Gabi13 Gabi13 komentáře u knih

Bejvávalo...I aneb Hronov za našich pradědečků a prababiček Bejvávalo...I aneb Hronov za našich pradědečků a prababiček Richard Švanda

Já moc děkuji panu Ekrtovi, který byl mým učitelem i kamarádem mých rodičů a tedy člověkem, kterého si moc vážím, za toto dílo. Jsem nadšená, že někdo zpracoval historii a dění v mém milém městečku. Spousta věcí mě překvapila, potěšila a spousta rozesmutněla. To když člověk ví, jak je s některými památkami zacházeno. Těším se na pokračování.

10.10.2020 5 z 5

Na čáře Na čáře Vojtěch Mašek

Za mě skvělé. Už bych chtěla v ruce držet pokračování. Přečteno na jeden zátah. Skvělá ilustrace, hlavně při záběrech detailů ve velkém prostoru. Perfektní téma a děj. Není potřeba porovnávat s Králem Šumavy originál. Toto je originální dílo samo.

23.07.2020 5 z 5

Hvězdy nad námi – Vzpomínky dítěte, které přežilo osvětimské peklo Hvězdy nad námi – Vzpomínky dítěte, které přežilo osvětimské peklo Eva Slonim

Velmi si vážím lidí jako je paní Slonimová, kteří dokáží o hrůzách, které prožili hovořit nebo psát. Je to velmi důležité pro odkaz nám a naším dětem, aby se takové situace již nikdy nemuseli opakovat. Aby ta hrůza v nás byla tak silná, že nikdy nepřipustíme, aby se někdo zločinu dopouštěl.

31.05.2020 5 z 5

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

Zase tak moc milé. Někdy jsem se v textu ztrácela, protože to ztrácelo znak příběhu. Ale o to víc jsem se při tom soustředila na moudra a poučky, které přicházeli od vzdělaných i prostých lidí. Končilo to dobrem a představou, že bude líp.

08.04.2020 4 z 5

Moje milá smrti Moje milá smrti Veronika Hájek Hurdová

Nedokážu k této knize napsat nic špatného.
Je mi ctí, že jsem si mohla přečíst niterné prožitky Veroniky, která prošla osudem, který si asi nepřála, ale hodně ji dal.

15.03.2020 4 z 5

100 x Václav Havel 100 x Václav Havel Pavel Kosatík

Jak já si pana Havla vážím. Je to pro mě člověk s nejvyššími morálními hodnotami. Tato knížka je pro mě darem, protože mám to nejcennější pěkně pohromadě - jeho slova.

30.01.2020 5 z 5

Výzva k revoluci Výzva k revoluci Tändzin Gjamccho

Je to opravdu výzva a možná i trochu prosba od nejvyšší svatosti Dalajlámy. Prosbu vysílá k mladým lidem a je to hlavně o soucitu. O soucitu vnitřním, k lidem, zvířatům a všemu živému. Tato malá knížka by se měla dostat všem lidem do ruky a možná by ji měli nosit u sebe a vždy si připomenout slova Dalajlámy, které mi rezonuji v hlavě a které jsou tak jednoduché, jen si je vzít za své.

15.01.2020 5 z 5

Saudade – Na kole a v kajaku kolem světa Saudade – Na kole a v kajaku kolem světa Matěj Balga

Velmi zajímavé. Cestopisu jsem přečetla málo, ale tento byl výjimečný. Hlavně tím, že mi Matěje bylo místy líto, místy jsem na něho byla naštvaná a místy jsem mu moc záviděla a přála mu to štěstí a prožitek v cizích zemích. Líbilo se mi být s ním na Aljašce a v Kanadě, i cesta po Amazonce byla krásná. Je fajn se zamyslet nad tím, kde je nám vlastně nejlépe. Mě určitě ve hvozdech českých.

