GaleW GaleW komentáře u knih

Hořkost slávy Hořkost slávy Olivia Goldsmith

Zpočátku mě tloušťka knížky (více jak 600 stran) a maličká písmenka trochu odrazovaly, ale jelikož mi knížku půjčila kamarádka, nedala jsem se zastrašit. A kupodivu četla se dobře, stránky i kapitoly ubíhaly a i když to bylo místy zdlouhavé, stejně mě zajímalo jak to s Mary Jane, Lily a Sherleen dopadne. Na dlouhé zimní večery, které nás čekají vhodné čtení.

26.09.2022 3 z 5

Nejhorší děti na světě 2 Nejhorší děti na světě 2 David Walliams

Tak máme za sebou i dvojku a trojka už čeká v knihovně. Za mě byla dvojka lepší, než díl první, konce příběhů uvěřitelnější a celkově mi to šlo lépe uchopit. Dcery to milují (to se tedy o mně říct nedá), tak co by pro ně maminka neudělala.

20.09.2022 3 z 5

Oceán mezi námi Oceán mezi námi Gill Thompson

Vůbec jsem to nečekala, velké překvapení pro mě. Tak smutný příběh, plný událostí, o kterých jsem neměla ani tušení. Vřele doporučuji k přečtení, stojí to za to!

26.08.2022 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Bomba, naprostá topka mezi detektivkami a navíc, Robert je sympaťák. Už se nemůžu dočkat případu číslo 2! Jsem moc ráda, že jsem začala číst pěkně popořádku.

23.08.2022 5 z 5

Kočár do neznáma Kočár do neznáma Hana Marie Körnerová (p)

Jako asi všechny knížky této autorky se to četlo samo, příběh hezky plyne, ale oproti Heřmánkovému údolí pro mě nebylo tak poutavé. Ale i tak stojí za přečtení a v budoucnu sáhnu i po dalších dílech ze série.

23.08.2022 4 z 5

Nejhorší děti na světě Nejhorší děti na světě David Walliams

Moje starší dcerka s tím přišla ze školy, že to si musíme přečíst, no....za mě po přečtení tedy nemusíme. Místy až nechutné příběhy s celkem i tragickým koncem. Bohužel, už si z knihovny zapůjčila i druhý a třetí díl....

23.08.2022 1 z 5

Skřítek Nils Skřítek Nils Astrid Lindgren

Bohužel, zatím nejslabší knížka od naší tak oblíbené Astrid. Některé příběhy byly moc pěkné a povedené, ale bohužel, v knížce bylo i pár těch opačných, škoda.

23.08.2022 3 z 5

Matylda Matylda Roald Dahl

Tohle bylo opravdu milé a povedené, třetí knížka od Roalda Dahla a opět palec nahoru. Mé dcery knížky milují a já s nimi. Tím, že mám doma 2 dcery, tak i knížka s hlavní dívčí postavou nám byla blízká. A bonus k tomu, že je knížka zajímavá a hezky se čte je i to, že je místy vtipná, vtáhne vás do děje a do poslední stránky nepustí.

04.08.2022 5 z 5

Karkulín ze střechy Karkulín ze střechy Astrid Lindgren

Tak tuhle knížku potřebujeme mít ve své knihovně, nemělo to chybu, místy jsme slzely smíchy, doma by ho živého člověk nechtěl, ale knížka chybět nesmí. Ať žije Karkulín!

25.07.2022 5 z 5

Dobré úmysly Dobré úmysly Joy Fielding

Za mě lepší průměr, četlo se dobře, více mě zaujal příběh Rennee, než Liz, ale to je na každém. Jen ten konec byl na mě trošku moc uspěchaný.

25.07.2022 3 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Tohle se četlo samo, je to moje třetí knížka od čím dál více populární Petry Dvořákové a řadím ji hned za Vrány. Lákalo a bavilo mě prostředí, kam autorka děj zasadila, bylo znát, že nemocniční prostředí jí není úplně cizí, hezky to odsýpalo, měla jsem přečteno za 2 dny, což je u mě už spíše výjimka.

08.07.2022 4 z 5

Z písku a popela Z písku a popela Amy Harmon

Příběhů z druhé světové války bylo napsáno bezpočet, tenhle byl pro mě výjimečný tím, že byl z Itálie a vyprávěl o tom, jakou úlohu v té nelehké době hrála katolická církev. Knížka se četla dobře, děj neváznul, o hvězdičku méně dávám za neustálé "omílání" nerozhodnosti Angela, jestli má raději Evu nebo církev.....

07.07.2022 4 z 5

Pohádky o vílách Pohádky o vílách kolektiv autorů

Líbila se nám mnohem více než příběhy o sněžných vílách, ilustrace jsou přenádherné v obou knížkách, ale příběhy nás rozhodně více zaujaly tady.

27.06.2022 5 z 5

Obuvníkova žena Obuvníkova žena Adriana Trigiani

Knížka se čte dobře, příběh je určitě poutavý, vyskytuje se zde spousta historických milníků, místy velmi povedené popisy italského jídla, kraje, zvyklostí, ale přeci jen mi tam NĚCO chybělo, neumím přesně popsat co, ale na plný počet hvězdiček za mě tato kniha nemá.

20.06.2022 4 z 5

Sísa Kyselá a ušmudlaný rytíř Sísa Kyselá a ušmudlaný rytíř Martina Drijverová

Velmi zdařilé pokračování, čteno se stejně starými dětmi jako jsou hlavní hrdinové knížky a možná i proto nás děj bavil, zajímal a chtělo se číst téměř non stop :-)

13.06.2022 4 z 5

Obr Dobr Obr Dobr Roald Dahl

Za celou naši rodinu palec nahoru. Příběh je povedený, člověk si s chutí představí obří zemi, fňokurky, veliké uši toho nejhodnějšího obra ze všech a samozřejmě také statečnou dětskou dušičku sirotka Sofie. Přečetli jsme jedním dechem a už se moc těšíme do knihovny na další povedený kousek od pana Dahla.

25.05.2022 5 z 5

Dům U Tří borovic Dům U Tří borovic Hana Marie Körnerová (p)

Tohle se četlo úplně samo, stránky rychle ubíhaly, romantika, napětí, moc se povedlo. Kdo má rád paní spisovatelku Körnerovou, tak si přijde určitě na své.

16.05.2022 4 z 5

Smrt odpoledne Smrt odpoledne Ernest Hemingway

Hned na úvod musím napsat, že jsem nikdy neviděla žádný býčí zápas. A kdyby o tomto tématu napsal téměř 300 stran někdo jiný (a nejednalo by se o román), asi bych to nedočetla. Pravdou zůstává, že Hemingway je PAN SPISOVATEL, dokáže upoutat a zaujmout každou svou knihou a v neposlední řadě se dozvíte veliké množství informací.

09.05.2022 4 z 5

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Tak tohle se opravdu povedlo, příběh o chudém, ale hodném a spravedlivém Karlíku Buckettovi nás upoutal, místy dojímal a především bavil. Ihned po dočtení knížky jsme shlédli film a i ten se velmi povedl. Plný počet zaslouženě.

09.05.2022 5 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Krásné, každá jedna báseň

Maminčino zrcátko

Zrcátko v zlatém oválu
ztrácelo stříbro pomalu,
až bylo nakonec slepé.
Půl života snad bezmála
maminka se v něm česala.
Kdys ukazovalo lépe.......

Vcházím. Dnes nemám odvahu,
nikdo nestojí na prahu,
nikdo mi nestiskne dlaně.
A rozhlížím se zmateně,
zrcadlo visí na stěně.