galadrielin galadrielin komentáře u knih

A uzřela oslice anděla A uzřela oslice anděla Nick Cave

Oslici jsem četla před několika lety. Dnes už si děj vybavím jen obtížně, co ale NIKDY nezapomenu, je ten pocit absolutního hnusu, který jsem při čtení měla. Jenže právě proto Oslici považuju za mistrovské dílo. Čtete, i když je vám z toho zle. I když už nechcete vědět, jaká další odpornost bude následovat. No to je prostě geniální!

13.04.2017 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Nejlepší je, když od knížky nic nečekáte a ona vás úplně uchvátí. :) Bavila jsem se, a to hodně a fandila Markovi až do poslední chvíle.

12.04.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Na popularitě této knihy má zásluhy hlavně propagace, ne kvalita. Jistě, mělo to všechno, co má thriller mít, ale přesto to byla trochu nuda. Neurazí, nenadchne.

12.04.2017 2 z 5

Něžná je noc Něžná je noc Francis Scott Fitzgerald

Postavy z Fitzgeraldových knih mě dokážou svým charakterem naprosto spolehlivě vytočit. Dílo je to ale jinak krásné, jazyk brilantní, nečetlo se mi to nijak těžce. Přesto mě víc oslovil Velký Gatsby.

12.04.2017 3 z 5

Ready Player One: Hra začíná Ready Player One: Hra začíná Ernest Cline

Hlavní linie příběhu je předvídatelná, ale přesto je kniha zdařilá. Nastíněné vize budoucnosti, kdy se všichni budeme raději uchylovat do námi vysněného prostředí ve virtuální realitě, jsou velmi aktuální už dnes. Super čtení nejenom pro geeky.

12.04.2017 4 z 5

Pravda a jiné lži Pravda a jiné lži Sascha Arango

Podprůměrná kniha, nechala jsem se zlákat poměrně slušným hodnocením zde na databázi. A tentokrát to byla chyba.

12.04.2017 2 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Já se bez mučení přiznávám, že severské autory prostě nemám ráda. Tedy, myslela jsem si to, dokud jsem se nezačetla do Oveho. Ove je král mezi nabručenými dědky, ale přesto si ho nelze nezamilovat. Krásný příběh!

Ocelový polibek Ocelový polibek Jeffery Deaver

Na eskalátorech si teď dávám velký pozor. ;-)

11.04.2017 4 z 5

Boj o ostrov Boj o ostrov Arthur Ransome

Amazonky a Vlaštovky mě provázely celé dětství, a já milovala. Všechny knížky od Ransoma jsem si pěkně schovala a nikdy je nikomu nedám. Možná jednu svým dětem, když budou hodně opatrné! :)

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Knihy Radky Třeštíkové se čtou velmi rychle, příjemně (jako oddychovka ideální). Jenže to je tak nějak všechno. Děj zapomenete velmi rychle. Takže na mě teď Bábovky koukají z knihovny, a já vím, že při čtení se mi celkem líbily, jen si teď už nevzpomenu proč.

11.04.2017 3 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Soukupovou má čím dál raději, její knihy mě vždy úplně odrovnají svou nenápadnou syrovostí. Nejvíc mě zaujala první povídka, z té je mi úzko ještě teď, víc než měsíc po přečtení.

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Bohužel, čekala jsem mnohem víc. Rozumím, že kolem celé série vznikl vyloženě sympatický kult, já se ale k fanouškům nezařadím.

11.04.2017 3 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Klasika všech klasik. Knihu řadím mezi oblíbené - pochybovala jsem, že mě může zaujmout romantický příběh z 19. století. No, obavy byly zbytečné. A ano, pan Darcy je jistě úžasný, nechutně bohatý a navíc gentleman, který by si hravě získal srdce poloviny žen i v dnešní době. Mě ale uchvátil vtip a pohotovost Elizabeth.

10.04.2017 5 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Trochu mě mrzí, že tahle kniha zde nemá vyšší hodnocení. Pro mě představuje první setkání se Soukupovou a naprosté nadšení. Úplně obyčejní lidé prožívají naprosto všední situaci. A Soukupová to podává tak lehce a samozřejmě, že dojem z knížky je nezapomenutelný (aspoň pro mě). Líbí se mi její styl psaní, trochu mi v něčem připomíná Třeštíkovou. Mně osobně je ale Soukupová bližší.

10.04.2017 4 z 5

Ládíkovu knížku doporučuji, kudy chodím, rozdávám k narozeninám a svátkům a zatím se mi všechny obdarované podařilo nakazit nadšením do té míry, že si dobrovolně kupují i lístky na přednášku. Až se vám bude zdát, že jde celej svět do háje, hoďte nohy na stůl, uvařte si čaj a dejte se do čtení - tahle kniha vám zaručeně vykouzlí úsměv na tváři. Ale pozor! Taky velkou chuť cestovat!

03.04.2017 5 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Četla jsem až po knize To prší moře a po Bábovkách. Všechny knihy od Třeštíkové mají společný příjemný styl psaní - skutečně se velmi dobře čtou. Bohužel je jim společná i určitá plytkost, týden po přečtení zkrátka nevíte, o čem ten děj vlastně byl. Je to škoda, třeba u knih od Petry Soukupové se mi to nestává (přitom styl psaní mají obě autorky podobný).

16.02.2017 3 z 5

Tahle kniha neměla nikdy vzniknout. Budu předstírat, že vůbec neexistuje.

10.02.2017 1 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

"Ty mi půjčuješ knížku o Kennedym?" ptala jsem se pochybovačně svého taťky. Nechápala jsem, co ho k tomu vede, o vraždu Kennedyho jsem se nikdy nijak zvlášť nezajímala. Kinga mám ráda, ale zrovna jsem na něj neměla náladu.

To všechno se ale hezky rychle změnilo, Georgův příběh mě naprosto pohltil. A milión a jedna odbočka od hlavní linie příběhu tomu dává ten správný šmrnc (například odkazy na To mě vyloženě potěšily). Čtivé od první do poslední věty, od posledních kapitol se jednoduše nešlo odtrhnout. Nenechte se odradit počtem stránek, stojí to za to! :)

06.02.2017 5 z 5

Čarodejnice Čarodejnice Roald Dahl

Když se mě někdo zeptá na knihu mého dětství, automaticky se mi vybaví tato. Jako malá jsem ji četla několikrát, naprosto fascinovaná dějem, který mi sice naháněl hrůzu, ale byl tak jiný, že mi nedal spát. Knihu jsem dostala od tatínka - obrovského fanouška Kinga. Dodnes si spolu o Dahlových Čarodějnicích povídáme, nedá se na ně zapomenout!

09.12.2016 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Nejsem žádný velký fanoušek pana Browna, Šifru jsem četla před lety a nijak zvlášť mi neutkvěla. Od Inferna jsem tedy nic nečekala, přesto mě zklamalo. Zápletka byla překombinovaná, ale připouštím, že rozuzlení bylo zajímavé (respektive spíše problém, který byl v knize nastíněn). Největší problém jsem měla zřejmě s tím, že hlavní hrdina je fundovaný odborník na kdeco, ale v knize to tedy najevo nedává - štval mě zejména popis Vídeňské přednášky (sešli se odborníci na Danta a on je ohromuje obrazy s tématikou Dantových devíti pekelných kruhů - to to jako předtím nikdy neviděli? Vážně?)
No nic, i hlavní hrdina je jen člověk, celá kniha působí dojmem, že byla psána především pro Hollywood. Mě ale do kina nenaláká, promiň, Tome Hanksi.

14.11.2016 2 z 5