Nejlepší odstřelovač wehrmachtu Matthäus Hetzenauer

Nejlepší odstřelovač wehrmachtu Matthäus Hetzenauer https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310936/mid_matthaus-hetzenauer-nejlepsi-odstre-vZp-310936.jpg 2 35 11

Když Matthäus Hetzenauer (1924–2004), rodák z tyrolského Brixenu, na podzim 1942 narukoval do německého wehrmachtu, nejprve to vypadalo, že z něj bude střelec z minometu. Na jaře 1944 však tento vášnivý lovec nastoupil do školy odstřelovačů v Seetalerských Alpách. V červenci 1944 byl přidělen k 144. pluku horských myslivců, v jehož řadách prodělal těžké ústupové boje na východní frontě – a s 345 nárokovanými zásahy se stal bezkonkurenčně nejúspěšnějším odstřelovačem německé branné moci. Kniha vojenského historika Rolanda Kalteneggera představuje první pokus o ucelený životopis tohoto fenomenálního střelce a pozoruhodný doplněk bestsellerových vzpomínek Henzenauerova spolubojovníka a přítele Josefa „Seppa“ Allerbergera Na mušce lovce.... celý text

Literatura faktu
Vydáno: , Mladá fronta

Gefreiter der Reserve Matthäus Hetzenauer

vvikingg
02.01.2024 1 z 5

velmi slabé o Hetzenaurovi zmínka na 20 stranách, tady nakladatelství MF šlápnulo vedle, s knihami Bílá smrt , Zápisky odstřelovače ze stejnojmenného nakladatelství se to nedá srovnat

JarekPrchal
26.09.2020 4 z 5

Knihy nebyla to nejhorší co jsem četl o válce, ale také nebyla nejlepší. Takový střed, který poučí.

DaliborKolovrat
17.02.2020 1 z 5

Jak již většina zde zmínila tak o nasazení Matthäuse Hetzenauera na východní frontě je v knize minimum. Na druhou stranu mně překvapily informace věnující se odstřelovačům, různým technikám, zbraním,... Celkově ovšem byla kniha zklamání.

Bulldog
30.06.2019 1 z 5

Když si přečtete Na mušce lovce a pak tohle...tak i když to nedělám, ale touhle knihou bych si klidně podložila skříň..

Georgides
02.03.2019 1 z 5

Jedno velké zklamání. Kniha o nejlepším odstřelovači a prakticky se o něm člověk nic nedozví..Kdy a za jakých podmínek dosáhl svých úspěchů atd.. Prakticky jen všebecné informace a kudy vedla bojová cesta jeho divize.

Kinderkahoun
10.01.2019 3 z 5

Kniha se mi líbila.
Dozvěděl jsem se něco víc o typu zbraní které v době války používali ,ale jinak mi nepřinesla moc nových informací.
Knížku jsem od kamaráda k Vánocům,takže mu tímto děkuji za příležitost si jí přečíst

Sohei
06.10.2018 2 z 5

Nemohu než dát za pravdu většině hodnotících přede mnou. Knihu jsem si koupil po předchozích zkušenostech s knihami o odstřelovačích od Mladé fronty. Moc jsem se na ní těšil, ale kniha byla jedno velké zklamání. Oproti předchozím knihám je nudná, postrádá "šťávu", chybí mi v ní i klasický vojenský humor, zkrátka celá koncepce knihy je diametrálně odlišná např. od knihy Na mušce lovce, kterou jsem měl možnost s touto knihou porovnat. Jediné pozitivum na knize vidím v tom, že touto knihou jsem zkompletoval celou sérii odstřelovačských knih od Mladé fronty

Ebon
20.02.2018 2 z 5

Kniha je přehnaně strohá bez podrobností z nasazení.

UncleJoe
08.05.2017 odpad!

Jestli chcete knihu, která velice základně pojednává o odstřelovačích a o 3. horské divizi na východní frontě na konci války, tak běžte do toho. Pokud chcete knihu o nejlepším odstřelovači Wehrmachtu, přečtěte si anotaci a prolog, více se o něm z této knihy nedozvíte.

FANDOS
03.05.2017 odpad!

Spojler !! Kniha se tváří jako životopis Matthäse Hetzenauera,nejlepšího odstřelovače wermachtu.Chyba lávky ,toto dílko je všeobecný pel-mel o odsřelovačích , jejich výcviku,taktice,puškách,o jeho jednotce a jejím boji. O příběhu Matthäse Hetzenauera se prakticky nedočtete víc ,než je uvedeno v anotaci knihy a proto hodnotím - odpad.

Lucina88
26.03.2017 5 z 5

Jakožto žena jsem z knihy nadšená :) Miluji knihy o Velkých Mužích, hrdinech, kteří se dokázali postavit hrozbě. A tento je pro mě dalším do své sbírky.

druhá světová válka (1939–1945) německá armáda odstřelovači, snajpři

Roland Kaltenegger