GalaxyR GalaxyR komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

České autory moc nečtu, ale v tomto případě člověk velice snadno zapomene, kdo osudy malé Miry, Hany či Elsy vlastně sepsal.
O druhé světové válce už jsem četla mnoho a jsem si jistá, že osoby, které se v té době neorientují a nejsou s ní jakkoli spjaté, by tento příběh velice chytil za srdce. U mě ale všechny slzy už byly vylité a srdce bolelo dostatečně, abych knihu mohla číst bez zármutku.
Dědeček mi vyprávěl spoustu historek z této doby, zažil odvod nejlepšího kamaráda a strach ho rozechvíval až do morku kostí. Každému slovu napsanému v této knize jsem tedy byla schopná uvěřit. Nic mě nepřekvapilo.
S čím jsem se nemohla úplně spokojit bylo Hanino naivní a romantické chování. Věřím, že v té době byly ženy mnohem důvěřivější a nejsem s to pochopit myšlenkové pochody někoho, kdo nežil v době jako já, přesto jsem to nemohla úplně přejít a místy mě tato hrdinka vážně štvala. Její život bych jí ale skutečně nezáviděla, především vinu, se kterou byla nucena žít. Já bych tu odvahu nesebrala.
Spisovatelka píše skvostně a dobu popsala myslím skutečně věrohodně. Za to jí putují 3⭐ a jedna patří Else a Miře, jejichž příběh jsem sledovala raději.
Poslední hvězdičku ale musím ponechat prázdnou, protože mi nesedl styl vyprávění. Nejsem zvyklá na popis tolika let na malém množství stránek, ale je to jen tím, že takové knihy nečítávám a nejsem na to zvyklá.

31.07.2022 4 z 5

Knihomolové Knihomolové Emily Henry

Vždyť tohle byla pecka. A to na romantiku běžně nebývám...
Nevím, čím to je, jestli tou nenucenou jiskrou mezi hlavními hrdiny, dokonale fungující chemií a vtipnými poznámkami, ale příběh byl čtivý, svižný, zábavný a já si ho užila.
Přesně jak autorka popisuje v prologu, hlavní hrdinka není klasická klišé dívka, do které se zamiluje muž, který za byznysem přijel do malého města a jež po sobě ve velké metropoli zanechal mrchu přítelkyni, která miluje luxusní zboží a touží po kariéře na vrcholu. Hlavní hrdinka je tou přítelkyní, tím dravcem, kterému nikdo v romantických příbězích nefandí. A to je boží.
Nebudu zabíhat do detailu, příběh je o sesterském poutu, literárních kariérách, málem městě a velkých lidech. Humor je skvělý, skutečně jsem se zasmála a romantika je nenucená a funguje naprosto jedinečně. Rozhodně od autorky zkusím jiné knihy.

29.06.2023 5 z 5

Každé další léto Každé další léto Carley Fortune

Napíšu to ještě za čerstva.
Tohle není obyčejná romantická kniha s obyčejnou klišé zápletkou a rozhodně se u čtení příliš neodreagujete. Ano, některé příběhové zvraty člověk čeká, ale ne proto, že by si je autorka vytáhla z pytlíčku klišé nápadů, ale protože přesně takový je život.
Knihu jsem začala číst včera k večeru a dnes jsem jí dočetla.
Bavilo mě to, rmoutilo mě to a v mém momentálním stavu, kdy se sama potýkám s ošklivou bolestí na srdci, jsem si u knihy i pobrečela.
Je to psané skvěle, nenašla jsem hluchá místa a i vedlejší postavy měly vlastní hloubku.
Je to sen a noční můra každého... najít v útlém věku člověka, se kterým chcete strávit život, víte, že k sobě patříte, ale osud vás zavede na odlišné cesty životem a vám po celou dobu schází důležitá část, celou dobu bojujete o místo v životě toho druhého.
Doporučuji snad každému.

