GaleW GaleW komentáře u knih

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Myslím, že je to možná první detektivka od českého autora/autorky, co jsem četla a musím říct, že nejsem vůbec zklamaná. Určitě si přečtu další případy detektiva Bergmana, který byl od začátku velký sympaťák. Nejednalo se o žádné hrůzy a krveprolití, ale příběhu to rozhodně neubírá, spíše naopak.

20.01.2022 4 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Mé druhé setkání se s paní Körnerovou a opět mě nezklamala. Knížka se četla velmi dobře, zajímají vás osudy hlavních hrdinek tak, že prostě nechcete přestat číst a s vyústěním je člověk vlastně také spokojený jako v případě Heřmánkového údolí.

07.01.2022 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

I když má knížka téměř 500 stran, dá se přečíst poměrně rychle, je čtivá, ale tím výčet kladů, bohužel, končí. Bylo to celkově o ničem, žádný závratný zvrat (kromě prvních stránek), styl vyjadřování hlavních hrdinů byl podle mě místy už přes čáru, celkově zklamání, jsem ráda, že jsem měla knížku půjčenou a neutratila za ní svoje peníze....

30.12.2021 3 z 5

Vánoční nadílka pohádek Vánoční nadílka pohádek Monika Peňáz Procházková

Moc krásné pohádky pro předvánoční i vánoční čas. Doporučuji

30.12.2021 5 z 5

Další příhody rodiny statečného skřítka Drnovce aneb Bukvínkova kouzelná píšťalka Další příhody rodiny statečného skřítka Drnovce aneb Bukvínkova kouzelná píšťalka Vítězslava Klimtová

Moc hezká knížka pro děti milující pohádkové příběhy, krásné ilustrace. Doma už máme další díl zapůjčený z knihovny.

20.12.2021 5 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Tak tohle se opravdu moc nepovedlo a dočetla jsem jen se zapřením, byly tam světlé momenty, ale bylo jich pomálu.

13.12.2021 1 z 5

Už umím číst! Už umím číst! Terry Dinning

Jako první čtení pro prvňáky/druháky doporučuji, příběhy o zvířátkách baví.

03.12.2021 5 z 5

Světla zimní noci Světla zimní noci Pam Jenoff

Knížka se četla dobře, ale na mě to prostě pořád působilo smyšleně, vím, že příběh vymyšlený je, ale představovala bych si, že mě to více osloví, bude působit víc uvěřitelněji, škoda.

01.12.2021 3 z 5

Tři na cestě Tři na cestě David Nicholls

Zpočátku jsem se nemohla začíst, ale tím, že autor rozdělil knížku na poměrně kraťoučké kapitoly, dala se kdykoli odložit a bez problémů k ní vrátit. A když se skutečně začtete a zamyslíte se nad "jádrem pudla" budete mile překvapeni. Sice to na první pohled vypadá, že jde o vztah mezi mužem a ženou, ale mě jako rodiče více zaujal vztah mezi otcem a synem, který je dosti problematický. Za mě doporučuji přečíst a nevzdat to, i když to čtení třeba nepůjde tak snadno

11.11.2021 4 z 5

Stříbrné tajemství Stříbrné tajemství Astrid Foss

Pro malé slečny napínavé a poutavé, i my si musíme v knihovně zapůjčit další díly

03.11.2021 4 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Pana Ebena mám prostě ráda a po přečtení téhle "knížečky" ho mám ještě radši.

25.10.2021 5 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

(SPOILER) Co napsat, co zde již níže nezaznělo, velmi čtivé, velmi smutné, místy opravdu té "slaďárny" ve stylu Harlequin bylo až moc, ale vzhledem k ostatnímu obsahu mi to až tolik nevadilo. Líbilo se mi, jak autorka až téměř do závěru dokázala mást, kdo je skutečně kdo. Rozhodně knížka, která mi zůstane pod kůží a ten konec.... Myslím, že každý ze čtenářů se sám sebe zeptal, proč to takhle muselo být, proč se nestalo NĚCO a nebylo to jinak, lépe....

18.10.2021 5 z 5

Rozpustilá panda Rozpustilá panda Amelia Cobb

Moc hezké příběhy pro milovníky zvířátek. Už se s holkama těšíme na další dobrodružství.

08.10.2021 5 z 5

Maková panenka a motýl Emanuel Maková panenka a motýl Emanuel Václav Čtvrtek (p)

Prvně jsem četla dcerkám já (několikrát), protože kreslený večerníček milovaly a nyní mi to už starší dcerka přečetla celé sama, pohádky mají své kouzlo a navíc je knížka obohacená o krásné obrázky.

27.09.2021 5 z 5

Ofélie se učí plavat Ofélie se učí plavat Susanna Kubelka

Asi by to bylo na 3 a půl hvězdičky, vzhledem k tomu, že jsem četla ve svých 38mi letech jsem hlavní hrdinku dokázala dobře pochopit, kdyby se mi knížka dostala do ruky před dvaceti lety, no nevím, nevím.... Každopádně mě Ofélie celkem bavila, jen to její sebevědomí, které ještě navíc bylo neustále navyšováno všemi milostnými úspěchy (ani jeden muž ji neřekl ne, což mě coby vdanou trošku děsí....).

14.09.2021 3 z 5

Staré pověsti české Staré pověsti české Jana Eislerová

Čteno podruhé, tentokrát předčítáno mojí starší dcerkou, jsem za ní moc ráda za tuto úpravu, která dětem pomáhá proniknout do českých dějin, že už nyní, v 8-mi letech ví, kdo byl Dalibor, Horymír, Bivoj, že si plánujeme výlety na Říp, Karlův most, Vyšehrad....

24.08.2021 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Zpočátku si člověk musí zvyknout na autorův styl psaní, ale když tenhle prvotní "blok" pomine, je kniha velikým čtenářským zážitkem a přestože Zuzana není typická kladná hlavní hrdinka, čtenář je na její straně a fandí ji i jejímu tatínkovi na každé stránce této pozoruhodné knížky. Jsem moc ráda, že je tahle knížka součástí mé knihovny.

24.08.2021 5 z 5

Statek je rodu ženského Statek je rodu ženského Kateřina Vágnerová

Tuto knížku jsem si s sebou vzala na dovolenou a nemohla jsem zvolit lépe, léto v jižních Čechách ve společnosti čtyř sympaťaček, vřele doporučuji. Já měla nejraději praktickou a vysoce inteligentní Alex, ale všechny "holky" byly moc fajn a samozřejmě je k plusu, že se jedná o domácí tvorbu

Maxíkovo dobrodružství Maxíkovo dobrodružství Holly Webb

Knížky o zvířátkách čteme rády, tenhle příběh byl zajímavý a uvěřitelný, že se může stát

Jakub a Jáchym — zachránci Jakub a Jáchym — zachránci Jørgen Clevin

Za nás povedenější, zajímavější díl, opět krásné ilustrace, roztomilé příběhy