Gabi13 Online Gabi13 komentáře u knih

Cesta Cesta Brandon Bays

Stále ještě vstřebávám. Jsem velmi opatrná k tomu úplně se oddat tomuto zázraku a sebepřijímáni.
Líbí se mi styl jakým je kniha napsána a pokud má někdo vedle sebe dobrého učitele věřím ve velký přínos CESTY.
Ja ještě potřebuji na CESTU čas.

07.08.2018 4 z 5

Macanudo 10 Macanudo 10 Liniers (p)

Příjemné, odpočinkove čtení pro celou rodinu. Zasmáli jsme se všichni.

30.07.2018 4 z 5

O ševci Matoušovi O ševci Matoušovi Antal Stašek (p)

Kniha je psána starou češtinou, ale o to víc je příběh velmi skutečný a lehce představitelný. Tíha a chudoba te doby. Naděje krisene touhou po svobodě. Je smutné jak jsou lidé nepoučitelní a koloběh těchto těžkých dob jako by se navracel. A to nemyslím počátky komunismu.
Myslela jsem, že si knihu jen přečtu do Čtenářské výzvy, ale bylo to pro mně opravdu čtenářský zážitek.

28.07.2018 5 z 5

Angelika Pintířová - Padá mi to z nebe Angelika Pintířová - Padá mi to z nebe Jan Paulas

Krásná osobní zpověď. Moc děkuji, že jsem mohla nahlédnout pod pokličku církvi, která je pro me stále malou neznámou a které se snažím porozumět. Pani Angelika je úžasná tím, jak vše vysvětluje s lehkostí i pro běžné smrtelníky.

15.07.2018 5 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Můžete ji číst dvěmi způsoby. Vyprávění kočky a přijde vám to dost nesmyslné. A nebo vyprávění ve kterém je spousta moudra a zamyšlení se.
Kolikrát jsem si u knížky pokyvovala a usmívala se, našla jsem totiž pravdu a vysvětlení na věci které se mi dějí.
Je to velmi příjemné a nenásylne čtení.

02.07.2018 5 z 5

Skoncovat s Eddym B. Skoncovat s Eddym B. Édouard Louis (p)

Moc pěkné.
Z knížky je cítit chudoba a smrad periférie severní Francie. Syrovost s jakou je knížka napsaná přesně pasuje k ději a příběhu. Smutný osud "jiného" chlapce, který vadí společnosti.
Hodnotím velmi kladně to, že si autor zachoval své vnitřní ja a že se v tak mladém věku pustil do takovéhoto tématu. Poklona.

05.06.2018 5 z 5

Cesty a návraty Cesty a návraty Miroslav Šmíd

Obdivuji nespoutany život horolezců. Pocházím z horolezeckého kraje a vždy jsem tuhle particku lidí měla ráda.
Život Míry byl bohatý, ale krátký. Přemýšlím nad tím jak by si dneska žil...
Děkuji za milé zpracování jeho deníků, života a fotografií.

30.05.2018 5 z 5

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Velmi zajímavé.
Je super, že je někdo k sobě i druhým tolik upřímný. Jen nevím zda to někdy neublíží jim, ale i jemu samotnému.
Gabiny si velmi vážím a chápu především to, že být známou tváří a stále být perfektní je zatížení pro tělo, ale i hlavu.
Gabina je svá, ale to ji nemám vůbec za zlé a komu to vadí ať se popere sám se sebou.

09.05.2018 5 z 5

Úkol pro šaška Úkol pro šaška Pavel Hrdlička

Teda úplně něco jiného než obvykle čtu.
Začátek mně vůbec nenadchl a myslela jsem, že knížku odlozím. Pak mně ale zaujal popis staré Prahy a zápletka.
Nakonec hodnotím příběh i knížku mo kladně. Zase se mi potvrdilo, že člověk má zkusit všechno :-).

29.04.2018 4 z 5

Bůh maličkostí Bůh maličkostí Arundhati Roy

Vůbec jsem se nemohla začíst. A kdybych nečetla obsah asi bych nevěděla o čem vlastně čtu. Mrzí mně to, to se mi nestává.

05.04.2018 1 z 5

Indiánský běh / Křepelice / Když milujete muže Indiánský běh / Křepelice / Když milujete muže Tereza Boučková

Moc zajímavě psanou formou příběhy. Pro mně odpočinkove, i když s tématy nelehkými.

05.04.2018 5 z 5

Dešťová hůl Dešťová hůl Jiří Hájíček

Nadšení. Pro mě zatím nejlepší Hájíček. Zraje jako víno. Postavy a jejich podoba je velmi dokonale popsána. Celý příběh ma děj který vás vtáhne, ale da i prostor na zamyšlení se.

16.03.2018 5 z 5

Čím novější povídka, myslím datem, tím mi příběhy přišly milejší a propracovanější. Je mi moc příjemné číst o obyčejných životech českých lidí. Pěkná kniha.

09.03.2018 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Miluju kouzlo slova a paní Mornštajnová má ten dar vyprávět tak že vás příběh pohltí a vy až s poslední stránkou zjistíte, že čtete. Velmi krásná a moudrá slova, smutná, ale o to víc pravdivá. Děkuji za takovou literaturu.

28.02.2018 5 z 5

Vítr proměnlivých směrů Vítr proměnlivých směrů Inga Ābele

Moc hezky psaná kniha. Téma nevšední a hezky popsaný děj, prostředí i osoby.

26.02.2018 5 z 5

Stanice Tajga Stanice Tajga Petra Hůlová

Celou knihu jsem čekala na něco... Stále jsem byla napnuta co mně čeká. A závěr byl nečekaný, až me zaskočil.
Krásný styl psaní a popis míst a událostí je ale perfektní.

21.02.2018 4 z 5

Najděte si svého marťana Najděte si svého marťana Marek Herman

Doporučuji přečíst všem rodičům a učitelům. Je to nenásilna inspirace k zamyšlení se nad svým přístupem k životu a především k dětem. Pan Herman vše popisuje velmi laicky a přidává reálné zkušenosti. Děkuji za takovou knihu.

21.01.2018 5 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Perfektně napsané prolínání příběhů. Stejně jako první kniha mě zaujal nevšední děj a jsem ráda, že to skončilo optimisticky. Přišlo mi, že je zde zachyceno - každému spravedlivým dílem a každý strůjce svého štěstí.

16.01.2018 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Procházka po mém kraji i srdci. Bylo mi milo při tomto čtení. Ta stará moudrost, která se i dnes hodí.

31.12.2017 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Neuvěřitelné, jak dokonale autor popisuje děj, který je nadčasovy.
Velmi se mě to dotýká, především díky dnešní politice. Spisovatel je génius, ze tak mistrovsky popsal něco, co se nás týká v každé době.

22.12.2017 5 z 5