frantisek8863 frantisek8863 komentáře u knih

Okresní město Okresní město Karel Poláček

Trochu jsem v ději tápal a očekával od tohoto dílu více humoru a lidskosti, ale to už tu bylo použito v knize Bylo nás pět a k dalším pokračováním vedoucí do konfliktu Velké války by se to zřejmě moc nehodilo. Takže vznikla satirická maloměšťácká skoro komedie prokládaná omezeností a sobectvím z dob mocnářství. Čtenář má možnost poznat charaktery postav, protože s některými projde Evropská bojiště v dalších pokračováních.

11.11.2017 3 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Bohužel jsem začal seznámení s detektivem Bergmanem až tímto dílem. Trochu vláčné vyprávění a detektiv bez pravomocí vyšetřovat mě moc nezaujal, ale ani neurazil. Díky posbíraným informacím je děj od poslední třetiny svižný a začne se rozmotávat.

11.11.2017 3 z 5

Podzemní město Podzemní město Karel Poláček

Pohled na strádání v zákopech českých rekrutů rakouské armády, kteří si na ruské frontě vytvořili vlastní zázemí. Rozdílný život, starosti a dril prostých rekrutů proti jinému světu sobeckých důstojníků.

30.10.2017 4 z 5

Citlivý člověk Citlivý člověk Jáchym Topol

Vyprávění o odysee váguse Táty a jeho rodiny mě moc nezaujalo, nenadchlo, ale ani neurazilo, místy vtipné. U knihy jsem zůstal do konce jen díky čtené verzi Petra Čtvrtníčka na Radiotéce.

28.10.2017 2 z 5

První kniha krve První kniha krve Clive Barker

Některé nápady na povídky byl dobrý materiál, ale pak se to zvrhlo v bídu, nouzi a nudu. O hororu mám jinou představu než mi nabídla tato kniha.

28.10.2017 1 z 5

Tma Tma Bernard Minier

K tomuto třetímu dílu jsem si hůře hledal cestu. O proti předchozím dvěma dílům to bylo zcela jinak uchopený příběh. Závěr mi přišel až moc převrstvený a překombinovaný. Doufám, že se v dalším dílu bude více věnovat Švýcarovy.

28.10.2017 3 z 5

V říši zla: Křičící orel za Rýnem V říši zla: Křičící orel za Rýnem Donald R. Burgett

Závěr série a tedy i závěr války skvěle doplňují vzpomínky spisovatele, který jako výsadkář prošel ode dne D celou Evropou. Tedy těmi nejnebezpečnějšími místy, kdy svým osobním stylem popisuje nastalé situace a boje vedoucí do srdce Německa, šokující odhalení zvěrstev páchaných v koncentračních táborech až po "návštěvu" Hitlerovo sídla. Spojenci vyhráli válku, všude je radost a nadšení nad koncem válečného šílenství jen Američané, kteří přežili krvavé boje v Evropě se obávají, že pro ně válka ještě neskončila a očekávají nasazení v Japonsku. Naštěstí autor nemusel psát další díl svých vzpomínek z invaze do Japonska.

15.10.2017 5 z 5

Currahee! Currahee! Donald R. Burgett

Poutavé vyprávění o začátcích a výcviku amerických výsadkářů a pozdějších nasazeních na evropských bojištích. O osudové větě (101. výsadkové divize nemá žádnou historii, ale stane se osudovou) prvního velitele, generálmajora W. C. Leeho již píše obsáhleji wir, je vystihující kam tato elitní jednotka směřuje a historie jim dá dostatek možností ona slova mnohokrát naplnit.

14.10.2017 5 z 5

Sedm cest do pekla: Křičící orel u Bastogne Sedm cest do pekla: Křičící orel u Bastogne Donald R. Burgett

Bohužel jsem se začal číst sérii až od tohoto dílu. Zajímal mě pohled na německou protiofenzívu v Ardenách z pohledu Američanů. Dostalo se mi dost vyčerpávajících informací z osobního a surového vyprávění mladého a špatně vybaveného vojáka, který se svojí jednotkou byl v mrazivé části Evropy nasazen, aby zpomalili německý průlom. Spojenci se mezitím snažili urychleně na statečné a krvavé oběti 101. vzdušné výsadkové divize zformovat k obraně. Skvěle napsaná kniha obyčejný vojákem, který se zúčastnil těchto bojů. Statečnost, výborný výcvik a odhodlání těchto lidí v těžké zkoušce, kdy obstáli je úžasným příběhem, ale skutečným.

