Gandalff007 Gandalff007 komentáře u knih

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Asi nejlepší díl celé série. Konečně se dostáváme do temnějších stránek děje, který postupně graduje a nechává čtenáře v napětí. Asi jediný díl série, který si zaslouží plné hodnocení 100/100

19.07.2016 5 z 5

Stále v duchu předešlého dílo. Postupné odkrývání a objevování kontextu. Zde se již autorce dílo rozrostlo. Konečně

19.07.2016 4 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

O kus lepší než první díl, který byl až moc dětský. Konečně se trochu dostáváme do povědomí souvislostí a začínáme tušit větší souvislosti, byť ne všechny jsou vysloveny nahlas.

19.07.2016 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

První díl je podle mého spíše slabší. Je vidět, že to bylo psáno celkem prvoplánově jako hokus pokus, třeba se to ujme, třeba ne. Jistou kvalitu upřít nelze, ale rozjelo se to až v dalších dílech.

19.07.2016 3 z 5

Lev Makedonský Lev Makedonský David Gemmell

První díl nasadil laťku velmi vysoko. Hodně se mi to líbilo prakticky po všech stránkách. O to více mě pak zklamal druhý díl.

Temný princ Temný princ David Gemmell

První díl byl naprosto skvělý. Tady u druhého jsem se trochu ztrácel a ve výsledku ve mě zůstala trocha pachuti.

19.07.2016 3 z 5

Hudba ticha Hudba ticha Patrick Rothfuss

Hodně zvláštní kniha.

Strach moudrého muže Strach moudrého muže Patrick Rothfuss

Podle mého ještě lepší než Jméno větru.

Jméno větru II. Jméno větru II. Patrick Rothfuss

Stejně jako I. plné hodnocení - nejde jinak

Jméno větru I. Jméno větru I. Patrick Rothfuss

Četl jsem rozdělenou verzi I. a II., takže vlastně jako by to pro mě byly dvě knihy. Musím říci, že máloco mě v poslední době tak zaujalo. Je to vážně super.

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Nelehké čtení pro fajnšmekry. Znám dost lidí, kteří tuto knihu po pár stránkách odložili. O to více si vážím toho, že jsem jí přečetl jedním dechem.

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Brilantní zakončení trilogie, která vešla do dějin jako jedna ze stavitelek žánru fantasy.

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Ve druhém díle se nám děj maličko komplikuje, ale ráz zůstává a ponechává svou sílu vrrrčích drápů.

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

První díl trilogie, která mě před mnoha a mnoha lety přivedla k fantasy. Chytne vás to a nepustí a vy se jen s rozšířenýma očima proháníte po zákoutích božské Středozemě