gab72 gab72 komentáře u knih

Fabrika Fabrika Kateřina Tučková

Druhý pokus, knihu přečíst a vyšel. Šlo jen se podívat na knihu autorčinýma očima, jak příběhem sloučit fakta. Ta mravenčí práce v archívech...obdivující. Trochu mi chybělo hlubší rozkreslení příběhu, i za cenu fabulace. Zajímavé čtení o místech v Brně, o tom jak bylo malé a rozšířilo se hlavně fabrikami, hrozné podmínky dělníků na jedné straně a jedna vila továrníků za druhou na druhé straně. Pěkné moc pěkné.

12.04.2023 2 z 5

Milénium 1–3 (box) Milénium 1–3 (box) Stieg Larsson

nemám co dodat, vše již bylo řečeno. Skvostná!

06.02.2023 5 z 5

Duše Indiána (a jiné spisy) Duše Indiána (a jiné spisy) Ohiyesa (p)

Velice pěkně napsané, v základu stejné jako křesťanství. Dost hlubokých a zároveň jednoduchých pravd :). Každopádně všude, an obou stranách, najdeme lidi takové i makové.

11.08.2022 5 z 5

Barmské dny Barmské dny George Orwell (p)

George Orwell je známý, velmi známý.... ale je taky dobré si všímat toho pěkného na tomto světě, a tomu taky dávat svou pozornost.

25.04.2022 2 z 5

Královská hraničářka Královská hraničářka John Flanagan

Veliká překvapení... Aliss, Will jak řeší její úmrtí, reinkarnace harničářských koní :). Super téma. Po delší době jsem po učni sáhla a tenhle díl přečetla jedním dechem. Krásný příklad jak místo pomsty, přijmout co je a jít dál. Stejně Willovi se nakonec podařilo Aliss pomstít, ale jen "jakoby" náhodou. A další jak naučit královskou dceru, že je jen člověk, ne nic lepšího něž ostatní. Dost se zabýval vztahem koně a člověka. Pan Flanagan nějaké zkušenosti musí mít :). Pěkné.

02.11.2021 5 z 5

O duchovní zralosti O duchovní zralosti Ludvík Armbruster

Maličká a velmi výživná knížečka. Krátké texty, zamyšlení nad vírou, nad Ježíšem, modlitbou.... . texty vycházejí z duchovních cvičení, které pan Armbruster vedl. Skoro každý text je zakončen otázkou, která vlastně prostor otevírá. Narozdíl od definice, jenž prostor uzavírá. Krátké texty mají co říci ....

20.08.2021 5 z 5

Stopy ve sněhu Stopy ve sněhu Farley Mowat

Velice pěkná kniha pro dětské dobrodružné duše :)

03.08.2021 4 z 5

Poutník, čarodějnice a červ Poutník, čarodějnice a červ Christopher Paolini

Lehké pokračování odkazu Dračích jezdců. Za mě dobré, jednak jsem se těšila na pokračování a to co jsem si od knihy slibovala to bylo. Jen mě mrzí, že tento díl byl přeložen někým jiným než tetralogie. Kdyby aspoň dotyčný překladatel si přečetl předešlý díl a ctil do češtiny přeložené názvy a jména. To jediné mi vadilo.

29.07.2020 5 z 5

Odkaz Dračích jezdců – komplet de luxe (omnibus) Odkaz Dračích jezdců – komplet de luxe (omnibus) Christopher Paolini

Velice pěkný fantasy příběh. Prvně jsem ho četla kvůli synovi, moc se mu líbil, pak jsem se začetla sama :). Je krásně vidět, že tetralogii píše mladý autor. S každým dalším dílem se prohlubují myšlenky i motivy hrdiny ( k lepšímu :)). Nevěřila bych, že mě takový příběh, tak moc nadchne :). Parádní dílko.