23.09.2019 4 z 5

Štítná žláza a její léčba Štítná žláza a její léčba Anthony William

Je důležité uvěřit a to myslím potom funguje vše co je v knize popsáno. Mám respekt k lékařům i předepsaným lékům, ale mám ráda i alternativy. Zde je to tak, že spoustu věcí se jistě dá aplikovat. Minimálně pro všeobecné zdraví.

08.09.2019 3 z 5

Cukrárna U Šilhavého Jima Cukrárna U Šilhavého Jima Marek Toman

Velmi pozitivní a humorné čtení, přesně určené na milou náladu na dovolené. Překvapilo mě, ale pozitivně.

08.07.2019 5 z 5

Medová smrt Medová smrt Hanni Münzer

Skvěle napsaný příběh se skoro detektivní zápletkou na pozadí hrůzné války. Pěkné propletení se současností. Četlo se to moc hezky.

06.05.2019 5 z 5

O čem sní muži O čem sní muži Olga Sommerová

Myslela jsem, že mně postoje a názory některých mužů umučí a nedokázala jsem se začíst. Až ke konci kdy slovo měli "jiní" muži to začalo být zajímavé.

22.04.2019 3 z 5

Za sny Za sny Karin Krajčo Babinská

Pohodove, klidné čtení. Odpočinkovy románek. A to jsem měla předsudky a domněnky o Karin. Zkrátka je fajn překročit sám sebe a dát šanci.

12.03.2019 5 z 5

Romance o Závišovi Romance o Závišovi Jiří Mařánek

Moje duše je nadšená krásnou květnatou staročeštinou. Krásný román o vlivu Vítkovců a Habsburku na přemyslovskou českou zem.

05.03.2019 5 z 5

Ztracená osada Ztracená osada Jan Suchl

Krásný námět, velmi pěkná knížka pro děti před 30 lety. Tedy pro me :-) Dnešní děti myslím spoustě věcí ani neporozumi. Takže za me pěkná knížka, ale dnes hlavně pro dospělé, kteří chtějí vzpomínat jak dobře bylo na horách.

29.01.2019 4 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Nutně potřebuji navštívit Vilu Tugendhat. Tento čtivi příběh, který místy taji dech mi ještě víc tu touhu dodává. Díky kamarádovi Lukášovi N.za jeho skvělý překlad této knihy.

29.09.2018 5 z 5

Zimní bouře Zimní bouře Karel Jindřich Krušina

Sice je to kniha staršího data, ale možná právě proto se mi líbila. Drsný kraj a drsný život horala. Mně holce z podhůří to přijde velmi statečný život a i když se do toho trochu michalo "soudružstvi", byla to milá kniha.

13.09.2018 5 z 5

Velmi osobní kniha o zdraví Velmi osobní kniha o zdraví Margit Slimáková

Velmi kvalitní knížka o zdravém životním stylu. Nejen grafika a styl celé knížky je úchvatny, ale i obsah, kterému 100% věřím a obdivuji takovou práci.

08.08.2018 5 z 5

Cesta Cesta Brandon Bays

Stále ještě vstřebávám. Jsem velmi opatrná k tomu úplně se oddat tomuto zázraku a sebepřijímáni.
Líbí se mi styl jakým je kniha napsána a pokud má někdo vedle sebe dobrého učitele věřím ve velký přínos CESTY.
Ja ještě potřebuji na CESTU čas.

07.08.2018 4 z 5

O ševci Matoušovi O ševci Matoušovi Antal Stašek (p)

Kniha je psána starou češtinou, ale o to víc je příběh velmi skutečný a lehce představitelný. Tíha a chudoba te doby. Naděje krisene touhou po svobodě. Je smutné jak jsou lidé nepoučitelní a koloběh těchto těžkých dob jako by se navracel. A to nemyslím počátky komunismu.
Myslela jsem, že si knihu jen přečtu do Čtenářské výzvy, ale bylo to pro mně opravdu čtenářský zážitek.

28.07.2018 5 z 5