Konstantynův efekt

Arvelské nevědomí: období dvaceti let následující po přenosu stárnoucího člověka do novorozence, v němž si přenesená osoba nevybavuje své předchozí životy. Zajišťuje řádný vývoj mozku nového těla a zároveň chrání dospělou osobnost před psychickou zátěží spojenou se životem ve schránce dítěte. Umožňuje přenesenému jedinci získat náhled na svět nezatížený předešlou zkušeností a ulehčuje tak přijetí nové doby a společenských a technologických změn. Konstantyn Lance arvelské nevědomí prožívá již po padesáté páté a není pro něj o nic lehčí než poprvé. Spolu s tisíciletou zkušeností a vzpomínkami v něm procitá uvědomění, že v jeho rukou leží osud dvou civilizací, které spolu bojují o tenčící se zdroje – Arvelu a Teritorií. Královna Reina Arvelská pochybuje, do jaké míry je Konstantyn ještě člověkem a zda bude ochotný zachránit lidstvo, a proto chystá past. V Teritoriích zatím přebírá moc diktátor Illya Larsson. Jeho kroky mohou snadno rozbít pečlivě připravený plán....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/291287/konstantynuv-efekt-caW-291287.jpg 4.323
Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno, Brokilon

Kniha Konstantynův efekt

Kakiko
18.11.2018

S každou další přečtenou sci-fi se utvrzuji v tom, jak rozmanitý žánr to je a že bych si občas od toho fantasy měla dát pauzu. Češi sci-fi psát umí a Konstantynův efekt není výjimkou. Skvělá kniha od začátku do konce, kde hlavní roli nehrají napínavé bitvy, ale silné příběhy postav, nad kterými se budete muset zamyslet.

Mafian
08.07.2018

je to trochu jako když Žamboch píše scifi, oba autoři jsou mistři svého žánru tedy fantasy a i když je dílo skvělé, čtivé, hluboce filozofické a emotivní, přece jen nedefinované něco chybí a stejně jako u Zrádce tomu 5 hvězd dát nemohu

hanpari
02.02.2018

Kromě pár výtek k překladu z češtiny do češtiny... Vážně, proč musí být Ilja Ilya? Když už musí být autorka světová, nemůže se vyhnout anglickému přepisu slovanských jmen? Kór když píše ve svém mateřskému jazyku? Ale jinak samozřejmě vynikající - jako vždy.

B4LU
13.12.2017

No. Dějová linka, která se točí kolem válečného konfliktu dvou mocností, jeho příčiny a intrik kolem, ta špatná není. Jsou zde však dva problémy - jedním je, že 'science-fiction' tohoto díla výrazně přepadává do oblasti 'fiction' (přenos duší, ve kterých se tím akumuluje energie... cože?), druhým je strašná spousta romantických a mileneckých vztahů jako vystřižených z červené knihovny. Pokud vám některý z těch problémů jako problém nepřipadá, klidně si za každý dejte o hvězdu víc, ale pro mě to bylo dost náročné čtení.

Alena_S
23.06.2017

Bez mučení se přiznám, že jsem se hodně těžko orientovala v postavách, natož když pak začaly přeskakovat, popř. byly posunovány z místa na místo, ať už prostorově, nebo smýšlením. (A prakticky spíš od jednoho výprasku k druhému) Na druhou stranu se mi líbil námět a konec - "dojezd" knihy k příběhu dobře padne.

witko
04.06.2017

Myslím že až tak moc nevadí absence bitev, které jsou v tomto žánru obvyklé. Je to tak trošku jiná space opera.
Menší problém mi dělal jen popis intimností mezi Konstatynem a Tristam. Jinak nemám co vytknout.

kristina6651
01.04.2017

Velmi originální a čtivé. Jedno z nejlepších sci-fi, co jsem četla. Pod slupkou mezihvězdného Shakespeara nalezneme silné lidské příběhy, odehrávající se v zajímavých a originálních kulisách.

furunkl
08.02.2017

Space soap opera. Do této "pokleslé" formy se autorce povedl vložit obsah, vskutku nevšedních kvalit. Bravurně odvyprávěný příběh, pro přemýšlivé čtenáře.

Továrna na Absolutno
Továrna na Absolutno