GoodGames GoodGames komentáře u knih

Nanits Chronicles Nanits Chronicles Michael Petrus

Nanits Chronicles je výrazným komiksom, ktorý je naozaj kvalitne spracovaný. Aj keď sú za kresbu zodpovední autori z rôznych kútov sveta, hlavný námet, scenár, lettering a farby majú na svedomí šikovné ruky českých autorov. Ak hľadáte kvalitný sci-fi komiks, máte radi cyberpunk či neo noir, rozhodne vám má čo Nanits Chronicles ponúknuť.

13.07.2021 4 z 5

Noční rozhodnutí Noční rozhodnutí Ed Brubaker

Criminal 3: Noční rozhodnutí je plný hravých vizuálnych nápadov a scenáristicky sa Brubaker s postavami pohráva tiež na rôznych miestach a v rôznych časových obdobiach. Oproti predošlým knihám je to však predsa len menej napínavé a atmosféra už nie je ani zďaleka tak temná. Kvalita tu stále je zreteľná, ale o úroveň horšia ako v kultovom Criminal 1 a 2.

18.02.2022 4 z 5

Každý je zločinec Každý je zločinec Ed Brubaker

Criminal: Každý je zločinec rozhodne patrí k tým najkvalitnejším komiksom. Perfektný scenár, sympatické postavy (aj napriek tomu, že sú to väčšinou zločinci), skvelé dialógy, kopa napätia, temná noir atmosféra, dobrá realistická kresba a takto by som mohol pokračovať. Nenapadá mi nič, čo by som komiksu vytkol a ak ste ešte Criminal stále nečítali a máte radi dospelé príbehy, napravte to.

15.11.2021 5 z 5

Shi. Kniha 1 a 2 Shi. Kniha 1 a 2 Zidrou (p)

Shi 1, 2 je prekvapivo drsný komiks, v ktorom sa mŕtve novorodeniatka hádžu do pece, kňazi sú poriadni úchyláci a krky sa podrezávajú alebo vykrúcajú. Perfektný scenár, dostatočne zaujímavé hlavné a aj vedľajšie postavy, skvelá gradácia príbehu a poriadne prehnitá atmosféra Londýna roku 1851. K tomu si prirátajte kvalitnú kresbu a máme tu ďalší skvelý výber do edície ERB a patrí to k tomu najlepšiemu, čo v tejto edícii vyšlo.

08.09.2021 5 z 5

Škorpion: Kniha 1 a 2 Škorpion: Kniha 1 a 2 Stephen Desberg

Mariniho kresbu zbožňujem a preto tu nemôžem byť úplne objektívny. Sériu Škorpion poznám už dlhé roky, jedná sa o mix Zorra a Troch mušketierov a ja ju mám veľmi rád. Vo Francúzsku sa jedná o veľmi populárnu sériu, ktorej všetky diely sa dostali do TOP100 komiksov za daný rok a všetky ktoré kreslil Marini aj do TOP10. Vždy som tajne dúfal v české vydanie, ale veľkú nádej som tomu nedával, keďže sa jedná o dlhšiu sériu. Našťastie sa však séria Orlové Říma (moja obľúbená) naozaj dobre predáva a tak Vybíral siahol aj po Škorpíkovi. V ďalších dieloch sa výrazne pridá na akcii a aj na erotike a Marini vie ženy kresliť naozaj krásne, tak sa máte na čo tešiť! Pevne dúfam, že to u nás bude mať úspech.

19.05.2023 5 z 5

Spirála Spirála Džundži Itó

Som fanúšik hororov a videl som už naozaj kadečo, preto ma veľmi baví autorova zvrátená hororová fantázia a jeho kvantum bizarných nápadov. Itó má síce aj tu už tradične nudnú a blbú hlavnú postavu, ale tá blbosť postáv k hororom tak nejak patrí a aj preto tomu neprikladám veľkú váhu. Aj tento jeho opus má slabšie momenty, ktoré nie sú až tak zaujímavé, no veľká väčšina mangy je nesmierne hororovo atraktívna. Rôzne nechutnosti, bizarnosti, fakt hnusné scény, obludnosti, to všetko poteší fanúšikov takých tých hnusnejších hororov. Autor však dokáže aj naozaj skvelo vybudovať atmosféru, doslova ju vybičovať až na maximum a občas človek má pri niektorých scénach aj jemné mrazenie. Má aj zmysel pre humor, taký ten zvrátený a viackrát vás dokáže naozaj prekvapiť vývojom scény. Za mňa je to maximálna hororová zábava.