10.09.2023 5 z 5

Pohádka Pohádka Stephen King

Moje první Kingovka. Upřímně jsem čekala, že se jí stane Osvícení, které mi na polici leží už pár let, ale jsem ráda, že se k mému srdci propracovala až Pohádka.
Protože tohle bylo hafo hustý, jak by řekl Charlie.
Já miluji pohádky, ať už patří Bratří Grimmů či Andersenovi, či Disneymu. Sem s pohádkami, sem s nimi v ryzí verzi, bez přikrášlení. A přesně to dokázal King. Na zlatém podnose nám přinesl pokroucenou pohádku plnou dobrodružných výprav, přátelské lásky, zoufalství, děsu, zármutku a hrdinství hodné prince.

13.06.2023 5 z 5

Ready Player One Ready Player One Ernest Cline

Tohle bylo rozhodně něco. Žádnou podobnou knihu jsem doposud nečetla, ať už budu mluvit o stylu vyprávění, zápletce či originálnímu nápadu.
Nejsem hráč, ani odborník na filmy, seriály či hudbu z osmdesátek. Přesto mi záhadným způsobem moje nedostatečná znalost těchto věcí nebránila v napínavém čtení od začátku do konce.
Hlavní postava mě naopak rozčilovala nepřeberným množstvím informací, kterým se chlubila prakticky na každé stránce. A romantická linka té otravnosti ještě přidávala na nesnesitelnosti několika kapitol.
Přesto mě celé dobrodružství skvěle vtáhlo do děje a jsem ráda, že tento geekovský hit můžu řadit do seznamu přečtených knih.

28.02.2023 4 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Co k tomu napsat? Příběh byl čtivý a postavy uvěřitelné po většinu případů. U jedné postavy mi skok v charakteru přišel trochu náhlý a drastický, ale chápu motivaci.
Co bych chtěla probrat je samotná inspirace k ději... Pan Shusterman musí být vědma, či co. A taky morbidní chlapík. Tahle kniha mě upřímně vyděsila a mám k tomu dva důvody.
První - kdybych knihu přečetla cca půl roku zpátky, možná bych nad tím tolik neuvažovala. Kniha se celá točí kolem nechtěných dětí, ale ne malinkých, ne nenarozených. Je jim 13 až 18 let, protože potraty jsou v Americe zakázané. Alespoň ty během těhotenství. Během války se totiž bojující strany rozhodli pro kompromis. Rodiče mají nárok vzdát se dítěte, až když má rozum. Mají možnost poslat je na tzv. rozpojení. A tím se dostáváme ke druhému důvodu.
Druhý - než jsem se dostala ke scéně samotného rozpojení, trvalo to celou knihu. Chtěla jsem vědět, jak vypadá, ale zároveň bych si přála zpětně nevědět. Při neurotransplantacích se v této době využívá 99,44% z dárce. Všechny jeho části jsou využity a vědomí rozpojeného nadále bdí po částech světa. Říkáte si, jak se na takové rozpojení mladý člověk od svých rodičů dostane? Rodiče podepíšou souhlas a strážce zákona přijde a jejich dítě si odvede do sklizňového tábora, aniž by si to přálo. Je to zákon.
Příběh je právě o "rozpojencích", dětech na útěku, které nechtějí "umřít", I když vlastně o smrt nejde. Hlavní postavy Connor, Risa a Lev se dostávají do situací, ve kterých se nikdo z nás netouží ocitnout a musí dělat věci, které by nikdy nedělali, kdyby je rodiče či stát neposlali na rozpojení.
Konec mi přišel poněkud vyumělkovaný a upřímně jsem čekala něco trochu horšího, ale i tak jsem si knihu skutečně užila. Každopádně to nemírní můj děs, kvůli situaci, která zrovna probíhá v Americe.