21.07.2020 5 z 5

Ozvěna Ozvěna Zora Beráková

velmi zajímavý příběh o první ženě nositelce Nobelovy ceny za mír. I pěkně vylíčené tehdejší poměry ve vyšší společnosti. Za mě, super napsané. Doporučuji.

10.12.2019 5 z 5

Nemáme na vybranou Nemáme na vybranou Arnošt Lustig

Ze začátku jsem moc nerozuměla, pak mě pak mě konverzace postav úplně pohltila. Malá, útlá kniha jejíž hloubku lze zaznamenat pod jednotlivými větami. Lidi, kteří prožili hrůzy vidí pravdu a nemusí o ní ohnivě mluvit. Stačí jen slovo, krátká věta. Výborná.

20.11.2019 5 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Hodně mě překvapila. Výborná, s úžasnými lidskými postřehy hlavně v kapitolách z roku 1952. Krásně jsou vykresleny současné rádoby problémy ku opravdovým problémům. Pro mě velké příjemné překvapení.

20.11.2019 5 z 5

Peříčko v bouři Peříčko v bouři Emily Wu

Neuvěřitelné!

03.01.2019 5 z 5

Pašeráckou stezkou z Tibetu Pašeráckou stezkou z Tibetu Jana Kopecká

Pěkně čtivě napsané. Postřehy z Tibetu, nejsou vůbec radostné. Poprvé smekám před jejich odvahou, že se vůbec na takovou to cestu vydaly. A podruhé, že si s sebou nevzaly stan. :).

21.11.2018 5 z 5

Stanice Tajga Stanice Tajga Petra Hůlová

Paměti mojí babičce, skvělé. S touto kniho jsem však lehce na rozpacích. Co je pravda? Stále dokola, hlavní hrdina či hrdinové, oba Dánové, nepochopili jak se mají chovat a jednat atd. Jak se chovat, jak přemýšlet? Napůl vyřčené. Ví to sama autorka? Příběh dobré, ale v podtextu by mohlo být ještě více, než pouhé naznačování. Aspoň pro mě.

04.12.2017 1 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Dost velké zklamání. Po přečtení Žítkovských bohyní od pana Jilíka, bylo jasné, že některé věci nesedí, dobře tedy. Jenže taková fabulace a zrovna u takové tématiky, my přišla zbytečná až na škodu. Pravdou je, že kniha se četla od poloviny skoro sama :). Možná za to může pan Tolstoj s Annou Kareninou (velmi mocný dojem na mě udělal), kterou jsem dočetla týden před těmito "Žítkovskými...".

06.10.2017 1 z 5

Poprask v sýrové uličce Poprask v sýrové uličce Robert Fulghum

Opět krásné, milé, pokojné čtení. O detailech a malých věcech všedního dne. Jeho styl psaní je úžasný.

25.08.2017 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Jiří Jilík

Výborná kniha, v které je shromážděno více pohledů různých autorů. To svědčí o snaze pana J. Jílka o autentičnost. V zaříkávacích formulích jsou všechny přístupy pohanské, zaštítěny Bohem, krásné :). Z celé knihy plyne pokojná pohoda.
Vřele doporučuji jako přípravu před četbou románu stejného názvu.

25.08.2017 5 z 5

Věčný striptýz Věčný striptýz Milena Holcová

Opět další výborná sonda do ženské duše po čtyřicítce :). Lehké pokračování knihy "Orinokem k přechodu". Prostě Milena Holcová je Milena Holcová :).

17.03.2016 5 z 5

Roky pod psa Roky pod psa Markus Zusak

S knihami Zlodějka knih nebo Posel se Roky pod psa nedají srovnat. Nicméně je to jeho prvotina. Líbilo se mi to, jeho krátké věty, kterými vyjadřuje pocity, myšlenky... Hledání náctiletých. Četl se příběh velmi pěkně, svižně. Zusak píše mile, ne vulgárně, má vtip i myšlenku. Roky pod psa bych doporučila:).

06.10.2015