furunkl furunkl komentáře u knih

Nevinný Nevinný Ian McEwan

Ze začátku to vypadalo, že se mistr tesař pěkně utnul, ale bylo to jen ukolébání čtenáře a příprava na strhující vyvrcholení. Za některé scény by se nestyděl ani Palahniuk. Jako všechny autorovi knihy ani tato není nijak prvoplánová a čtení ničím neulehčuje. Prostě špioni jsou taky jenom lidi a ti britští obzvláště.
Nechápu odeonskou obsesi doslovy. Téměř vždy mám dojem, že jsem četl jinou knihu. Jsem přesvědčen, že čtenáři, kteří čtou takovéto autory nepotřebují, aby jim někdo vysvětloval co se skrývá mezi řádky.

18.06.2017 5 z 5

Zapadákov Zapadákov Jeffery Deaver

Fuj, to se prostě nedá dočíst. Po jedné třetině knihy to vzdávám. Se zkušenostmi z předchozích dílů nehodlám ztrácet čas s touto nudnou nepovedeností. Nejen že je vyšetřování opět zdlouhavé, ale ještě si autor nedá pokoj s ubohou politickou korektností a správnou výchovou. Jakoby to psal na objednávku vlády, zvláště ministerstva školství. A díky minulým případům Danceové, už ani nejsem zvědav jak to celé dopadne. Pro mne je tato série jedno velké zklamání. Chtěl jsem ji použít jako aperitiv před čtením série o Lincolnu Rhymovi, ale v nejbližší době to nehrozí. Tímto tak slavným autorem jsem na dlouhou dobu znechucen.

13.06.2017 odpad!

Grunge Grunge John Ringo

Naprosto parádní akční mazec od mistrů urban fantasy a sci-fi. Osvěžující čtivo v dnešním světě plném politické korektnosti a levicového skuhrání.

06.06.2017 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Lepší detektivní příběh než Skála, ale horší pozadí, ve kterém je popsána historie a život postav. Také prostředí není vykresleno tak poutavě. Přesto je kniha vyjímečně čtivá a nekoná se zklamání po téměř geniálním 1. dílu. Zajímavě jsou podané vzpomínky jedné z postav, která trpí demencí.

05.06.2017 5 z 5

Okovy války Okovy války Larry Correia

Trilogie je mocně kulervoucí. Je napsána tak zručně, že i přes relativně velké množství
postav, se v tom čtenář neztrácí a nemusí listovat zpět. Původ magie je originální
a vývoj schopností hlavních postav je logický. Klaďasové jsou sympatičtí a záporáci
vskutku hnusní a hodni opovržení. Milovníci třicátých let minulého století
a vzducholodí budou chrochtat blahem. Ač se vše odehrává v alternativním světě,
některé skutečnosti odkazují na náš svět. Např. osud Hitlera nebo obezděný Berlín.
Je znát, že autor sám je střelecky zdatný a více než poučený v používání různých
druhů střelných zbraní. Postavy často přebíjejí a to je dobře. Děj je téměř neustále
plný akce, přesto neunavuje ani nenudí. Prostě je to série pro obdivovatele drsných
hrdinů a hrdinek. Nedoporučuji socialistům a jiným kolektivistům. Normální lidé
se budou báječně bavit.

17.05.2017 5 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Miroslav Žamboch

Jedna z nejlepších českých knih. A to nejen ve škatulce fantasy. Perfektně promyšlený příběh, který je sice dost komplikovaný, přitom přehledný a čtenář se neztrácí. Vše do sebe logicky zapadá a finále je uspokojující. Koniáš je nejpůsobivějším hrdinou v české literatuře.

25.04.2017 5 z 5

Drsná magie Drsná magie Larry Correia

Jedna z nejlepších zahraničních urbanfantasy, co u nás vyšla. Dokonalý zážitek umocní zasazení do alternativní historie. Záplava nápadů nedá vydechnout. Proti postavám z této série jsou X-meni jen partička trapných nedochůdčat.

02.03.2017 5 z 5

Žulové město Žulové město Stuart MacBride

Kriminálka jak má být. Není pro slabší povahy. Prostě příliš mnoho mrtvých dětí. Ale jinak dokonale vykreslené jedno oddělení skotské policie.

08.02.2017 5 z 5

Konstantynův efekt Konstantynův efekt Karolina Francová

Space soap opera. Do této "pokleslé" formy se autorce povedl vložit obsah, vskutku nevšedních kvalit. Bravurně odvyprávěný příběh, pro přemýšlivé čtenáře.

08.02.2017 5 z 5

Druhá šance Druhá šance James Patterson

Po prvním dílu docela zklamání. Autor za sebe řadí jedno detektivkářské klišé za druhým. Zkušený čtenář odhalí vraha hned jak se jeho postava objeví.

28.01.2017 2 z 5

Pán Světla Pán Světla Roger Zelazny

Nádherně košatý sci-fi příběh, psaný stylem hinduistických a buddhistických bájí. Proto znalost, alespoň základních textů těchto dvou náboženství, je téměř podmínkou k dokonalému pochopení a vychutnání románu. A že je vskutku co vychutnávat. Doporučuji číst nové vydání od Strak.

21.01.2017 5 z 5

Dinosauří peří Dinosauří peří Sissel-Jo Gazan

O této knize vám nic nenapíšu, protože jsem ji po čtyřiceti stránkách přestal číst a vrátil do Knihovny.

06.01.2017

Bůh strachu Bůh strachu Jan Hlávka

Tady už přestává veškerá sranda, milánkové!

15.11.2016 5 z 5

Tvůj stín Tvůj stín Jeffery Deaver

Série je čím dál tím horší. Snaha o zvraty působí kostrbatě, nuceně a neuvěřitelně a celé je to nudné.

21.09.2016 2 z 5

Krásná práce. Pro mne nejlepší autorova kniha. Kotleta zraje jako víno. Krvavé, politicky nekorektní, sexuálně explicitní víno. Touto knihou se definitivně dostal do první ligy českých akčních masakrálů. Báječná jízda opět potěší znalce pražských reálií. Prostě křižovatkou U Anděla budu už navždy procházet velmi obezřetně. Pro lepší vychutnání díla je lepší přečíst nejdříve Příliš dlouhou swingersparty.

01.08.2016 5 z 5

Pán Gwyn Pán Gwyn Alessandro Baricco

Ze začátku to vypadalo na intelektuální honění trika, ale vyklubala se z toho prvotřídní delikatesa.

30.07.2016 5 z 5

Falešní hráči Falešní hráči Michael Connelly

I v této knize udržuje autor laťku proklatě vysoko. Harry Bosch byl vždy podivín, ale zde se z něj stal nepříjemný zmetek, kterému prostě nemůžete fandit. Kupodivu to funguje a dělá to detektivku ještě zajímavější.

21.07.2016 5 z 5

Spící panna Spící panna Jeffery Deaver

První 2/3 knihy je to docela nuda. Potom následuje několik kostrbatých twistů. Od autora tak zvučného jména jsem čekal víc.

14.06.2016 3 z 5

Každý je zločinec Každý je zločinec Ed Brubaker

Tato kniha vyvede z omylu každého, kdo si myslí, že komiksy jsou blbosti pro děti o pitomcích, co si navlíkají slipy přes tepláky.

09.06.2016 5 z 5

Parfém bláznivého tance Parfém bláznivého tance Tom Robbins

Jaká by to mohla být úžasná kniha, kdyby tam autor necpal ty svoje nesnesitelné hipízácko komunistické nesmysly.

05.06.2016 4 z 5