Bylo jednou jedno loutkové divadlo

Co dělají loutky z loutkového divadla, když s nimi právě nikdo nehraje? Co dělá Kašpárek, král, princezna, čert, vodník, loupežníci Vlasando, Ušando a Nehtando? To vše se dozvíte v půvabné knížce Eduarda Petišky.

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26202/bylo-jednou-jedno-loutkove-divadlo-ACJ-26202.jpg 4.431

Bylo jednou jedno loutkové divadlo (1980)

Literatura česká, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Albatros

bibi.r

Petiška je profík dětských pohádkových příběhů. Dobrodružství, humor, laskavost, přátelství, napravená princezna, kouzla. Je tam prostě vše, co v pořádné pohádce má být.

RyonMathrin

Moc hezká knížka pro děti. Originální, neotřelé pohádky a vtipná jména postav.

haki34

výborná knížka !! vhodná jako první čtení a nebo ke čtení pro menší :) (my četli na dobrou noc..)
rozkošné příběhy postaviček z loutkového divadélka s hezkými doprovodnými obrázky...
spousta slovních hříček - princezna Lhaněnka, poté do dolhala, jen byla krásná a líná, přejmenovaná na Krasolínu...
3 loupežníci Nehtando, Vlasando a Uchando...jejich zázračný lup a jak to celé dopadlo....no oba jsme se smáli, až jsme se za břicha popadali :) a dál už nic neprozradím ...jen doporučím k přečtení...

witiko
22.03.2017

Krásná knížečka, která nemá chybu. Spousta fantazie, nečekaných nápadů a umění všechno zdánlivě nesouvisející spojit dohromady. Eduard Petiška je prostě nepřekonaný klasik knih pro děti, který vůbec nezestárnul.

Dominik2008
26.02.2017

hodně se mi líbila,byla první ,kterou jsem přečetl sám :)

Briv
07.04.2016

Když jsem ji tady na Databázi zahlédla, tak se mi hned rozlil úsměv na tváři - krásné pohádky, krásné vzpomínky.

princesse
21.11.2014

Moc hezká knížka pro děti. Právě jsme ji s dcerou dočetly před odpoledním odpočinkem. I mě se jako dítéti mc líbila a slaví úspěchy i po 35 letech. Nadčasová a zkrátka moc povedená. Doporučuji.

cibulka 8
25.08.2014

Asi nejoblíbenější kniha mé dcerky. Stále se k ní vracíme. Nejvíc se jí líbí pohádka O čarodějnici a O Škrholovi. Někdy je musím číst i několikrát za sebou.

Sarča
17.02.2013

Líbili se mi pohádky o loutkách v loutkovém divadle.