23.08.2022 4 z 5

Bodyguardka Bodyguardka Katherine Center

Po zklamání u dvou předchozích knih jsem konečně našla zase nějakou, kterou jsem nechtěla odložit. Četlo se to téměř samo, mělo to náboj, sršelo to vtipnými hláškami a ze všeho nejvíc se mi líbila propracovanost vedlejších postav. Kelly a Doghouse jsou naprosto skvělá dvojka. I hlavní postavy Hanna a Jack mi neskutečně přirostli k srdci. Prostředí ranche, trauma z minulosti, rodinná dramata, sice žádný sex, ale jiskra pořádně roztomilá, všechno mě to neskutečně chytlo. Dialogy by mohly být zpracované trochu detailněji, ale nakonec to na dojmu neubralo.
Ze všeho nejvíce se mi ale líbilo celkové poselství knihy, takže především konec. Jako osoba, která si docela nedávno prošla velkou změnou charakteru, mám teď radost, kdykoliv se někde další lidé pokouší o to šířit štěstí, lásku a pozitivitu. Tolik to ve mně rezonuje...

26.02.2024 5 z 5

Den je krásný Den je krásný Amabile Giusti

Hezky v jednu ráno, protože chci vyjádřit své myšlenky ještě za čerstva.
Kdo miluje knihy jako Hvězdy nám nepřály, Všechny malé zázraky a Pět kroků od sebe... Tahle kniha vám dá naději, vezme naději a tak dokola, a vy až do samého konce nevíte, jak to všechno dopadne. Nemůžu toho říct moc, musíte to zažít sami a já bych si opravdu přála, abyste se tak rozhodli.
Je tam toho tolik, postavy, se kterými příběh prožíváte, slova, která se vám vryjou do paměti, momenty, které vám vykouzlí úsměv na tváři a chvíle, kdy nemůžete zastavit slzy.
Všechno jsem to milovala, je to jedna z nejlepších knih, které jsem přečetla. Na jeden zátah, nutno dodat.
Je to skvostně přeložené, muselo to být dokonale napsané i v originále, protože ta přirovnání, ten kouzelný jazyk, to už jen se jen tak nevidí.

Můžu vřele doporučit!

19.11.2023 5 z 5

Alan Rickman: Deníky Alan Rickman: Deníky Alan Rickman

Asi raději nebudu hodnotit. Dostala jsem příležitost nahlédnout do života a mysli jednoho z nejlepších lidí, jakého kdy tato planeta nechala kráčet po své zemi. A můj názor se po přečtení nezměnil, ba naopak.
Přesto bohužel cítím potřebu vyjádřit se k tomu, že tyto deníky nikdy neměly být zveřejněny. Rima to jistě myslela dobře, chtěla, aby fanoušci měli způsob, jak na svého milovaného herce vzpomínat. A zápisky o schůzkách jsou jedna věc, ale soukromí je soukromí. Kniha je pro mě téměř poklad, ovšem ve formě svatokrádeže.
Trochu se bojím toho, jak na mě budou působit HP filmy.

07.07.2023

Vytočenej na Maxx Vytočenej na Maxx Melanie Moreland

Já jakože obyčejně erotické romány nečtu, ale když už byla e-kniha ve slevě a s motorkářem v hlavní roli, a k tomu všemu s dobrým hodnocením na DK, tak jsem neodolala.
A bylo to fajn. Pět hvězdiček tomu nedám, na to byl příběh opravdu příliš klišoidní, ale byla to vynikající oddechová četba na neděli. Charaktery dostaly nějakou tu hloubku, jiskření se odehrávalo a prostředí dílny, opravy aut, restaurování motorek, mělo to super náboj a četlo se to lehce.

