goldiex goldiex komentáře u knih

Vango Vango Timothée de Fombelle

Moc mě mrzí, že budu jediná, kdo tuto knihu nehodnotí kladně. Dala jsem jí šanci až do strany 135, ale vůbec mě nechytla. Příběh, který se v ní odehrává, pro mě nebyl ani trochu zajímavý nebo napínavý. Synovi, který ji četl nedávno ve skoro čtrnácti letech, se knížka moc líbila, ale já jsem na ni asi už nejspíš stará. Nebo je to možná tím, že ji srovnávám s knihami, které jsem četla v poslední době a které nasadily laťku dost vysoko, a pak tento příběh vyznívá lehce do ztracena...

21.06.2015 2 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Krásný příběh, úsměvný i dojemný. Víc takových knih!

07.06.2015 5 z 5

Polévky ze Svatojánu Polévky ze Svatojánu Eva Francová

Výborná veganská kuchařka, kterou určitě doporučím i neveganům.
Polévky jsem nikdy moc neprožívala, ale dnes se vždycky těším, jakou novou si podle této knížky uvařím. A pochutnává si na nich i manžel "všežravec".
Po mnoha letech praxe - ale coby čerstvý vegan - tentokrát improvizuji v rámci receptů jen málo, protože to většinou není potřeba. Polévky z této kuchařky jsou opravdu výborné, jednoduché, rychlé, z dostupných ingrediencí.

08.11.2023 5 z 5

Půlnoční vrah Půlnoční vrah Veronika Černucká

Po výborné Poslední modlitbě jsem tentokrát hodně zklamaná. Je tu velké množství postav, které se pletou (stejně jako si autorka plete sériového vraha s masovým). Děj postrádá napětí i vtip předchozí knihy, je tu mnoho nudných pasáží. Dočetla jsem jen proto, abych znala vraha, kterého jsem ale stejně uhodla.

17.10.2017 2 z 5

Gareth Bale - Velšský drak Gareth Bale - Velšský drak Petr Čermák

Po přečtení této knihy mám smíšené pocity.
Na jednu stranu je o mém nejoblíbenějším fotbalistovi a dozvěděla jsem se z ní i nové informace.
Na druhou stranu je evidentní, že autor seká knížky jako Baťa cvičky a s kvalitou už si tak moc hlavu neláme. Jsou zde pravopisné i faktické chyby, mnoho překlepů, chybí nebo naopak přebývají slova, některé věty nedávají smysl. Navíc je evidentní, že kniha byla uměle natahována, obsahuje totiž pasáže, které vůbec s Balem nesouvisejí a které autor nejspíš opsal ze svých dalších knih o jiných fotbalových velikánech. To ale jen hádám, neboť žádné jiné jeho knihy jsem nečetla a po přečtení této to ani neplánuji.
Naopak některé důležité informace o GB zcela chybí.
Autorovi bych pro příště doporučila věnovat více času a úsilí studiu pramenů a sbírání informací, taktéž i jejich zpracování.
Takže ty tři hvězdičky jsou vlastně jen za Garetha :)

15.01.2017 3 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

To, co teď napíšu, bude vlastně takovým malým spoilerem.
Vy, kteří jste Vážku už četli a máte alespoň základní znalosti francouzštiny, mi určitě dáte za pravdu, že se autor v originálním názvu dopustil určitého přešlapu. Proto děkuji překladatelce za český název této výborné a napínavé knihy.

20.06.2016

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Nedokážu ji dočíst. Jsem ve dvou třetinách a vzdávám to. Knížka mi přijde neskutečně nudná, nemá pořádnou zápletku, nic mě nenutí, abych chtěla číst dál. Je to tam samý hacker, ale Mikael ani Lisbeth nedostali pořádně prostor, aby se projevili naplno... Zlatana Ibrahimoviče od stejného autora si rozhodně přečtu a věřím, že mě bude bavit, protože tam to není o zápletce a napětí. Ale Larsson by si zasloužil pokračovatele, který má "koule" na thrillery, a tím Lagercrantz bohužel není.

20.09.2015 1 z 5

Smrt má oči mojí dcery Smrt má oči mojí dcery Jessica Treadway

Příběh je to určitě velmi zajímavý; místy se mi sice zdál "převzpomínkovaný", ale budiž, vzpomínky vypravěčky tu hrají poměrně důležitou roli. Co ale musím zásadně vytknout nikoliv knize samotné, ale jejímu českému vydavateli, je český název, který bohužel není totožný s tím originálním a napovídá víc, než je u knihy podobného ražení zdrávo.

14.09.2015 4 z 5

Deník mého stínu Deník mého stínu Claire Kendal

Nedávno mě hodně zaujal román Ty od Caroline Kepnes, proto jsem teď sáhla po knížce s podobnou tématikou, jíž je stalking. Deník mého stínu je o to mrazivější, že je psán z pozice oběti, takže není předem jasné, kam až se pachatel pokusí zajít...