14.10.2017 5 z 5

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

Mé první setkání s autorem a do poloviny knihy jsem byl potěšen. Později to trochu drhlo a bylo to takové jaké to bylo. Hlavní bylo, že se to víceméně dobře četlo a zbytečně nenudilo. Odkaz knihy na ne zcela prozkoumanou Amazonii, ekologii a "lékárnu" pro lidstvo s nabaleným dobrodružným příběhem byl zajímavý nápad. Začátek mi částečně připomínal seriál Řeka, ale pak to šlo svou vlastní cestou. Jak tady někteří píší, že to je to nejlepší co autor napsal, tak jelikož si chci přečíst další knihy tak doufám, že se pisatelé ve svém hodnocení mýlí.

13.10.2017 3 z 5

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Werichem skvěle napsaný inteligentní humor vsazený do pohádek. Jako dospělí si nacházím v této knize věci a úrovně, které my unikali jako dítěti, nebo jsem si je díky nevědomosti nedával do souvislostí. Opět nadčasový humor a jazyk, který potěší. Animované pohádky doplněné hlasem Wericha mají ještě větší sílu ve vyprávění příběhu. Třeba Lakomá Barka je skvělá.

06.10.2017 5 z 5

Pozpátku Pozpátku Rob Grant

Po všech předcházejících dílech mám pocit, že se s každým pokračováních z knih pomalu vytrácí plynulost příběhu a humor. Někdy to bylo vtipné, jindy jsem se musel zamyslet, nebo si znovu přečíst jak to bylo myšleno ve vesmíru pozpátku.

06.10.2017 3 z 5

Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Rob Grant

Kniha má své silné i slabé stránky, ovšem seriál mě pobavil mnohonásobně lépe.

06.10.2017 4 z 5

Tři muži ve člunu Tři muži ve člunu Jerome Klapka Jerome

Dobře vtipné i když se my občas zdálo, že se někdy zachází za humorem až do krajnosti. Jinak kniha má své kouzlo, příhody jsou vtipné, originálně pojaté a i po tolika
desetiletích mají své kouzlo, které jistě přetrvá další desetiletí pro další generace.

06.10.2017

Sekyra Sekyra Ludvík Vaculík

Má první kniha od Vaculíka. Líbil se mi zvolený styl vyprávění, valašské nářečí, navozená atmosféra a prolínání vzpomínek. I když byly mnohdy na přeskáčku nepůsobili rušivě, právě naopak příjemně doplňovali děj a někdy byly i vtipné. Možná díky jazyku a plynulosti vyprávění jsem u knihy vydržel až do konce i když to na pár místech trochu drhlo.

05.10.2017 3 z 5

Mé velitelské operace Mé velitelské operace Otto Skorzeny

Vzpomínky německého elitního vojáka na válečný konflikt a jím provedené vojenské operace v zájmu Říše. Je to pohled z druhé strany, do jaké míry je objektivní neumím zhodnotit, ale místy mě připadá, že tato kniha byla účelově psaná. Ze svého pohledu na válku zbytečně hájí svého paranoidního Vůdce jako oběť tajných služeb a dezinformací. Jaksi opomíjí politickou a vojenskou propagandu, válečná zvěrstva na východní frontě a konečné řešení židovské otázky. Jisté je, že před jeho osobou měli nepřátelé respekt, stejně jako před jeho činy a jeho pověstí.

03.10.2017 3 z 5

Stoprocentní tým Stoprocentní tým Richard Marcinko

Osobní příběhy skutečných válečníků z jednotky SEAL. Od základního výcviku po jejich profesionální vojenskou dráhu.

02.10.2017 4 z 5

Vůdcovská tajemství profesionálního válečníka Vůdcovská tajemství profesionálního válečníka Richard Marcinko

Marcinko svým životním stylem, zkušenostmi, vedením a pravidly motivuje druhé k úspěchu. Svým celoživotním heslem vést lidi ze předu a upravenými pravidly ukazuje jak je použít v byznysu, práci a běžném životě.

Speciální jednotka Bravo Speciální jednotka Bravo Richard Marcinko

Děj a příběh je dobrý, jen po devíti podobných příbězích se člověk nasytí.

Četa Echo Četa Echo Richard Marcinko

I když se autor už trochu opakuje příběh se dobře čte.