12.11.2023 4 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

3,5⭐️/5⭐️
Na Valentýna romantickou knihu, abych své osamělé duši mohla dopřát trochu zapomnění. A ono to nezabralo...
Byla to poměrně příjemná oddechovka, při které člověk nemusel horoucně přemýšlet nad spletitostí děje, ovšem nervózní slow burn romantikou se velice rychle zajíte, obzvlášť pokud je předem jasné, jak celý příběh skončí. Za to bych ovšem dokázala strhnout jen půl hvězdičky.
Co mi do příběhu vůbec nezapadlo, a úplně bych se nenazvala frigidní puritánkou, byla náhlá sexuální scéna s explicitními výrazy, které do tak sladkého příběhu prostě nepatří. Ale což, to už je otázka vkusu. Za to ostatně ale musím sundat celou hvězdičku.
Nijak to ovšem nekazí celý dojem z příběhu, jsem ráda, že jsem si knihu přečetla.

14.02.2023 3 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Dostala jsem příležitost přečíst si recenzní rukopis této velice známé knihy trochu dopředu. Tak jsem se do toho tedy opřela a za necelých 20h ji měla přelouskanou.
Rozporuplné pocity, které teď ve své hlavě už několik hodin zpracovávám mě dostaly k jednomu závěru.
Jak se říká věcem a situacím, které mění svět? Radikální, vlivné, legendární? Tato kniha je vším, avšak ne pro každého, ale jistojistě představuje minulost i budoucnost. Ukazuje svět, jaký byl a jakým se stal. Osvětluje velký mezník společnosti.
Celým dějem se prolínají dvě časové linie, řekla bych současnost a vyprávění minulosti. Novinářka toužící po uznání světa a světoznámá herečka, ikona své doby, ve které se díky jejím slovům ocitáme.
Různé ženy, podobné smýšlení.
Příběh je poutavý, čtivý a víc o něm neřeknu.
Když jsem knihu začala číst, nevěděla jsem do čeho jdu. Neznala jsem anotaci, téma, ale věděla jsem o uznání, které se této knize dostává už několik let. Naprosto chápu proč společnost po takovém díle touží. Současná komunita mladých lidí na internetu vyhledá toto dílo pro jeho osvěžující a ryzí pravdu o lidech.
Já mezi ně nepatřím, proto nejsem schopná to poslání, tak skvěle vyjádřené v této knize, ocenit natolik, abych dala plný počet hvězdiček.
Fenomenální, revoluční, upřímné?

Přečtěte si to a udělejte si vlastní názor... já ho mám.

07.01.2023 4 z 5

Královna mrtvol Královna mrtvol Heather Herrman

4,5/5
Mrazivé filadelfské ulice plné temnoty v době, kdy Anglii vládla královna Viktorie. Smělí a ambiciózní vykradači hrobů, chladné a sterilní pitevny, mrtvoly pohozené a ochuzené o kůži, hlavu, ruku. Jednooký mládenec a dívka ze sirotčince, chytrá, statečná, však laskavá. Skvostně dekadentní atmosféra na vás dýchá z každé stránky.
Postavy jsou uvěřitelné a doba je vyumělkovaná do podrobností. Přeloženo závratně nádherným jazykem, čtivost zaručena.
Naprosto souhlasím se skvělým hodnocením, které se knize dostává, ačkoliv se jedná o čerstvou novinku.
Byl to příběh, kterému nic nechybělo. Postavy, které nesnášíte, milujete a máte ohledně nich rozporuplné pocity. Prostředí luxusu i chudoby, slzy skutečné a emoce falešné. Pravá tvář šlechtické smetánky i osoby odkrývající nechutě a taje tehdejší prostituce. Operace mrtvých těl do nejmenších detailů a vědomosti žen, které byly v tehdejší době prakticky zakázané.
A tady se dostáváme k té půl hvězdičce, kterou musím umazat z jinak perfektního hodnocení.
Feminismus je pro mě ošemetná záležitost, což nehodlám dále rozebírat, protože vím, jak je takové téma v dnešní době diskutabilní.
Kniha se v jistých chvílích, především ke konci, příliš zaobírala ženami a jejich postavením ve společnosti. Tehdejší doba k tomu naše pohlaví nutila, proti tomu nemůžu a nechci nic namítat, bohužel je toho v dnešní době už řečeno tolik, že ten dojem z knihy mi to lehce zkazilo.