10.09.2015 4 z 5

Černé ticho Černé ticho Pekka Hiltunen

Po průměrném Finském poutu, které bych ani nenazvala thrillerem, je toto pokračování určitě mnohem lepší a napínavější. Také o tajemné Mari se dozvídáme něco víc. Propracovanější postavy i příběh, než tomu bylo v prvním díle.

15.08.2015 4 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Kinga už jsem nečetla asi dvacet let a k téhle knize jsem se dostala spíš náhodou. Pustila jsem se do ní hlavně proto, že mě lákala kombinace témat JFK a cestování v čase. Každopádně takhle knížka je jedním slovem SKVĚLÁ! Nepoznávám v ní rukopis Kinga - tak, jak jsem ho kdysi četla, ale nenudila jsem se ani chvíli, a kdyby měla dalších sedm set stran, jen bych to uvítala. Pro mě to nebylo zdlouhavé ani bezdějové, vše souviselo se vším a vše se krásně prolínalo a nutilo mě to číst dlouho do noci. Zařazuji ji mezi své TOP knihy a rozhodně se brzy zase podívám na zoubek dalšímu Kingovi :-)

21.06.2015 5 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Působivá psychologie stalkera a vraha. Dokonalá posedlost. Výborně napsáno.

01.06.2015 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Musím říct, že všechny knížky Dana Browna, v nichž vystupuje Robert Langdon, mě fascinují. Jde vždy o skvěle propracovaný napínavý příběh, který je proložen zajímavostmi z oblasti historie a umění, což kvituji s povděkem, protože mě to donutí si k dané problematice hledat další informace a vždy mě to posune dál.

Inferno má ale ještě něco navíc - NÁSLEDUJÍ SPOILERY!

1/ Objevuje se tu aktuální celosvětový problém přelidnění, což je téma, které každopádně nemůže současného člověka ponechat klidným, nabízí další a další otázky a dodává Brownovu dílu nový rozměr.
2/ Velmi subjektivní plus spočívá v místu, které si autor vybral. Cisterna Yerebatan je naprosto úžasné a nádherně tajemné místo, pro mě rozhodně nejkrásnější istanbulská památka. Vřele doporučuji všem k návštěvě!

05.11.2014 5 z 5

Konec poručíka Borůvky Konec poručíka Borůvky Josef Škvorecký

Velké zklamání. Po skvělém Smutku poručíka Borůvky je tohle jen smutná vzpomínka na doby dávno minulé, kdy řešené kriminální případy vlastně řešení nemají, neboť do nich přespříliš zasahuje politika té doby. Přestože chápu, co tím chtěl autor říct, vadí mi takto přehnaně angažované pojetí, které je rozhodně na úkor obsahu.

07.06.2016 2 z 5

Čtenář z vlaku v 6.27 Čtenář z vlaku v 6.27 Jean-Paul Didierlaurent

Nevšední, nečekaný příběh, který chytí za srdíčko.
(Mimochodem, Zerstor mi trochu připomněl Kingův šroťák.)

28.02.2016 5 z 5

36. týden 36. týden Sofie Sarenbrant

Začetla jsem se okamžitě, přestože si tu mnozí stěžují, že je začátek zbytečně rozvleklý a málo dějový. Styl, jímž je kniha napsaná, je velmi příjemný, vše plyne sice relativně poklidně, přesto je tu napětí, které vás nutí číst stále dál. Jednu hvězdičku musím strhnout za konec - nekonec, který nepřináší uspokojivé vysvětlení celé situace, nicméně je dobrým startem pro pokračování, takže hned zítra začínám číst Místo tebe.

21.11.2015 4 z 5

Oheň je tvým osudem Oheň je tvým osudem Barbara Erskine

Z této knihy jsem nebyla až tak nadšená. Je to takové typicky ženské čtení - romantika, duchové... Příliš mnoho postav, v nichž se člověk ztrácí, takže musí neustále listovat na poslední stránky s rodovými liniemi. Průměrná kniha, k níž se už určitě nevrátím.

05.08.2015 3 z 5

Smrtící chaos Smrtící chaos Matt Dickinson

Skvělá, napínavá, originálně zpracovaná a rozhodně velmi působivá kniha, o které musím přemýšlet i několik dní po přečtení, kdy už jsem pohlcena jinou knihou. Zdánlivě nesouvisející události, odehrávající se na čtyřech kontinentech, se postupně protínají, mávnutí motýlích křídel, které stojí na počátku všeho, někomu život zachraňuje a jinému ho zase bere. Teorie chaosu způsobuje mírný chaos v mých mozkových závitech a nastoluje otázku: Je opravdu vše, co se děje, jen náhoda?

11.07.2015 5 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Nebyla to až taková pecka, jak jsem asi čekala po přečtení předchozích komentářů, ale každopádně je to starý známý a skvělý pětihvězdičkový Nesbo :-)

10.05.2015 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Milý Jo, děkuji, zase se ti to povedlo. Parádní počteníčko, napínavé a krásně propletené. I po tolika knihách máš stále čím překvapit.

04.11.2014 5 z 5