Moderní cizinecká legie očima výsadkáře

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Francouzská Cizinecká legie je opředena mnoha mýty a často nešťastně zkreslována veřejnými médii. Moderní Cizinecká legie očima výsadkáře dává jedínečnou možnost nahlédnout do jího zákulisí a dovědět se, jak opravdu vypadá, a to z pohledu samotných legionářů. Autorem je Čech, jenž podrobně popisuje vše od přijímacích testů a základního výcviku až po jeho službu v 2. výsadkovém pluku Cizinecké legie v Calvi na Korsice.; Kniha je doplněna mnoha originálními fotografiemi, které dosud nebyly nikde publikovány....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/128650/moderni-cizinecka-legie-ocima-vysadkare-128650.jpg 4.124
Nahrávám...

Komentáře (9)

Kniha Moderní cizinecká legie očima výsadkáře

jan7760
23.02.2021

Zaujimave citanie, dost podrobne popisany zivot legionara, avsak iba co sa tyka zivota v kasarnach. Ak niekto caka opisy misii, tie su opisane iba zlahka, ziadne zazitky necakajte.

legionnaire
21.02.2021

Zajímavá kniha z pohledu dezertéra


tomas5327
15.11.2020

Autorovi to věřím a jsem rád za rozbití oné glorifikace.

ChodzikCZ
20.12.2018

Z mého pohledu je tohle ten nejrealističtější popis současného fungování cizinecké legie, které je na českém trhu k dispozici.
Přečetl jsem ve stejném týdnu jako "15 let v legii" od pana Gazdíka a toto podání mi přišlo reálnější.
Doporučuji k přečtení každému zájemci o cizineckou legii a její fungování v současnosti.

GrasselováL
08.03.2017

Zaujme i ženu :) volně a lehce popisován vstup a život v legii. Není legie jako legie...

Peleus
08.06.2016

Střízlivý pohled bez příkras a reklamy.

Závěr je podán velmi čtivým a srozumitelným způsobem - jste-li ze sociálně slabé skupiny obyvatelstva, nejlépe ze země s ne kdovíjakou životní úrovní, průměrným vzděláním, ale ve fyzicky dobré kondici ve věku, kdy je psychologie jednotlivce snadno ovlivnitelná, je FCL jednou z možných voleb, co se životem.

Pokud jste schopní se díky vzdělání a životnímu postoji najít si jiné zaměstnání, zjistíte, že svaly vám narostou i po návštěvách posilovny a bankovní účet se může naplnit srovnatelnými finančními prostředky za práci, kde nebudete nasazovat život a ničit si zdraví, nehledě na to, že tzv. kus světa poznáte i na dovolených s cestovní kanceláří, kam můžete jet s dlouhodobou partnerkou s níž budete mít čas budovat trvalý vztah.

Je ovšem pravdou, že poslední odstavec je spíš mojí úvahou civila, který jen těžko chápe military nadšení lidí, pro něž je tato služba splněným snem, který snili již v mládí a jenž se najednou může stát skutečností.

Felsenberg
28.02.2016

Velmi zajímavý pohled výsadkáře Špalka na legii. Doporučuji jako jiný pohled než byl pohled pana Gazdíka nebo Petera Macdonalda. Je to tvrdé a romantika žádná. I to je legie ...

pavel80
18.10.2015

Velice zajímavé, poutavě a čtivě napsané autobiografické vyprávění příslušníka LE ukazuje všechny strany služby v legii, pozitivní i (většinou) negativní. Rozhodně doporučuji všem, co o službě v legii uvažují i náctiletým "rádobyodborníkům", kteří se prezentují jako největší machři a znalci na různých military a airsofťáckých diskuzních fórech.

1