Ema a lesní zvířátka

Bohatě ilustrovaný příběh pro předškolní děti o malé Emě, která jde do lesa pozdravit lesní zvířátka. Vyprávění doprovázejí otázky a úkoly. • Co se stane, když se malá holčička Ema rozhodne, že půjde do lesa za zvířátky? Les je místo, kde se skrývá mnoho překvapení, ale Ema se může setkat i s nebezpečím. Při své cestě potká hladového ježka, nevlídného jezevce i chytrou paní sovu, která jí vypráví o obyvatelích lesa. Když se večer začne stmívat, budeme držet Emě palce, aby se v pořádku vrátila domů. Překlad ze slovenštiny....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/387560/ema-a-lesni-zviratka-IbK-387560.jpg 4.52
Literatura česká, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Advent-Orion

Kniha Ema a lesní zvířátka

GaleW

Pro malé děti (školka, 1.třída) kouzelná knížka, mé dcerky bavily především úkoly, které byly vloženy mezi vyprávění. Za nás povedené!

Metla

Ideální četba pro malé milovníky přírody. Příběh o děvčátku, co se vydalo samo do lesa poznávat zvířátka, proložený několika jednoduchými kvízy. Ema si popovídá třeba s jezevcem, dozví se, že nemá dělat kravál, zjistí něco například o užovkách, mravencích, o zvířecích stopách, stromech a jejich listech, o květinách, získá nějaké informace od sovy... Byla jsem předem napružená, jestli tvůrci zkusí předškolákům nakecat, jak je v pohodě motat se kolem včelích úlů, případně porozprávět s medvědem. Čekalo mě milé překvapení: Ema projevila pud sebezáchovy a žádný přátelský potlach s potenciálně nebezpečnými tvory se nekonal. V závěru se objeví varovně vztyčený prst, když vyplašená dívenka po setmění spěchá domů.
Knížka je vcelku bohatě a roztomile (nikoliv kýčovitě) ilustrovaná, příjemná, poučná, ideální pro věk 3 - 6 let, s dcerkou jsme si ji obě pěkně užily a nerady výtisk vracely do knihovny. Taková zkrácená soft verze Kingovy "Holčičky, která měla ráda Toma Gordona" :-). Za mě spokojené čtyři hvězdy a jako obvykle přidám jednu za moji zvídavou cácorku. 90%

Autor knihy

Daniela Nováková
slovenská

Kniha Ema a lesní zvířátka je: