Gabi13 Gabi13 komentáře u knih

Nápady Nápady Leonardo Da Vinci

Myslím si, že takový da Vinci byl. Roztěkaný a nesoustředěný na jednu věc. Nebylo to ku neprospěchu, ale laik a obyčejný člověk se v tom někdy ztrácí. Kniha je přesně taková. Beru ji tedy jako velký odkaz velkého člověka. I když čtení to nebylo nic moc.

30.03.2020 4 z 5

Italské prázdniny Italské prázdniny Jan Werich

Moc milé čtení. Pan Werich je kouzelník. Kouzelník slova, příběhu, lidské dobroty a inteligence. Užila jsem si tuto malou knížečku a potěšila mě v době koronavirové. Myslím na Itálii.

29.03.2020 5 z 5

Adam Ondra: lezec tělem i duší Adam Ondra: lezec tělem i duší Martin Jaroš

Dcera jako nadšený lezec a já jako holka z oblasti Adršpaško-teplických skal mi prostě pod ruku musela přijít tato knížka. Obě s dcerou jsme Adamovi velké obdivovatelky.
Kniha je krásná svými fotkami a karikaturami. Líbí se mi lezecký slovníček na konci. Vyprávění o závodech bylo míň napínavější než popis cesty Dawn Wall. Všechny detaily, hlavně toho běžného žití na skalách a pod nimi je v knížce moc zajímavé.
Takže děkuji Adame a držíme pěsti na Olympiádě.

28.03.2020 5 z 5

Mona Mona Bianca Bellová

Přečteno jedním dechem. Velmi syrové a jediné s čím se neumím smířit a dopídit se toho, kde se příběh odehrává?
Příběh dvou lidí a setkání jejich životů byl moc pěkně napsaný. Jejich životy smutné, ale možná z pohledu mého. Každopádně se mi styl paní spisovatelky velmi líbil.

25.03.2020 5 z 5

Chodivá tráva Chodivá tráva Lucie Verrall

Lucinko, to bylo krásný. Děkuji za tvůj pohled na tvůj svět. Moc jsi mě bavila i dojimala. Samozřejmě plusem pro mě je, že se známe a tedy vím, že to všechno je pravda :-)

24.03.2020 5 z 5

Jeden kopeček šmoulový Jeden kopeček šmoulový Marie Doležalová

Maruško, krásně napsané. Líp bych si nezavzpominala. Sice jsem dítě ještě z dřívější doby :-) ale i tuto část jsem prožila a myslím, že s dost stejnými prožitky. A pokud nebyli stejné, možná jsem si je jako dítě přála.
Moc pěkný čtenářsky odpočinkový počin.

21.03.2020 5 z 5

Parabible Parabible Alexandr Flek

Ach jo já jsem vážně hrozný ateista.
Velmi krásná, vtipná a dobře zpracovaná knížka. Spousta pasáží z Bible se mi vyjasnilo. Začátek a konec knihy pro mě byli i nejsrozumitelnější.
Děkuji ve víru (jakoukoliv), protože jen ta tě dovede dál a takto jsem tuto knihu četla.

19.03.2020 4 z 5

Moje milá smrti Moje milá smrti Veronika Hájek Hurdová

Nedokážu k této knize napsat nic špatného.
Je mi ctí, že jsem si mohla přečíst niterné prožitky Veroniky, která prošla osudem, který si asi nepřála, ale hodně ji dal.

15.03.2020 4 z 5

Verše psané na vodu Verše psané na vodu Bohumil Mathesius

Verše jsem si chtěla přečíst na základě jiné knížky. Namotivovaná japonskou kulturou mě mile pohladila po duši tato knížka.

13.03.2020 5 z 5

Pohádky skřítka Bonifáce Pohádky skřítka Bonifáce Ivan Vičar

Vtipné pohádky, které mají děje vždy navlečeny na zvířata, ale zápletka je čistě lidská. Pěkné poučné pohádky.

10.03.2020 5 z 5

Jóga - Vyrovnanost a harmonie těla, duše a ducha Jóga - Vyrovnanost a harmonie těla, duše a ducha Christina Brown

Velký pomocník do mé práce i do mé duše. Jednoduše, západně popsané ásany a vše co jógou je.

09.03.2020 5 z 5

1918 aneb Jak jsem dal gól přes celé Československo 1918 aneb Jak jsem dal gól přes celé Československo Vendula Borůvková

Pěkně zpracovaná knížka graficky. Nedokážu úplně přesně říct pro jakou věkovou kategorii dětí je knížka určena. Některé pasáže mi přišly pro děti složité a jiné naprosto vhodné. Hlavně vždy když to bylo napínavé nebo se jednalo o ponaučení.

06.03.2020 4 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Neuvěřitelně jiné...podmanivé, stále vtahující do děje a pro mě velmi zajímavé. Inspirující téma, které pro mě bylo nové. Japanologie, Japonsko a vše zasazené do skvěle padnoucího příběhu, který láká ke čtení a noření se do života hlavních postav.

01.03.2020 5 z 5

Klub divných dětí Klub divných dětí Petra Soukupová

Opět mě paní Soukupová nezklamala a její vyprávění, vykreslení postav, okolí a děje je pro mě moc příjemné čtení.
Podivné děti my přijdou jako leckteré jiné, naopak velmi vyjímečné a jejich životy zajímavé.
Děkuji za takové neotřelé téma.

24.02.2020 5 z 5

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

Zajímavá knížka. Miluju představivost a ve své podstatě obyčejný život i příběhy. Velmi se mi to v této knížce líbilo.

22.02.2020 5 z 5

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Skvěle psaná kniha. Nešlo se odpoutat. Kniha má dobře řešené časové dění a tedy člověk nemusí přemýšlet, kde se právě nachází. Příběh a téma je velmi neobvyklé, velmi mě to zaujalo.

21.02.2020 5 z 5

Hrátky s batolátky Hrátky s batolátky Hana Kišová

Jen málo básniček mohu použít při své práci s dětmi. Je to pro cvičení maminek a dětí spíše na doma.

18.02.2020 2 z 5

Rozvíjej se, děťátko... Rozvíjej se, děťátko... Eva Kiedroňová

Lépe zpracovaná kniha než první od paní Kiedroňové o vývoji dítěte. Tato použita jako pracovní materiál při mé práci lektorky.

18.02.2020 4 z 5

Orgánové hodiny: Jak pracuje vaše tělo v průběhu dne podle TČM Orgánové hodiny: Jak pracuje vaše tělo v průběhu dne podle TČM Zhang Jiaofei

Velmi inspirativní a zajímavě psaná kniha. Navštěvuji TČM, tak mi systém drah v těle není cizí. Ale kniha je velmi čtivě psaná a dá se k ní lehce vracet.

16.02.2020 5 z 5

Vteřiny  mezi životem a smrtí Vteřiny mezi životem a smrtí Jan Suchl

Miluju hory a lidé zvaní horolezci jsou podle mě bezva lidi. Pocházím z blízkosti teplicko-adršpaškých skal a tento druh lidí je mi velmi blízký.
Tato kniha je sice určitými věcmi již stará, ale touha po horách je v ní stále stejná.
Část knihy o výpravě na Huascaran byla pro mě velmi zajímavá, protože ze své pubertální doby pro mě trempska písnička o Huascaranu byla něčím úžasným.
Příběhy horolezcu z Tater a Krkonoš a horské služby byly čteny s velkou pokorou, protože vše byla místa kde jsem byla, procházela a mám k těm místům v horách respekt.

16.02.2020 5 z 5