Firfix

Firfix https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41580/mid_firfix-pI9-41580.jpg 4 19 7

Hic Sunt Dracones série

Chudý pasáček ovcí miluje dceru hradního pána Karolínu. Její otec však jejich lásce nepřeje a nechá Karolínu hlídat. V den jejích dvacátých narozenin na ni Jakub marně čeká na smluveném místě a navíc se nedopočítá oveček – jedna mu chybí. Vydá se ji hledat a v jeskyni najde právě vylíhnutého dráčka! Dráček je zoufalý – neví, proč se v jeskyni ocitl a proč ho maminka opustila, a chce se dostat zpět do dračí říše. Slíbí Jakubovi odměnu, když jej doprovodí. Mladík doufá, že získá Karolíninu ruku, zbohatne-li, a tak souhlasí a vydá se dráčkem do dračí říše. Původní fantasy příběh, plný neotřelých nápadů a humorných dialogů.... celý text

vlkodlaq
06.08.2020 4 z 5

Draci, kouzla, nenáročná zápletka a v celku dobrá čtivost, co víc si od odpočinkové fantasy přát.

Safira55
08.02.2017 5 z 5

užasná knžka plná zvratu a čtenáře udržuje v napjatem ocekávání :)

Zelený_Drak
16.06.2015 3 z 5

Celkově se mi to líbilo, ale tak polovina knihy se mi špatně četla. Postavy dobře zpracované, odlišitelné od sebe navzájem, příběh nezávadný... Zkrátka všechno pěkné, pohádkové. Ale často mi tam chybělo něco, co by mě nutilo číst dál. Netestováno na dětech. Jak už bylo řečeno, je to pohádka na pokračování, kapitoly jsou opravdu krátké, takže kniha je asi vhodná na večerní předčítání. Nebo do MHD.

Hoshi
03.01.2015 5 z 5

Nádherná kniha s úžasným dějem, který vtáhne každého čtenáře. Když jsem knihu poprvé otevřela tušila jsem, že se ke knize mnohokrát vrátím. A také že ano. Je to jedna z knih, která se neomrzí.

Lusa
19.02.2014 5 z 5

Opravdu moc krásný a dojemný příběh. Tohle se povedlo.

lushi
03.08.2013

Krátké kapitoly plné děje se skvěle hodí na čtení dětem před spaním (a jak jsem se později na přebalu dočetla, celý příběh takhle vlastně vznikl). Krásná čeština, napínavý a členitý příběh. Firfix je nádherná kniha.

Grafoy
15.07.2013

Normálně české autory nemusím, ale tahle kniha se povedla. :)