29.09.2021 5 z 5

Zarov Zarov Sylvain Runberg

Zarov je skvelý dobrodružný komiks. Je síce skratkovitý a určite by sa mu hodilo viac strán, no na svojej ploche je veľmi dynamický, má vydarenú gradáciu, prostredie tropického ostrova a jeho nástrah je perfektne zvládnuté. Prirátajte si k tomu skvelú kresbu a znovu sa jedná v edícii ERB o zásah do čierneho.

05.11.2020 5 z 5

V horách šílenství H. P. Lovecrafta: Kniha první V horách šílenství H. P. Lovecrafta: Kniha první Gó Tanabe

V horách šílenství H. P. Lovecrafta je veľmi kvalitný a atmosférický horor, ktorému pomáha aj perfektná kresba. Ak patríte medzi tých, ktorí mangou opovrhujú, v tomto prípade by ste mali svoj odpor prekonať, jedná sa totiž o výrazne západný štýl komiksu. Jeden z najlepších hororových titulov na našom trhu a fanúšikovia by ho určite nemali minúť.

17.07.2023 5 z 5

Balada pro Sofii Balada pro Sofii Filipe Melo

Veľké prekvapenie! Jeden z najlepších titulov minulého roka a celkovo možno najlepší dramatický komiks, aký som kedy čítal. Už komiks Podivuhodná dobrodružství Rafana Mendonçy a poslíčka s pizzou sa mi od týchto autorov veľmi páčil, ale nečakal som, že budem nadšený aj z komiksu o hudbe na klavíri. Veľmi silný príbeh plný emócií, štýlová kresba a celkovo krásny zážitok.

22.02.2023 5 z 5

Matka Matka Jeff Lemire

Matka je perfektné sci-fi, pri ktorom je najlepšie nič o príbehu pred čítaním nevedieť. Opäť sa to Filipovi a spol. podarilo a znovu vybrali veľmi silný príbeh, ktorý zaujme a až do napínavého finále nepustí. Veľmi príjemné prekvapenie.

23.11.2022 5 z 5

Rahan 1 Rahan 1 Roger Lécureux

Rahan je kultová klasika, na ktorej síce už tie roky vidieť, ale stále je to prekvapivo príjemný a rozumne napísaný komiks. Pre pamätníkov je toto pekné vydanie povinnosť a síce pre mladšiu generáciu je to možno až priveľké retro, možno sa aj z nich niektorí chytia na dobrodružstvá pravekého lovca, ktorý sa rozhodol, že bude spoznávať svet.

29.10.2022 5 z 5

To byla zákopová válka To byla zákopová válka Jacques Tardi

To byla zákopová válka je veľmi drsný vojnový komiks, v ktorom nenájdete ani štipku pátosu, či prehnaného patriotizmu. Je maximálne realistický a postavy v jednotlivých krátkych príbehoch zažívajú poriadne peklo. Nezmyselnosť vojny je hlavnou Tardiho témou a scenáristicky sa s tým poriadne vyhral. Urobilo to na mňa silný dojem. Odporúčam.

01.04.2022 5 z 5

Poslední z nevinných Poslední z nevinných Ed Brubaker

Som ohúrený. Nestáva sa totiž často, aby bol druhý diel minimálne tak kvalitný ako ten prvý. Tu sa tá vysoko nastavená latka podarila dosiahnuť a v niektorých okamihoch aj prekonať. Criminal 2: Poslední z nevinných je prvotriedna scenáristická kvalita, je to napínavé, drsné a premyslené do najmenších detailov. Silné postavy a ešte silnejšie dialógy. Realistická kresba Seana Phillipsa k tomu perfektne sedí. Jeden z najlepších komiksov.

17.02.2022 5 z 5

Takový to byl muž Takový to byl muž Jason Aaron

Parchanti z jihu 1 sú drsný komiks v štýle perfektnej série Skalpy. Vidieť, že to píše Jason Aaron, ktorý podobné príbehy obľubuje. Séria Parchanti z jihu povyhrávala viacero prestížnych cien, či už Eisnera alebo Harveyho a som vážne zvedavý, ako bude príbeh pokračovať ďalej. Prvý diel je skvelý, ale predsa len príbehom trochu jednoduchší, Skalpy boli o úroveň kvalitnejšie a hlavne mali zaujímavejšie postavy.

