GaleW GaleW komentáře u knih

Hvězdy pražské zoo Hvězdy pražské zoo Jiří Dědeček

Když jsem s dětmi četla tuhle půvabnou knížku, sama jsem četla Tatéra z Osvětimi a musím říct, že tahle publikace o zvířátkách z pražské zoo mi rozhodně spravila chuť a zvedla náladu. Vtipné, poutavě psané příběhy, ze kterých se o jednotlivých druzích zvířat dozvíte spoustu důležitých informací. A za nás je favoritkou rozhodně hrabáčice Kvída :-*

21.08.2019 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Nemůžu si pomoci, ale pro mě zklamání. Moc jsem se na tuhle knížku těšila, ale asi trochu i proto je to zklamání veliké. Příběh mě neupoutal, hlavní hrdina mi nebyl rozhodně sympatický, i v tak děsivých podmínkách a nejspíše až do konce života pouhý prospěchář, kterému nakonec všechno vyšlo. Knížek s válečnou tématikou jsem četla už hodně a tahle mi oproti těm ostatním připadá těžko uvěřitelná. Škoda.....

21.08.2019 2 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

Tak napůl, první půlka mě moc nebavila, ale zase dávám body za originální vyústění celého příběhu. Jen pořád nevím, zda se odhodlám k další knížce této autorky....

12.08.2019 3 z 5

Příběhy o koních a ponících Příběhy o koních a ponících Luise Holthausen

Pro malé čtenáře mající rádi koně ideální knížka. Moc se nám líbila

12.08.2019 5 z 5

Jak se veverka učila počítat Jak se veverka učila počítat Jindřich Balík

Starší dcerka dostala knihu jako dárek k ukončení mateřské školy. Oběma dcerkám se moc líbilo hlavně kvůli otázkám na konci každého příběhu, s chutí odpovídaly.

23.07.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Mám styl paní Mornštajnové moc ráda a ani její nejnovější knížka mě nezklamala, jako pokaždé čtete jedním dechem a nemůžete prostě přestat

13.07.2019 5 z 5

Čertice Andělka Čertice Andělka Alan MacDonald

Povedená knížka pro holky i pro kluky a pro zasmání, moc nás s dcerkami bavila a už se těšíma na další díly :-)

13.07.2019 5 z 5

Listen To My Heart: Moje láska k životu Listen To My Heart: Moje láska k životu Helena von Zweigbergk

Moc často životopisy nečtu, ale v tomhle případě jsem ráda, že jsem si jej přečetla. Hudbu Roxete jsem poslouchala a o nemoci Marie jsem slyšela, ale až nyní jsem se dozvěděla, nejen jak se k Roxette dostala, kolik toho zažila, ale především, jak blízko byla smrti a jak veliká je to bojovnice. Obdivuhodné.

07.07.2019 4 z 5

Sto jmen Sto jmen Cecelia Ahern

Zpočátku mě knížka celkem zaujala, přemýšlela jsem, co za seznamem 100 jmen vězí, bohužel, čím déle jsem četla, tím méně to bylo zajímavé a konec, no ten byl celkově nejslabší

10.06.2019 3 z 5

Paní Láryfáry Paní Láryfáry Betty MacDonald

Předčítala jsem pro své dcerky, některé příběhy je moc nezaujaly, ale u některých se doslova za břicha popadaly

31.05.2019 4 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Originální, vtipná, odpočinková knížka, už chápu, když o této knížce všichni mluvili jako o klasice, opravdu by si měl přečíst každý, nebo alespoň každá žena :-)

23.04.2019 5 z 5

Záhada školní půdy Záhada školní půdy Zuzana Pospíšilová

Dcerky se u toho i trošku bály, rozuzlení nebylo pro mě úplně nejnápaditější, ale dětem se líbilo. Hezké ilustrace.

09.04.2019 4 z 5

Ema a lesní zvířátka Ema a lesní zvířátka Daniela Nováková

Pro malé děti (školka, 1.třída) kouzelná knížka, mé dcerky bavily především úkoly, které byly vloženy mezi vyprávění. Za nás povedené!

09.04.2019 4 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Nemohu jinak než plný počet hvězdiček. Zbytečné psát něco dalšího do komentáře, vše podstatné tu již níže zaznělo, povinná četba pro všechny, bez výjimky. Knížka bez jediné chyby, velice smutná, ale pravdivá.

30.03.2019 5 z 5

Pavoučí prázdniny s Luckou, Jendou a Martínkem Pavoučí prázdniny s Luckou, Jendou a Martínkem Andrea Popprová

Už jsme četly s dcerkami vánoční příběhy a i tyhle letní nás okouzlily a nemalý podíl na tom měl Plachetka :-)

30.03.2019 5 z 5

Moje první čítanka Moje první čítanka Jiří Žáček

Bylo to super, moc jsme se s dcerkami nasmály

18.03.2019 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Mám ráda knihy, které mě něco naučí, prozradí něco, co neznám, co jsem do té doby nevěděla. A to je přesně případ Žítkovských bohyní. Jsem ráda, že je pro mě (a nejen pro mě) paní Tučková objevila. Takové bohatství jsme v Československu měli a ani jsme to většinou, bohužel, netušili.

10.03.2019 5 z 5

Ela a narozeninové představení Ela a narozeninové představení Darcey Bussell

Poslední díl vydařené série, dopadlo to dobře, jak se u knih pro děti dá očekávat. Určitě jsme ji nečetly s dcerkami naposledy

08.03.2019 5 z 5

Bylo jednou jedno loutkové divadlo Bylo jednou jedno loutkové divadlo Eduard Petiška

Moc nás bavila, obě dcerky (6 a 4,5 roku) i maminku :-) a navíc krásné obrázky

15.02.2019 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Četla jsem všechny 3 knihy pro dospělé, Hana byla první a byla to bomba, asi ji už nic nepřekoná, ale o to mileji mě překvapil Hotýlek, krásně se četlo, zajímavé, osudy všech postav i děj, vše do sebe krásně zapadalo, paní Mornštajnová opravdu umí. Snad se brzy dočkáme další povedené knířky.

10.02.2019 5 z 5