Grafoy Grafoy komentáře u knih

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Na tuto knihu jsem se těšila už dlouho, vyhýbala se filmovému zpracování a čekala, až budu starší, abych si knihu dokázala správně vyložit. Je mi šestnáct, přečetla jsem ji za den a jsem opravdu nadšena. Je to napsané tak lidsky. Závažná témata jsou podána tak lehce a přesto tak, aby se nad nimi dokázal člověk zamyslet. Musím říct, že jsem se párkrát zarazila nad osobností autora, protože některé pohledy na to, jak by měl či neměl pracovat, se mi zdály poněkud přehnaně ?sebeuchovávající? (opravdu nevím, jak to vysvětlit :D).
Ale je to hudebník.
Knihu doporučuji.

09.11.2014 5 z 5

Naprosto nechutná a nevkusná parodie.

09.11.2014 odpad!

Papírová města Papírová města John Green

Dle mého názoru nejlepší kniha od Greena. Četla jsem jak Hvězdy, tak Aljašku a říkala jsem si, že Aljaška je lepší. Ale na konec nejvíc mě asi zaujala tato. Proč?
Prvně musím říct, tato kniha není o nic víc reálnější než ty ostatní...Hvězdy a příběh lásky dvou umírajících teenagerů; nezkrotná Aljaška, který projde všechno a nakonc je tu Margo a Q. Q je ten typ, který by měl patřit mezi takové ty košilaté outsidery, zatímco Margo je královna školy. Nejvíc mě pobavila i zklamala třetí část Plavidlo. Je to velice vtipné, ale konec je takový... nějaký nijaký.
Příběh je tak promyšlený, až je nereálný a zase v něm najdeme spoustu nehmotného.
Ale přesto zahřeje u srdce.
Jakožo velká fanynka fantasy a dobrodružství, nejsou tyhle knihy úplně mým žánrem. Ale je to milé, rozhodně je!

09.11.2014 4 z 5

Delirium Delirium Lauren Oliver

Na knihu jsem se fakt těšila, četla jsem jen dobré recenze a tak jsem se do ni konečně pustila. Přečteno za pár hodin a musím říct, že jsem zklamaná. Je to fakt dobrej nápad a téma, ale dalo se to zpracovat určitě líp, potenciál knihy není moc dobře využitý. Ani postavy podle mě nejsou moc vyladěné:
*SPOILERS*
např.: Hana. Celou dobu vystupuje poměrně proti systému a na závěr? Prásknout je? Ale to mi zase tolik nevadilo. Spíš mi přijde, že Lenu prostě v druhé části nahradil někdo úplně jiný a neříkejme, že je to onou láskou, protože... I Alexův charakter a postava se dali využít mnohem líp.
No, jsem zklamaná, opravdu jo, ale přesto dávám knize tři hvězdy, protože je to dobrý nápad.

15.10.2014 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Neobyčejná kniha. Intenzivní. Hodně jsem plakala.
Doporučuji.

26.04.2014 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Tato serie me na svem zacatku pohltila a postupne me opustila. Nazvala bych to sestupnou tendenci. Tento posledni dil jsem cetla v aj a byl pro mne jednodusse jednim velkym zklamanim. Jedina vec co me opravdu chytila za srdce byla Tobiasova veta v zaveru : I supose a fire that burns that bright is not meant to last

24.02.2014

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Bohužel mě tento výtvor mé oblíbené autorky zklamal. Nevím, jestli jsem očekávala Harryho Pottera, ale věděla jsem, do čeho jdu. V prvních pěti stránkách knihy zemře člověk a celý zbytek knihy je o tom, kdo co dělá za povolání, koho zná a jestli měl zemřelého rád... Kniha mě nezaujala, takže dávám bohužel jen dvě hvězdičky. Jedna za obálku, která se mi líbí a druhá za nápad, který je sice zajímavý, ale podle mne špatně zpracovaný.

11.02.2014 1 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Kniha, která vás přinutí se zamyslet.
Četla jsem ji v angličtině, rozhodně kvalitnější, český překlad poněkud zaostává.

11.02.2014 4 z 5

Zapomnění Zapomnění Anthony Horowitz

No, čekali jsem zatraceně dlouho. Snad to bude stát za to, protože předchozí díly mne pohltily svou čtivostí!

26.10.2013

Čarodějka a čaroděj Čarodějka a čaroděj James Patterson

Tahle kniha mi přišla strašně špatná, nevím. Asi mi nesedl styl psaní nebo náměť nevím, přečetla jsem ji během odpoledního klidu na táboře- asi tak jedna a půl hodinky. Nenudilo mě to- to ne, ale vůbec mě to nezaujalo... dávám dvě hvězdičky a to tomu hodně přiidávám...

12.08.2013 2 z 5

Železná dcera Železná dcera Julie Kagawa

Tenhle díl je trochu horší než první, přijde mi trochu zmatený, navíc tam Meghan působí povahově jinak než v prvním díle a taky příliš nechápu název. Ale to je jedno. Protože je opět zajímavý nápad a autorčin styl psaní, je zvláštní, ale lapí vás do své sítě. Dávám tři hvězdy, ale knihu doporučuji.

26.07.2013 3 z 5

A tak mi unikají A tak mi unikají Beth Revis

A tak mi unikají... Krásné.

24.07.2013 5 z 5

Zní to strašně zajímavě, doufám, že se ke knize někdy dostanu. :))

15.07.2013 3 z 5

Přechod Přechod Justin Cronin

Přečetla jsem prvních sto stran, ale nechytilo mě to. Řekla bych, že je to spíš kvůli mému vkusu, né, že by to autor špatně napsal.

15.07.2013 1 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Prostě úžasné. Tuhle knihu jsem si už několikrát půjčila a přemýšlím, že si jí koupím, protože je opravdu super. :) DOPORUČUJI!! :D

15.07.2013 5 z 5

Níček a Mřenka Níček a Mřenka Walter Moers

Tahle kniha je opravdu hodně zvláštní. Ve mě zanechala rozporuplný dojem, ale spíš se přikláním k názoru, že se mi nelíbila.

15.07.2013 1 z 5

Firfix Firfix Petr K. Procházka

Normálně české autory nemusím, ale tahle kniha se povedla. :)

15.07.2013