05.01.2022 4 z 5

Šninklova veliká moc Šninklova veliká moc Jean van Hamme

Šninklova veliká moc je kultové dielo, ktoré je dokonale premyslené a je veľká škoda, že autori Jean Van Hamme a Grzegorz Rosiński strávili svoje najlepšie roky prácou na nekonečnej sérii Thorgal, nič proti nemu, ale koľko mohli vytvoriť zaujímavejších a osobitejších komiksov? Už len keď si zoberiem Šninklovu velikú moc alebo Pomstu hraběte Skarbeka, ach jo. Šninkl je fantasy doplnené o biblické motívy, ktoré sú brané s nadhľadom a poriadnou dávkou humoru. Veľmi sympatické dielo plné hravých nápadov. Hrdinovia zažívajú stále niečo nové, nečakané a ja som sa bavil kráľovsky.

18.11.2021 5 z 5

Blednoucí vzpomínky Blednoucí vzpomínky Bartosz Sztybor

Najlepší komiks so Zaklínačom, aký zatiaľ vyšiel a to ako scenárom, tak aj kresbou. Temný, drsný, s pútavou zápletkou a poriadne ponurou atmosférou. Podarilo sa to bez známych vedľajších postáv, nenájdete tu Yennefer, Marigolda a vlastne nikoho známeho okrem Geralta a je to takto komorné, osobné a vôbec v príbehu nechýbajú. Akcie je tiež málo, ale keď nejaká je, tak je rýchla, úderná a poriadne krvavá. Som veľký fanúšik kníh, hier a konečne ma potešil aj komiks so Zaklínačom! Veľmi vydarené.

28.09.2021 5 z 5

Orlové Říma III + IV Orlové Říma III + IV Enrico Marini

Orlové Říma patria k mojim najobľúbenejším komiksom a som nesmierne rád, že ich tu vydal Vybíral v kvalitnom prevedení, aké si aj zaslúžia. Pútavý príbeh, sympatické postavy, krásna kresba a tentokrát dôjde aj na poriadne krvavé bitky. Pevne dúfam, že sa k tejto sérii Marini čoskoro vráti.

07.09.2021 5 z 5

Přístav Země / Zatmění Přístav Země / Zatmění Zack Kaplan

Tak sme sa dočkali a kontroverzný premiérový komiksový titul od Mighty Boys s názvom Přístav Země / Zatmění konečne vyšiel. Stálo čakanie za to? Áno! Ak ste fanúšikom sci-fi žánru, máte menší sviatok. Či už sa jedná o Přístav Země alebo o Zatmění, oba príbehy majú napínavé scenáre a aj keď je Přístav Země slabšie kreslený, vynahrádza to vydareným námetom. Kniha je naozaj napchatá obsahom a okrem dvoch kvalitných sci-fi príbehov ponúka obrovské množstvo bonusového materiálu. U mňa sa jedná o jeden z najlepších bonusových obsahov, čo som vôbec na našom trhu u komiksu videl. Napriek množstvu problémov pri výrobe musím dať klobúk dole, lebo výsledný produkt sa vydaril nad očakávania.

04.05.2021 5 z 5

Krásná temnota Krásná temnota Fabien Vehlmann

Krásna temnota je jeden z komiksových titulov roku! Je plná zákerných, hravých a sviežich nápadov. Je to hnusné, brutálne, ale vo viacerých scénach aj veľmi vtipné a viackrát som sa zasmial nahlas. Veľmi sa mi páčilo hlavne nečakané a občas až šokujúce riešenie viacerých scén a osudov postáv. Maľba síce pôsobí zo začiatku infantilne, k príbehu sa nakoniec perfektne hodí a viacero strán je namaľovaných naozaj krásne. Vôbec sa redakcii nečudujem, že si komiks zamilovali. Je to naozaj doslova Krásna temnota. Len pozor aby ste to nekúpili deťom, mohli by mať z toho nočné mory :)

18.11.2020 5 z 5

Harleen Harleen Stjepan Šejić

Veľké prekvapenie. Či už je to prevedenie knihy, príbeh, dialógy, postavy, kresba, farby…to všetko je na výbornú a milujem ten pocit, keď mám po dočítaní komiksu úplne jasný názor, že to bola pecka!

01.07.2020 5 z 5