Konstantynův efekt

Konstantynův efekt obálka knihy
Mé hodnocení:

Arvelské nevědomí: období dvaceti let následující po přenosu stárnoucího člověka do novorozence, v němž si přenesená osoba nevybavuje své předchozí životy. Zajišťuje řádný vývoj mozku nového těla a zároveň chrání dospělou osobnost před psychickou zátěží spojenou se životem ve schránce dítěte. Umožňuje přenesenému jedinci získat náhled na svět nezatížený předešlou zkušeností a ulehčuje tak přijetí nové doby a společenských a technologických změn. Konstantyn Lance arvelské nevědomí prožívá již po padesáté páté a není pro něj o nic lehčí než poprvé. Spolu s tisíciletou zkušeností a vzpomínkami v něm procitá uvědomění, že v jeho rukou leží osud dvou civilizací, které spolu bojují o tenčící se zdroje – Arvelu a Teritorií. Královna Reina Arvelská pochybuje, do jaké míry je Konstantyn ještě člověkem a zda bude ochotný zachránit lidstvo, a proto chystá past. V Teritoriích zatím přebírá moc diktátor Illya Larsson. Jeho kroky mohou snadno rozbít pečlivě připravený plán....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291287/konstantynuv-efekt-caW-291287.jpg 4.331
Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno, Brokilon

Kniha Konstantynův efekt

MISKA03701
26.11.2020

Nejdříve jsem se bála, že se mi kniha nebude líbit... Ta obálka je prostě taková zvláštní a evokuje zcela něco jiného, nebo alespoň mně. Ale šla jsem do toho, protože jiné knihy od této autorky se mi moc líbily. Obavy byly zbytečné, protože od první stránky mě to vtáhlo! Autorka má úžasně čtivý styl psaní a čte se to vážně samo. Navíc, tohle je tak bezvadně vymyšlené a to s tou hlavní hrdinkou, to je fakt výborný nápad! Kniha mě nadchla, jak příběhem, tak jazykem. Výborná věc, doporučuji všemi deseti!

Angels
29.08.2020

Karolína Francová je úžasná spisovatelka, škoda, že je spíše nedoceněná. Velký talent, který by si zasloužil být mnohem více vidět. Skvělá práce s českým jazykem a od jejich příběhu se nedá odtrhnout! Konstantynův efekt je parádní od začátku až do konce. Doporučuji!

ydnac
30.04.2020

Tak tohle bylo zvláštní, první půlka pro mě byla dost nezáživná, říkala jsem si jestli to vůbec dočtu a najednou od druhé půlky jsem se nemohla odtrhnout:-) Na začátku mi přišlo těžké zvyknout si na Tristam ale nakonec se mi většina postav začala zamlouvat. Taky mi docela trvalo, než jsem řekněme pochopila jak to mají s tou energií..No kdyby byl další díl určitě bych si ho přečetla:-) tak jen škoda toho pomalého rozjezdu, za to strhávám dvě hvězdy.

Kakiko
18.11.2018

S každou další přečtenou sci-fi se utvrzuji v tom, jak rozmanitý žánr to je a že bych si občas od toho fantasy měla dát pauzu. Češi sci-fi psát umí a Konstantynův efekt není výjimkou. Skvělá kniha od začátku do konce, kde hlavní roli nehrají napínavé bitvy, ale silné příběhy postav, nad kterými se budete muset zamyslet.

Mafian
08.07.2018

je to trochu jako když Žamboch píše scifi, oba autoři jsou mistři svého žánru tedy fantasy a i když je dílo skvělé, čtivé, hluboce filozofické a emotivní, přece jen nedefinované něco chybí a stejně jako u Zrádce tomu 5 hvězd dát nemohu

hanpari
02.02.2018

Kromě pár výtek k překladu z češtiny do češtiny... Vážně, proč musí být Ilja Ilya? Když už musí být autorka světová, nemůže se vyhnout anglickému přepisu slovanských jmen? Kór když píše ve svém mateřskému jazyku? Ale jinak samozřejmě vynikající - jako vždy.

B4LU
13.12.2017

No. Dějová linka, která se točí kolem válečného konfliktu dvou mocností, jeho příčiny a intrik kolem, ta špatná není. Jsou zde však dva problémy - jedním je, že 'science-fiction' tohoto díla výrazně přepadává do oblasti 'fiction' (přenos duší, ve kterých se tím akumuluje energie... cože?), druhým je strašná spousta romantických a mileneckých vztahů jako vystřižených z červené knihovny. Pokud vám některý z těch problémů jako problém nepřipadá, klidně si za každý dejte o hvězdu víc, ale pro mě to bylo dost náročné čtení.

Alena_S
23.06.2017

Bez mučení se přiznám, že jsem se hodně těžko orientovala v postavách, natož když pak začaly přeskakovat, popř. byly posunovány z místa na místo, ať už prostorově, nebo smýšlením. (A prakticky spíš od jednoho výprasku k druhému) Na druhou stranu se mi líbil námět a konec - "dojezd" knihy k příběhu dobře padne.