Stopy ve sněhu

Dva kluci- běloch Jamie a indián Awasin se ztratí dospělým členům lovecké výpravy.
Poznají co je to přežít, když vše si musí udělat spolu.

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/116742/stopy-ve-snehu-jEV-116742.jpg 4.440

Lost in the Barrens (1956)

Literatura světová, Dobrodružné
Vydáno:, Olympia

Kniha Stopy ve sněhu

Karhu

Na pár dní jsem se dostal do severské krajiny indiánů, eskymáků a sobů, do syrové divočiny plné divokých vod, širokých jezer, strmých kopců a hladových zvířat. Neustále jsem chtěl být také ztracený v pustině, zažívat každodenní dobrodružství po boku Jamieho a Awasina.
Napínavé a poutavé čtení s dějem, který vás vtáhne a nepustí.

xvasek
27.06.2017

Úžasná knížka, zejména pro člověka, který hledá něco, co u nás v blízké Evropě nikde není - stovky kilometrů divočiny. Jamieho jsme si zamilovali od první stránky, dostat se trochu pod kůži Awasinovi zabralo trošku déle, ale po několika demonstracích jeho absolutní praktičnosti si nelze přát na podobný "výlet" lepšího kamaráda.

Na knížce je fascinující zejména hutnost textu. Co se stihne odehrát na jedné stránce, je v "konkurenční" literatuře na deseti až dvaceti. Když kluci někam tři dny jdou, prostě je jednou větou konstatováno, že tři dny šli. :-) Naprosto žádné hluché pasáže.

Četli jsme ji s dětmi před spaním a můžu garantovat, že dokud se čte, usnou jenom při absolutní únavě. Naopak - a to se nám s žádnou knížkou ještě nestalo - při četbě rozebírají jednotlivé popsané události a hodnotí je, což nás poměrně zdržovalo a po zhasnutí světla ještě pár desítek minut vedou diskusi nad stavbou srubu, jízdou v kanoi nebo pevností ledu. Po dočtení knihy vyžadují pokračování, Kletba Vikingova hrobu objednána. :-)

Boženka2
11.05.2017

Dostala se mi do ruky náhodou, ale přečetla jsem ji opravdu s radostí. Samozřejmě je to trošku přehnané, ale myslím, že je to skvělá knížka i pro dnešní děti.

WiiKii
24.08.2016

Nedivím se, že kniha získala mnoho pozitivních ohlasů. .. Čte se dobře a člověku stačí málo aby se do příběhu naplno položil. Jen se mi zdálo, že postupem času autor povoluje stále více a více uzdu své fantazii a některé věci se pak stávají až přehnané. Ale dá se to pochopit, však je to knížka pro mladé čtenáře. :)

kalache
22.11.2015

...knížka co ovlivňuje charaktery čtenářů,nemyslíte?...

tomvall
29.07.2013

Já jim záviděl. Tahle kniha byla z KOD edice v mé top ten. :)

vitavita
13.03.2012

Právem získala tato kniha v Kanadě v roce 1956 cenu za nejlepší knihu. Jamie a indián Awasin, jeden by jim trochu záviděl.

Farley Mowat

Farley Mowat