Královnu mrtvol ovšem můžu jen a pouze doporučit. Byla to jízda.

02.01.2023 4 z 5

Bez citu Bez citu Neal Shusterman

(SPOILER) No, tys tomu dal Shustermane...

Ač jsem si myslela, že nic nepřekoná Sucho, není tomu tak. A ač ode mě první díl Bez šance dostal pouhých 4,5⭐️, pokračování jsem si užila od začátku do konce.
Mám vlastně trochu problém najít jakákoliv negativa.
Tři hlavní postavy mi scházely a jsem strašně ráda za nová a skvělá dobrodružství s Connorem, Risou i Levem. Risa mi sice v jednu chvíli štvala, ale holt má takový charakter a nakonec si u mě reputaci napravila. Štve mě, že na její znovushledání s Connorem a Levem budu muset čekat kdo ví, jak dlouho, vzhledem k velké prodlevě mezi překlady prvního a druhého dílu. Leda bych zkusila číst v angličtině.
Co ale musím vychválit jsou nové postavy. Starkey, Cam a především Miracolina. Ta, jež dokázala v příběhu zahrnout malou hate to love zápletku s drahým Levem, který mě v předchozím díle trochu štval, ale tentokrát jsem s ním neměla jediný problém.
Starkey je parchant, ale naprosto skvělý stratég a manipulátor.
A Camus Comprix... první propojenec, lidský tvor stvořen z těch nejlepších částí rozpojenců, s geniálním mozkem, dokonalým tělem a metaforami oplývajícím jazykem. 99 různých lidí, složených do jednoho komplikovaného a neskutečně zajímavého. Vyvolával ve mě odpor, zvědavost a neskutečný soucit.
Kniha se úžasně četla, miluji Shustermanův styl vyprávění, přeskakování do různých pohledů, aby člověk zůstal napnutý a viděl děj z mnoha úhlů. Všude byla akce, a spousta nečekaných zvratů, jednou mi proběhl takový mráz po zádech, že jsem dostala husí kůži.
Postavy byly uvěřitelné a situace děsivá a bohužel velmi realistická. To autor vždy zvládá na jedničku. Rozhodně jsem měla o čem přemýšlet.

Teď k tomu horšímu... čekání na třetí díl bych srovnala k čekání na novou sérii Příběhu služebnice nebo Stranger Things. Doufám, že ho brzy přeloží, nebo alespoň vyjdou jiné knihy od Neala Shustermana, abych mohla zabít čas kvalitní literaturou. Děkuji za úžasný zážitek!

08.11.2022 5 z 5

Kniha noci Kniha noci Holly Black

Až na tu barmanku, která dozajista na zadní straně knihy napsaná není, nic nenasvědčovalo tomu, že se příběh bude odehrávat v našem moderním světě. Dokonce i prolog zněl zajímavě, magicky a lákavě.
Já proti realitě nic nemám. Vážně ne... ale u fantasy knih ji nevyhledávám. A co se moderních výraziv a techniky týče, vyškrtala bych čtvrtinu knihy. Sprostá slova, zmínky o Zoomu, redditu a podobných blbinách prostě do fantasy knih nepatří. Alespoň u knih, které hodlám číst.
Celkový koncept knihy, stínová magie, stíny s vlastním vědomím a propojení mezi osobou a jejím stínem za pomoci krve, to zní neskutečně cool. Fingovaná vražda, změna osobnosti, lži a intriky, to všechno beru, baví mě to.
Ale co to zpracování? Hlavní hrdinka je dokonalou ukázkou nátlaku společnosti o "uvěřitelné" charaktery. Je totiž naprosto nedokonalá, pokud nemluvíme o jejích negativních stránkách. Těch má spoustu a jsou zmiňované pořád.
Celé prostředí je příliš uvěřitelné. Příliš nedokonalostí je popsáno do detailu. Bylo to skoro rušivé.
A stínová magie? Nezní to báječně? Rozhodně to ale nebylo promyšleno báječně. Tolik věcí mi chybělo vysvětlit.
Nejhorší na tom je ale ta modernizace. Po Krutém princi, je tohle velký propadák a já po druhém díle nesáhnu.
Hvězdičky dostává autorka za nápad a romantickou zápletku. Ta se mi líbila.

