento je pro mě dalším do své sbírky.

26.03.2017 5 z 5

Skorzeny. Život na hraně Skorzeny. Život na hraně Roman Cílek

Dokonale statečný muž, který až do konce věřil svým ideálům.

13.03.2017 4 z 5

Moderní cizinecká legie očima výsadkáře Moderní cizinecká legie očima výsadkáře neznámý - neuveden

Zaujme i ženu :) volně a lehce popisován vstup a život v legii. Není legie jako legie...

08.03.2017 3 z 5

Vše, co jsme si nikdy neřekli Vše, co jsme si nikdy neřekli Celeste Ng

Začátek u mě trošku skřípal, taková "dokonalá rodinka", ale líbil se mi od začátku rychlý spád - smrt a neotravná charakteristika postav, pátrání atd. Ale konec sem naprosto upřímně nečekala :) a proto 5 hvězdiček. Miluji, když si myslím, že něco skončí tak a tak a přitom mi to spisovatel vyvrátí :)

Po dlouhé době jsem četla preciziní psychologický příběh. Nebylo by vůbec špatné knihu zfilmovat :)

01.03.2017 5 z 5

Dějiny terorismu Dějiny terorismu Caleb Carr

Velmi čtivá kniha. Autor píše odbornou literaturu, přitom to popisuje opravdu lehce.

Potěšilo mě, že v knize je CIA brána jako orgán státního teroru, přitom dost lidí ji brání.

"...stouplo mezinárodní vnímání Ameriky jako státu, který bez obtíží odpovídá na teror terorem" - nu, stále aktuální věta :)

Od autora určitě přečtu i jiná dílka :)

24.02.2017 4 z 5

Babí léto Babí léto Magda Váňová

Váňovou jsem nikdy nečetla a už nikdy nepřečtu, ale chtěla sem zkusit kvůli čtenářské výzvě. Fakt tragédie. Nezajímavé, zápletka obyčejná a konec nijaký.

23.02.2017 1 z 5

Milostné dopisy slavných mužů 1 Milostné dopisy slavných mužů 1 kolektiv autorů

Nádherný přebal :)

Ke knize...myslím, že informací o odesílateli i příjemci by mohly být konkrétnější, to ano...

ALE....v těch větách je síla psaného slova ..Ne jako dnes, dnes můžeme komukoliv a kdykoliv napsat, co chceme a přečte si to do pár minut. Lidé do dopisů dávaly mnohem více než dnes. Dnes jsou dopisy prakticky pryč. No a ty zamilované měly ty největší grády :)
I velcí muži jako Bonaparte měly city a dost silné.

Nejvíce mě pobavil útržek z Bonapartového dopisu.."Dejte si pozor, Josephine, jedné krásné noci se rozletí dveře a tam budu já. Okamžitě mi napište čtyřstránkový dopis složený ze skvělých slov, které naplní mé srdce pohnutím a radostí." :)))))

21.02.2017 4 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Konecne kniha, která vypovídá o Stalinových hrůzách. Silná kniha.

01.02.2017 5 z 5

Skrytá těla Skrytá těla Caroline Kepnes

Jak Ty, tak ani tohle me proste nechytlo. Dala jsem tomu sanci i kdyz me Ty nudilo. Bohuzel.

01.02.2017 1 z 5