Sísa Kyselá a ušmudlaný rytíř

Bývaly doby, kdy Jeník Placka neměl Sylvu rád. Vždyť byla tak protivná, snaživá, vzorná a ve všem lepší! Ostatně kdo četl knížku Sísa Kyselá, ví o tom své. Volné pokračování se odehrává v době, kdy se ledy nepřátelství už prolomily a Sylva je Jeníkovou kamarádkou. Oba jsou o rok starší, a Sylva se dokonce stává předmětem Jeníkova obdivu. Ovšem do slibně se vyvíjejícího přátelství se začnou plést dva noví spolužáci, jimž vůbec není proti mysli dívčina přízeň. A tak má Jeník zase spoustu starostí a práce. A kdože je ten ušmudlaný rytíř? Možná už tušíte......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/97_/97327/sisa-kysela-a-usmudlany-rytir-prvni-cteni-97327.jpg 4.110
Pro děti a mládež, Příběhy
Vydáno, Albatros (ČR)

Kniha Sísa Kyselá a ušmudlaný rytíř

svatas007
26.10.2015

Pěkná dětská knížka s ilustracemi Adolfa Borna. Naše žákyně třetí třídy knihu přečetla a celkem se jí líbila. Příběh ukazuje "konflikty" které pramení z toho, že se s někým kamarádíte a s tím, s kým se nekamarádíte na vás má spadeno, protože se s ním nekamarádíte. A nakonec se začnete kamarádit s někým úplně jiným, s kým jste v podstatě vůbec kamarádit nechtěli.
Příběh je zasazen do prostředí základní školy, konkrétně do třetí třídy a celkem věrně popisuje situaci v normální třídě, kde se každý snaží prosadit a zároveň utužit své sociální vazby. Společným nepřítelem je samozřejmě učitelka, i když ne vždy. A jak mohou mít dětské lumpárny vliv na vztahy.
Kniha z edice Druhé čtení.

jaja1989
04.05.2015

1.díl je lepší přesto i tato knížka potěší a zabaví.