30.10.2022 2 z 5

Hotel Magnifique Hotel Magnifique Emily J. Taylor

Caraval jsem četla loni a ono se to skutečně trochu podobá. Jenže Caravalu jsem stěží dala dvě a půl hvězdičky, protože tam bylo neskutečně nevyužitého potenciálu a konec byl upřímně řečeno trapný.
A to není případ Hotelu Magnifique. Dostáváme se sice znovu do světa překrásné a zvláštní magie, kam nás pozvou a kde můžeme strávit jen omezené množství času. Máme tu mužského hrdinu, který se tváří jako někdo nezaujatý, ač je součástí velkého dění a dvě sestry, které se rozdělí a starší se pak snaží zachránit tu mladší. Oproti naivní sestřičce z Caravalu, je však mladší Zosa v tomto příběhu alespoň při smyslech.
Máme tu několik záporáků, kteří skutečně nahání strach a pak spoustu neutrálně zbarvených charakterů, které můžeme obdivovat. Ani o romantiku nepřijdeme a ač je celý příběh víceméně klišé YA fantasy, tak kouzelné prostředí, akce a několik zvratů, které nečekáte, vám cokoliv klišé vynahradí. Takže tu máme lepší Caraval s využitým potenciálem. Co se jedné hvězdičky týče... klišé zápletka mi trochu lezla na nervy, ale je to YA, tak nemůžu čekat nic závratného. Přesto mě to skutečně bavilo.
A kniha už je dostupná i v knihkupectví a v knihovně se bude krásně vyjímat!

08.08.2023 4 z 5

Osamělá skála Osamělá skála Louis L'Amour

Loius L'Amour je v mém hledáčku už nějakou dobu, vlastně kvůli době mého dětství, kdy jsem čítávala Vampýrskou akademii a zajímalo mě, jak takový western vlastně působí na čtenáře a proč je Dimitrij tolik zbožňuje.
Westerny známe asi všichni, Vinnetou je klasika, ale v poslední době jsem si koně zamilovala víc a víc a nevděčím za to ničemu jinému než seriálu Yellowstone a doprovodných sérií.
Atmosféra této knihy se dá celkem věrně přirovnat k seriálu 1883. Cestování pouští, boje s indiánskými kmeny, přestřelky, i to, jak snadné je se zamilovat v nedostatku lidí kolem sebe.
Líbilo se mi to, popisy okolí mě skutečně přenesli ke čtyřem společníkům na cestách i ke krásné dceři cestující se svým starým tátou. Konec byl pak trochu zmatený, a nedopadl podle mých představ, ale to nikdy ani život nedopadne, že?
Krásné a krátké dobrodružství s kovboji.

27.06.2023 4 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Tahle variace na Popelku byla čímsi speciální. Možná to bylo tím, že byla kyborgem, a aby toho nebylo málo, má ještě další tajemství, které jí od klasické Popelky vzdaluje na světelné míle.
Cinder je mechanička, proslulá ve světě odehrávajícím se 126 let po čtvrté světové válce. Společenství planety Země je již v míru a bojují proti mnohem silnějšímu nepříteli - modrá horečka, virus, jež se nedaří léčit a nikdo ho nepřežije.
Celý tento koncept zní zajímavě a musím říct, že mě bavilo prostředí a samotný princ Kai byl rozhodně více oduševnělejší postavou než princ z klasické Popelky.
Příběhu nescházely zvraty, které se ovšem daly předpovídat kapitoly dopředu. Čekala jsem, že mě tam žádné srdcervoucí záležitosti nečekají a všichni přežijí a budou žít šťastně až do smrti, ale to bych nesměla znát Marissu Meyer a nesměla bych číst Bez srdce.
Naopak, děj byl až děsivě reálný a smrtelný. A konec... překvapivě nijak šťastný. A možná mi to tentokrát trochu scházelo.
Kolem a kolem... dávám čtyři hvězdičky za čtivost, nápad a zpracování... něco mi však chybělo. Nevytvořila jsem si k žádné postavě vztah, tudíž jsem po dočtení neměla takový ten wow efekt, kdy bych snad toužila po dalším dílu. A to mám zbytek série doma v knihovně.

15.11.2022 4 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Po dlouhé řadě knih, které ode mě dostaly pouhé 4,5 hvězdy, jsem se konečně dostala k takové, která moje představy uspokojila a to i přesto, že jsem v jednu chvíli málem hodila knihou do zdi.
Oficiálně už jen čekám na další knihy od Shustermana, které budou přeložené. Vše bylo přečteno, slova došly. Ale Sucho zůstane ještě chvíli. Protože ani ta hloupá žízeň mě nechce opustit.
Tuto knihu bych přirovnala ke skvělému katastrofickému filmu, kterých je velmi pomálu. Od začátku do konce se něco děje, postavy jsou lidské a uvěřitelné. Tedy pokud svou lidskost najednou neztratí, ale komu se to občas nestane, že?
Až na Henryho, který se tam zjevil tak zničehonic, a stejně ho tam nikdo nechtěl, a skončil jako parchant, za kterého jsem ho považovala, jsem si oblíbila všechny postavy do jedné. A právě ke konci, v jedné konkrétní chvíli se spouští, hlavní zbraně a dívkou, odvážně probíhající ohněm, kdy jsem knihou chtěla mrštit proti zdi, jsem zadržovala pláč, protože voda je důležitá a když jí moji hrdinové nemají dostatek, aby plakali, nebudu ani já.
Beru komentáře ostatních čtenářů, kteří si stěžují na to, jak odbytý byl konec, chápu to, ale mně to nevadilo. Takové věci přece v katastrofických příbězích bývají. Přijde spása, záchrana, obraz skončí a znovu se ukáže až svět, který se postupně dává dohromady a zaceluje hluboké rány.
Vůbec by mi nevadilo pokračování, ale už bylo řečeno vše a další Bezvodí by Kalifornie asi nepřežila.

29.08.2022 5 z 5

Klub knihomolských srdcí Klub knihomolských srdcí Lucy Powrie

Já se tedy omlouvám, ale tohle byla hrozná nuda. Příběh byl předvídatelný a o ničem. Nebyla jsem napjatá a neměla jsem pocit, že bych se měla na co těšit.
Postavy byly vykresleny nerealisticky a velice klišé škatulky jim dodávaly pocit všednosti a nezajímavosti.
Žádné dějové zvraty, klasický příběh o dívce, která zpočátku nikam nezapadá a objeví skupinku podivných lidí, kteří jí vezmou sebe. Chce se jim zavděčit, a tak předstírá a vymýšlí si, dokud se na její lži nepřijde. Následně jí všichni nenávidí, než přijde osoba, co všechno napraví a pak je všechno zapomenuto.
Panické ataky je jedno plus, šikana, která k nim vedla, pak další, protože tohle se bohužel děje.
Musím tedy vyzdvihnout, že i přes nepříliš zajímavý příběh se věty hezky odvíjejí a dají se číst, aniž bych musela knihu odkládat. Měla jsem to dokupy přečtené za čtyři hodiny. Zážitek ovšem nijaký.
Jako oddechová četba, u které člověk nepotřebuje přemýšlet a očekávat, je to asi geniální.

17.08.2022 2 z 5